Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem tudja...

Sok szülő miért nem tudja felfogni hogy a gyereke egy önálló emberi lény, akinek saját gondolatai és érzései vannak?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem, mint ha a szüleim nem is egy érző lénynek tekintenének. 18 éves elmúltam, de még mindig kopogás nélkül a szobámba jönnek, rám nyitnak a wc-n, és a fürdőszobában is. Van olyan amikor fürdök, anyám bejön, és ott dekkol a fürdőszobában. A holmijaim között is kutatnak, ha jön üzenetem telón, anyám biztos elolvassa. Úgy érzem nincs intim szférám.
2017. dec. 8. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Keress rá: nárcisztikus szülők.


Amúgy amíg nem viselkedsz felnőttként, addig gyerekként fognak kezelni. Mást nem tudsz, mint elköltözni. Náluk csak kiharcolni lehet a tekintélyt, vagy még kiharcolni sem.

2017. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, talán őket is így nevelték. De az is igaz, hogy pket megváltoztatni nem tudod, magad tudsz változtatni, vagy kikövetelni magadnak az intimszférát otthon, vagy költözni.
2017. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Ezt így mondták a szüleid, hogy neked nem lehetnek önálló gondolataid és érzéseid?


Ha ennyire önálló vagy, miért laksz még velük?

2017. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyám is ugyan ez volt. 200 km-re költöztem, de még így sem változott a hozzáállása. Volt, hogy szó nélkül hívott meg hozzám vendégeket, mikor tudta, hogy nem számítok annyi emberre. De volt, hogy elkezdte átrendezni a lakásunkat, csak mert neki úgy nem tetszett. Vagy mikor ki akarta paterolni a macskáimat az én lakásomból, mert ő nem engedi meg, hogy bent legyenek...a saját otthonomban. Vagy mikor telefonon akarta megtiltani, hogy este 5 után nem mehetek el otthonról, mikor külön élek, semmi köze hozzá, hogy hova megyek. Ő egyszerűen nem is érti, hogy ezzel mi a gond. Konfliktus nékül ez akkor sem változik, ha a világ végére költözöl, mert neki attól még ugyan az a gyerek leszel, csak nem a szobádban, hanem x km-rel arrébb. Sajnos ezt fel kell vállalni, valószínűleg úgysem fog hinni neked, te leszel az utolsó szar a szemében, aki hazudozik mindent, de nem kell vele foglalkozni. Ha nem javul költözés után akkor nem kell vele tartani a kapcsolatot.
2017. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

az en edesanyam ugyanez

elkoltoztem kozel 30 eves vagyok de a dolog nem valtozott

idejon, szo nelkul bejelenti hogy itt van az ajtonal, mindenhova velem akar jonni, egyszeruen levakarhatatlan

mindenrol tudni akar, mit csinalok, mikor, kivel, miert .....

mivel fizikailag nem tud mar ramnyitni a wc-n, bejonni a furdoszobaba (hiszen nem lakunk egyutt) ezek a dolgok megszuntek de minden mas maradt

2017. dec. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy ezeket könnyen meg lehet oldani. Szobát, fürdőt, wc-t bezárni, ha nem akarod, hogy bemenjenek. Telefon képernyőt lezárni amikor éppen nem használod. Be lehet állítani azt is, hogy lezárt képernyőn ne jelenjenek meg az üzenetek.
2017. dec. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Drága életem, olyan nehéz lejelszavazni egy telefont? :D vagy magadra zárni a wc-t ? Ilyen életképtelen vagy,és csodálkozol a szüleid hozzáállásán? Szerintem nem kéne :D
2017. dec. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

utolso ketto ... latszik hogy tavolrol sem ismertek ilyen tipusu embert.

bezarni a wc ajtot kulcsra?

vicces

anyum az osszes ajto zarjat eltorte a lakasban hogy veletlenul se tudjam bezarni magam sehova

azon is teljesen ki volt akadva ha becsuktam a szobam ajtajat este lefekves elott (nem zarra, mert azokat mind eltorte, hanem siman becsukni hogy ne tarva nyitva legyen ejszaka)


mobilomat nem piszkalta, de csak mert nem ertett hozza

viszont ha telefonon beszeltem rogton ott termet, lekapcsolta a TV-t vagy abbahagyta az eppen akkor folytatott tevekenyseget hogy hallgassa mit beszelek a telefonon


jah, es nem volt/van beteg

orvos egy korhazban dolgozik :D

2017. dec. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom, tanulsz még. Ha elmész egyetemre, akkor biztos könnyebb lesz. Aztán ha lesz valami szakmád, akkor már nem fogsz függni tőlük és végleg leléphetsz.
2017. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Te meg utolsó elég balga vagy ha ezt hagyod. Nekem ha telefonáláskor odapofátlankodna és hallgatózna, megmondanám a telefonban, hogy most nem alkalmas, majd felhívom később, amikor nem vagyok otthon. Szoba ajtó nekem sem volt zárható a régi lakásunkban, de könnyen megoldottam a problémát, kiékeltem egy gumi papuccsal vagy valami hasonló dologgal úgy, hogy szinte lehetetlen volt benyitni. (nincs ilyen elmeháborodott anyám, mint a kérdezőnek, de allergiás vagyok arra, amikor pár percenként benyit valaki).
2017. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!