Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni az irigy...

Mit lehet tenni az irigy emberek ellen? Hogyan kezeljem őket?

Figyelt kérdés

Részletesebben: Sikeresnek mondható ember vagyok saját kis boltom van amiért magam küzdöttem meg. (amit mostanra sikerült rendesen jövedelmezővé tenni.)

Azonban lépten nyomon azt veszem észre a környezetemben hogy ezért neheztelnek, irigykednek rám, megjegyzéseket tesznek. Mielőtt még jóformán nyomorogtam máshogy volt ez. Pedig magam semmit sem változtam ugyanolyan ember maradtam amilyen voltam. Eléggé megvisel hogy az ismerőseim teljesen megváltoztak ez végett irányomban. Ez ügyben szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudnám kezelni ezt a helyzetet. Köszönöm előre is a válaszokat



2015. aug. 27. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kezeld őket? Egyszerűen! ne foglalkozz velük. Ha a sikereid miatt irigyek rád, akkor is mosolyogj. Az ő gyomruk lesz fekélyes az irigységtől nem a tied. Neked meg majd lesznek idővel új barátaid, ismerőseid akik nem lesznek irigyek.

Sok sikert egyébként a továbbiakban is.

2015. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is sikeres vagyok több téren is elég sokan irigyek rám, van aki "példaképének tart"...aki a közelemben van szerencsére nem irigykedik rám, vagy legalábbis nem negatív hangulatú a dolog...

Lehet te nem változtál, lehet ők sem, csak a hozzád való viszonyuk változott...vagy bizonyítasz nekik, vagy hagyod, hogy gondoljanak amit akarnak...


22F

2015. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő problémájuk, nem a tiéd. Igaz, rajtad is lecsapódik, de elsősorban nekik rossz ez. Sajnos van olyan embertípus, aki panaszkodik, de tenni, főleg változtatni már nem mer/akar semmit azért, hogy ne kelljen panaszkodnia. Az ilyen azt szereti, ha körülötte mindenki olyan, mint ő (vagy még rosszabb helyzetben van).


Gratulálok ahhoz, amit elértél, magam is ezért küzdök jelenleg. Remélem, rám nem fognak ezért neheztelni, de őszintén szólva ez érdekel az egészben a legkevésbé. Két "népi bölcsességet" tudok erre csak mondani:


"Mindenki a maga szerencséjének kovácsa."

"Segíts magadon ember, Isten is megsegít!"

2015. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi kedves válaszokat :)
2015. aug. 27. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Rám mikor irigyek büszke vagyok magamra h vmit jól csináltam :)
2015. aug. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, minden kicsit sikeresebb ember megtapasztalja azt, hogy környezetéből sokan irigyek rá, sokan olyanok is intrikálnak a hát mögött, akik szemtől-szembe jópofiznak vele.


Arra figyelj, hogy a vállalkozásod könyvelése szabályos legyen, mert az ilyen "jóakarók" sokszor ráhívják a NAV-ot arra, akit irigyelnek.

2015. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!