Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tudom mit tehetnék a...

Nem tudom mit tehetnék a szüleimmel, iskolával kapcsolatban hogy ne érezzem magam ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Anya nagyon hajtja a tanulást (persze csak nálam, bátyámnál valamiért nem). Ha elmegyek suliba ott izgulok nehogy a tanár felszólítson, mert van pár tanár aki ilyen szarkasztikus megjegyzést fűz hozzá ha rosszat mondok. Aztán haza megyek és ott szorongok tovább nehogy anya ideges legyen. Én próbáltam tanulni, de egyszerűen nincs ami motiváljon. Gondoljak a jövőmre? Tanulás, gürcölés a munkában, esetleg család és mikor 70 évesen gerincsérvem lesz esetleg elutazhatok az összekuporgatott pénzből. Utálok így élni,a nap 70%ában sírhatnékom van, el akarok menni futni (de nincs időm) rajzolni akarok (de nincs időm), utazni akarok (szép álmok), a barátaimmal akarok lógni (de tanuljak mert rossz jegyet hoztam). Valami ötlet hogy ne egy depis, paranoiás, kávéfüggő titkárnő legyen belőlem?
2015. febr. 5. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Én se voltam soha egy atomfizikus,sőt,de én megelégedtem azzal a közepes tanulmányi átlaggal,és a szüleim is elfogadtak ilyennek,ha nem lettem volna ilyen lusta akár még doktor is lehetett volna belőlem,de én a melót választottam 19 évesen és nem bántam meg,osztálytársak közül sokan azóta már diplomát szereztek,és mégse vannak előrébb egy centivel se!Nekem már saját házam van,autóm,férjem és egy 2 éves lányom!Ők meg még most is a könyvek fölött görnyednek!Ezzel nem arra akarlak ösztönözni hogy ne tanulj,hanem arra hogy ne görcsölj rá erre a dologra annyira!közepes átlaggal is van két szakmám,amivel bármikor el tudnék menni dolgozni!
2015. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gürcölés a munkában akkor is lesz ha titkárnő leszel és akkor is ha jogász. Ugyanis valamiből meg kell élned és akkor már rohadtul nem mindegy mennyit keres az ember. Gondolom azért csesztet téged jobban mert látja, hogy többre vagy képes.
2015. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szerintem ha hazaèrsz gyorsan tanulj meg szó nèlkül, hogy ne kelljen noszogatni anyukádnak. Ès így nem lesz támadási felülete. Főleg ha látja majd az akaratot benned.

Ha meg kèsz vagy a tanulással gyorsan, mindenre fog időd jutni.

2015. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél többet tanulsz annál nagyobb lesz a paletta amiből választhatsz. Nem dolgoznál 70 éves korodig valami olyat amit szeretsz, ahelyett hogy pl egy gyárban gürcölsz? Szerintem megéri, ez fogja végigkísérni az életed.
2015. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!