Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Gondjaim vannak a...

Mit tegyek? Gondjaim vannak a szüleimmel való kapcsolatban, többu lent. Nem vagyok a szavak mestere.

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok megbízni a szüleimben már. Most nyáron nagymamám kijelentette hogy nem vagyok többé az unokája(nem tettem semmit se), eddig ő volt az akiben teljesen megbíztam. Az anyámban nem nagyon mert évek óta csesztet a súlyom miatt meg mert nem tudok szépen beszélni. Az apámat meg csak a tanulásom érdekli. Bármit jót csinálok, a szüleim nem veszik észre, de ha egy rossz jegyet is haza hozok, vagy nem csináltam meg az összes felelhető házimunkát márid elhordanak mindenfélének. Van két testvérem, nekik mindent szabad, kapnak pénzt is meg minden, nem baj ha nem csinálják meg a feladatukat, rossz jegyet hoznak haza. Én vagyok a középső. Nálam meg az van, hogy vagy megcsinálok mindent, vagy jön a szokásos gép + könyv eltiltás. Könyörgöm, már hétvégén is tiltják általában az olvasást! De nem csak ez a baj. Nem engednek el sehova se, nem csinálhatok semmit se, a hobbimnak se hódolhatok, ami egy sport. Helyette állandóan csak tanulnom és tanulnom kell, pedig jobbak a jegyeim a testvéreiménél. Ha a két testvéremnek akár csak picit fáj a feje vagy nem érzi jól magát, mennek az orvoshoz. Most pénteken hazaküldött a sulid védőnő, meg hogy menjek el orvoshoz, apám válasza hogy minek ennyivel?(fejfájás, szédülés, torokfájás, hányinger és fázás, ezek voltak az okok hogy miért kéne)

Úgy érzem, mintha fojtogatna valami, vagy ketrecbe lennék zárva, hogy semmit se jelentek nekik. Hogy hívjam fel magamra a figyelmüket? Mit tehetnék?



2017. dec. 2. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez most ilyen megszoksz vagy megszöksz szituáció. Sajnos egyelőre megszökni nem tudsz, úgyhogy el kell tűrnöd, amíg 18 leszel, majd "fel is út, le is út" elmész....


De, jézus, "könyv eltiltás. Könyörgöm, már hétvégén is tiltják általában az olvasást!" hát ez kész b#zdmeg.

Még ha a videojátéktól tiltanának el megérteném, mert mint tudjuk, az az ördögtől való, de a k#cseszett könyvolvasástól is...? Őket se kívánnám senkinek...


Amúgy a dokihoz elmehetsz magadtól is, nem kell oda szülő. Ha ad igazolást, és mégis elküldenek a suliba, de rosszul vagy max. elmész valahova, beülsz egy kávézóba vagy valami olvasni, vagy pihenni... jobbat nem tudok most ennél.


Ha rajtam múlna, én keresztbesz#rnám őket egyébként. (Bár, amúgy én alapból se hagyom magam). Persze nem azt mondom, hogy azzal "büntesd" őket, hogy nem tanulsz, mert tanulni kell... (illetve nem, de a jegyeidnek jónak kell lenniük az egyetemi felvételihez), viszont ha így bánnának velem, miközben a két másik tesómnak pedig a s#ggét nyalnák, sz#rnék az otthoni teendőkre, de most tényleg. Ha így is-úgy is eltiltanak (a legkisebb hibáért is), akkor nem mindegy?


Bocsi a sok káromkodásért, de épp most néztem meg az Elon Musk-os Q&A-s videót, és épp triggerelve (van erre magyar szó?) vagyok, hogy mennyire hülyék az emberek néha... :D

2017. dec. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki nem tesz "semmit se" azt nem utálja ki a nagyija...
2017. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kalap úr!


Tartsa meg magának a véleményét, mert ezen a helyzet az nem segít. A felesleges hozzászólásokat nem szeretem!


Tudom hogy nem sokat segít, de próbálj meg beszélni velük. Én is hasonló szituációban vagyok, mint te csak annyi különbséggel hogy én már felnőtt vagyok. Állj kislány a sarkadra és ne hagyd hogy úgy járj, mint én. Sajnos nem álltam ki magamért fiatal koromban, ezért most hogy gyereket várok anyám teljesen a nyakamra nőtt. Én azt tanácsolom hogy próbáljatok leülni család szinten beszélni és oldjátok meg! Tudom könnyű mondani, de próbálkozni ér!


Sok puszi és írd meg hogy hogyan változik a helyzet, mert szeretnék segíteni, de egyenlőre még nem tudom hogyan!

2017. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!