Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várják el a szülők a...

Miért várják el a szülők a gyerektől az őszinteséget, ha a szülők is hazudnak?

Figyelt kérdés

Apám elvárta, hogy mindig őszinte legyek, mindenről számoljak be neki, de ő röpke 10 évig képes volt hazudni, hogy anyám előtt volt egy házassága meg egy gyereke, és ezt is csak úgy tudtam meg, hogy a mamám elkottyantotta.


Anyum is sok mindent tagad/tagadott, volt, amikor én buktattam le, hogy hazudott, az nem probléma. De ha én valami pitiáner dologban nem mondtam igazat, vagy nem mondtam el azonnal, akkor kaptam a lecseszést, hogy hazug bunkó vagyok, a szüleivel mindenkinek őszintének kell lennie.


Ismerősöknél ugyanez. Ha a gyerek nem mond el valamit, a szülők mélységesen fel vannak háborodva, meg ők csalódtak a gyerekben. De ha a szülők hazudnak, az teljesen rendben van.

Egyik barátnőm 4 nappal később tudta meg, hogy a nagypapája meghalt, mert az anyja nem mondta el neki azonnal, hanem várt vele. (holott tudta mindenki, hogy el fog menni, de a barátnőm mindig kérdezősködött, hogy van a papája)


Miért van az, hogy sok szülő szerint a gyerek hazudozása elfogadhatatlan, de a szülők hazugsága a gyerek felé teljesen oké?



2017. dec. 21. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Mert a szülők is gyarló emberek. Előfordul, hogy kíméletből hazudnak (ezzel sem értek egyet).
2017. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ez felnőttek között is így van. A másik feléjük irányuló hazugságát mindig komolyabban veszik, mint az ő mások felé irányuló hazugságukat.
2017. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Ki mondta neked hogy szulo es gyerek kozt egyenloseg van?
2017. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Az én véleményem az,hogy,ha egy szülő folyamatosan hazudik(mindegy,hogy meg akar kímélni),akkor a gyerekben nagyon hamar kialakul az az érzés,hogy nem tud megbízni a saját szüleiben.

Semmiképpen se gondold kérdező,hogy ez így helyes.

Hidd el,mindig lesznek akik majd a gyerekben látják a hibát.

A legtöbb felnőtt sajnos így gondolkodik.

Úgy gondolják,hogy a szülő bármit megtehet a gyerekkel.

De ez nincs így.

Ha ők csalódnak benned,mert nem mondasz igazat,miközben ők összekamuznak mindenfélét,az úgy nem járja.

Neked sem kéne hazudnod,nekik sem.

Ha ti sokszor leültök a szüleiddel beszélni,akkor beszélj velük.

Mondd el,hogy ez neked nagyon rosszul esik,és hogy nem várhatják el tőled,hogy te mindig őszinte legyél,ha ők nem képesek megtisztelni téged az őszinteségükkel.


BOLDOG KARÁCSONYT<3

2017. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon egyszerűen azért, mert sajnos sok családban a szülő-gyermek kapcsolat valójában alá- és fölérendeltségből áll. Amit a szülőnek lehet, azt a gyereknek nem.
2017. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk a szüleim alapelve az volt, hogy "Quod licet Iovi, non licet bovi", ezt ha nem hallottam napi tízszer, akkor egyszer se...

Szóval nekik szabad, mert ők felnőttek, nekem meg kuss volt.

Sokan állnak így a dologhoz, a szülő bármit megtehet, a gyereknek meg nincs joga semmihez.

Sose fogom megérteni, hogy aki utálja a gyerekeket, az minek csinál sajátot.

2017. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Mert sok szülő abban a kényelmes tudatban él, hogy a gyerek bizalmát lehetetlen elveszíteni. Emiatt gondolják azt, hogy a gyerek majd úgyis elnézi a 200. hazugságot is.

Aztán ha a gyerek eltanulja ezt a gyönyörű viselkedést és a szülő rajtakapja valami hazugságon, akkor meg mindjárt jön a királydráma. Holott ez a viselkedés a szülőktől pont arra tanítja meg a gyereket, hogy nyugodtan hazudhat akármit. Ez a hozzáállás a szülők részéről tökéletesen megmutatja, hogy a szülők abszolút nem kezelik a gyereket egyenrangú emberként.

2017. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A szüleid felelősek érted 18 éves korodig, te viszont magadért is csak korlátozott mértékben vagy az, nemhogy értük. Ezért kell neked őszintének lenned, nekik meg nem kötelességük beszámolót tartani feléd életük minden percéről, lehetnek titkaik, akár tetszik ez neked, akár nem. Próbáld meg valahogy túlélni ezt a szörnyűséget.:D
2017. dec. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, 21 éves vagyok, ezek régebben történtek, de a mai napig ez megy.
2017. dec. 22. 08:46
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
A szülő az erősebb. Ha bicepszre nem is mindig , gazdasági fronton egész addig míg tőlük függ a megélhetésed. Ez nem feltétlenül jó de legalább kicsiben megtanulod hogy működik a nagyvilág ánblok
2017. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!