Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mennyire szóltok...

Szülők, ti mennyire szóltok bele, hogy a felnőtt gyereketek mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés

Van egy 27 éves fiam, aki még velünk él. Dolgozik, a keresetéből rendesen beszáll a költségekbe, és még ezen felül is szokott adni pénzt, vagy bevásárolni, ha úgy van. Magának is megvesz mindent, amire szüksége van, anyagilag nem függ tőlünk. Viszont ami pénze marad, azt mind szórakozásra, bulikra barátokra költi, egy forint megtakarítása sincs. Elköltözni sem áll szándékában egyelőre, hiszen a munkahelye gyalog 5 percnyire van, amit szeret, és nem akar váltani.

Már próbáltunk vele beszélni erről hogy jó lenne ha elkezdene takarékoskodni, de azt mondja, hogy most még élvezni szeretné az életet, és nem kuporgatni a pénzt, hanem élvezni a munkája gyümölcsét, hogy eljárhat szórakozni. Egyébként jó a kapcsolatunk, nem teher hogy itthon lakik, elzavarni természetes nem fogjuk, csak jó lenne, ha gondolna kicsit a jövőjére is.

Vagy lehet, hogy én viszem túlzásba az aggódást, és normális, hogy ennyi idősen az élet élvezete az első?

Ti mennyire szóltok bele, hogy a felnőtt gyereketek mire költi a saját maga által megkeresett pénzt?



2017. dec. 13. 14:05
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Én beleszólnék. Mondom ezt 25 éves "gyerekként". Legalább egy lakáskasszája fusson a háttérben. Már csak azért is, mert a mai világban egy megtakarítás is kevés. És neki lehet, hogy megfelel ez az életmód, de, ha benő a feje lágya, és lesz egy barátnője, ő nem feltétlenül akar a gyerekszobába beköltözni és az anyósékkal közösködni.


Albérlet mellett pedig elég nehéz félretenni saját lakásra. (Persze ez fizetésfüggő.) Másrészt gyereket vállalni sem nagyon ajánlott albérletben.

Párommal mindkettőnknek fut 1-1 fundamenta megtakarítása havi 20-20 000 ft-tal 6 évre, és még ez sem lesz elég a HITELHEZ. Nem a lakáshoz, hanem csak egy jó hitelhez. A fundamenta mellett még 5 évig szintén havi 20-20 000-et kell megtakarítanunk, hogy legyen elég önerőnk a hitelfelvéthez egy normális lakáshoz, hogy ne is adósodjunk el teljesen. Erre kéne gondolnia.


Mert persze, amikor majd jön a barátnő, jó lenne mindent azonnal, mi is egy raktárban bútoroztunk össze a szüleinél. De nagy szenvedés mindezt kivárni egy kapcsolatban. Hát még, ha becsúszik a gyerek.


Tegyen félre havi 20 000-et legalább. Ne legyen olyan létfontosságú az a bulizás. Nem gyerek már, érje fel ésszel.

Nekem is az kellett, hogy a párom szülei leüljenek velem és jobb belátásra térítsenek, hogy nem baj az, ha van megtakarításom. És hiába kevés az a pénz, lehet belőle többet is csinálni.


Persze, ha nincsenek és nem is lesznek erre való igényei, és a távlatokban való gondolkodás csak a hétvégi partit jelenti, ami 25 éves nőként nekem személy szerint elég hervasztó, és nektek is megfelel ez az életmód, akkor felesleges beleszólni. Max a nyakatokon marad végleg, és majd megörökli a lakást. Nagybátyám is erre vár mamámnál 45 évesen.

2017. dec. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.

Én fiatalabb vagyok a fiadnál jóval, de saját házat szeretnék, erre gyűjtök és a szüleim is segítenek benne.

Persze el tudnám költeni az összes pénzem én is, de inkább félre teszem, hosszabb távon jobban járok.

Ez nem azt jelenti, hogy semmennyit nem szórakozok. Szoktam bulizni, barátokkal találkozni, moziba járni, vagy most pl a karácsonyi vásárban megittam egy adag forralt bort. Költök ilyenekre is, de visszafogom magam. Elkölthetnék egy bulis este alatt 20 ezret is, de inkább 2-3 ezerre korlátozom, a többit meg félreteszem inkább.

Gondolom nincsen komoly kapcsolata a fiadnak?

Engem az kezdett el igazán motiválni a külön költözésre és a saját életre, amikor lett egy komoly kapcsolatom. Jelenleg is ez hajt előre, minél előbb szeretnék beköltözni a saját házunkba.

Szerintem a fiad is meg fogja még bánni, hogyha ilyen helyzetbe kerül, hogy egy forint megtakarítása sincs. Mehet majd albérletbe.. Pedig pár milliót összespórolhatott volna az évek alatt, amíg veletek élt.

Én legalább egy lakáskasszára rábeszélném.

2017. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Azert ne felejtsuk el, hogy a reszen fizeti, sokszor tobbet.

Ha elkoltozne, szuloknek ez nem lenne.

Itt a kerdezonek semmi baja, hogy a fia ott lakik, sot, jol is jar, hanem hogy nem sporol. Nem hinnem hogy olyan sok maradnaevissza, ami van azt meg elszorakozhatja meg.

2017. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!