Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kicsit égő, de kölcsön kell...

Kicsit égő, de kölcsön kell kérnem karácsonykor?

Figyelt kérdés
Az utolsó 3 hónapban elég gyenge volt a fizetésem,anyám segített ki,de pont ebben a hónapban volt a legrosszabb.Pont hogy kihúzom valahogy karácsonyig,akkor megyek anyámhoz,épp hogy lesz buszra pénzem,elég szerény ajándékot tudtam csak venni.Nagy pofátlanság kölcsön kérni karácsonykor hogy fizetésig kihúzzam ? Neki se sok pénze van.Vagy ezzel felhívjam még karácsony előtt,ne ott a helyszínen kérdezzem meg ? Égő-égő,de nem tudok mástól kérni :(
2017. dec. 20. 08:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
kérj munkáltatói előleget
2017. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha jó a kapcsolatotok, egyáltalán nem égő! Mi szüleimmel bármikor adtunk egymásnak ha kell, mindegy mikor kérte aki kérte.

Boldog Karácsonyt!

2017. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1-es,azt már kértem,egy darabig nem kérhetek,2-es,köszi,neked is viszont :)
2017. dec. 20. 08:33
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem lehet, hogy inkább túlköltekezel?

Hiszen előleget is kaptál és anyád is adott, még sincs pénzed semmire.

Szerintem gáz, hogy ezek után is kérsz.

2017. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Hát ne pont karácsony napján kérj. Ha muszáj akkor inkább most.
2017. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
A szegénység sosem volt szégyen vagy égő. Szerinten mindenkinek van olyan kapcsolata a szüleivel, hogy simán kérhetnek egymástól amikor megszorulnak. Legalábbis nálunk ez szokás, legfeljebb annyit mond az egyik családtag a másiknak, hogy bocsi de most nekem sincs. Akkor sincs semmi gond, megy az éket tovább, legfeljebb kérsz mástól. De azért szólj előre haza, hogy tudnának-e kölcsön adni, nehogy pont kiköltekezzenek a szüleid is. Legalább előre tudják és úgy gondolkodnak ők is.
2017. dec. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérj, ha muszáj, de szerintem érdemes lenne elgondolkodni, hogy vésztartalékot képezz. Olvastam egy arányt a fizetés felosztására, amennyiben ez lehetséges próbáld meg. Ha nagyon rosszul keresel, akkor pedig változtass az arányokon, amennyit lehet. 70% megélhetés, 20% hitel vagy kölcsön törlesztése és 10% megtakarítás. Ehhez szükséges, hogy írd pontosan a kiadásaid.
2017. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Albérletben lakok,még véletlenül sincs túlköltekezés,mert magamnak szinte semmit nem tudok venni,csak alapvető dolgokat ami kell a háztartásba,kaja,ilyesmik.Nagyon régóta külön élek,nem élnék anyám nyakán,az utolsó időben nem jöttek össze úgy a fizetések,váratlan kiadások is voltak.
2017. dec. 20. 09:06
 9/17 anonim válasza:
27%
Ezért nem kéne albérletbe lakni..:D
2017. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már 18 évesen külön mentem,most vagyok 30,mint írtam nem élősködök senki nyakán,ez idő alatt nem is voltak gondok,csak mostanában történtek.6 napokat dolgozok,talán összejön januártól valami mellékállás néhány napra amikor szabadnapos vagyok.Tény hogy az albérlet sokat elvisz,1 szobás lakás,nekem pont jó,de valahol laknom kell,és még ez is baráti áron van amilyen árak vannak mostanában.
2017. dec. 20. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!