Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kéjünk a gyerektő...

Zoleee1971 kérdése:

Mennyi pénzt kéjünk a gyerektől? Itthon lakik fizetése kb:160000 Ft Az anyja mos főz takarít rá. Meg beszéltük, hogy idáig nem kell haza adnia, de cserébe 50000Ft- ot betessz a takarékba minden hónapba. Ami sajna de nem valósult meg.

Figyelt kérdés
Már egy fél éve dolgozik magára nem igen költ, így arra tudok csak gondolni hogy az egész fizetése elmegy a semmire.

2017. febr. 3. 08:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs szükségetek mindenáron arra a pénzre,akkor szerintem kérjétek el,és tegyétek be ti a takarékba neki.
2017. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
96%
50 ezret. És tedd be te a bankba. Odaadod egyben valami értelmesre,mondjuk házvásárláskor.
2017. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
71%
Fizesse a rezsi és a kaja ráeső részét. Ez így fair. Felnőtt emberről van szó. Meg kell tanulnia felelősséget vállalni. 160 000 Ft nem kevés pénz.
2017. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
92%
Én azt az 50et elkérném. De amúgy le kéne vele ülnötök és elbeszélgetni, mert mi a francot fog csinálni, ha véletlenül veletek történik valami és nem fogtok tudni gondoskodni róla? Meg elkezdeném bevonni a házimunkába is. Tanuljon meg mosni, takarítani.
2017. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
19%

Ehhez nem lenne joguk. Ahhoz lenne hogy kerjenek a rezsibe, de ahhoz hogy elkerjek es bankba tegyek a gyereknek, nincs.... tudom hogy furan hangzik hiszen a gyereke lesz az elkert penz, de igy olyan mintha " nekunk nem kell hogy hazaadj de mi mondjuk meg mire koltsd". Mintha elkernetek es vasarolnatok belole NEKI.


Vagy felnottkent kezelitek (adjon haza egy huszast) vagy gyerekkent (ne dolgozzon) de ez a koztes (ti osztjatok be a keresetet) nagyon santa, hiaba az o erdeke akkor sem megoldas mert nincs hozza jogotok. O dolgozott erte. Haztartasba lenne jogotok kerni, de donteni a keresete felol igy hogy nektek nem kell a penz nincsen.

2017. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy írták előttem is, kérd el az 50e Ft-ot és tedd el neki külön a számládon. 160e-t eltapsolni havonta úgy, hogy lakhatás, evés, mosás úgymond "jár" neki...
2017. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
10%
Ja, 50 ezret nem lenne pofam a gyerekemtol kerni. Egy huszast kernek tole mintegy jelkepesen de ennyi, 50 ezer sok penz, annyit irrealisnak tartok.
2017. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
37%
Nem mondhatod meg neki,hogy hova tegye a saját pénzét,de tanácsot adhatsz és az a tanács legyen az,hogy tegyen félre legalább 50-et.Én a saját gyerekemtől soha nem fogok kérni pénzt lakhatásért,csak azért,mert már felnőtt,még a gyerekem - viszont ez csak addig van így,amíg látom,hogy tanul,dolgozik,tervezi a különköltözést,vannak céljai.Ha csak lébecol és élősködik,ahogy úgy látom a te gyereked is,akkor igenis kérnék pénzt,20-30 ezret.
2017. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
29%
8-assal egyetertek!
2017. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez a megtakarítás jó ötlet és én az 50 ezret sem sokallom, de azt én se értem, hogy mire tud eltapsolni ennyi pénzt, ha nem látsz semmi különöset. Mármint, amikor én elkezdtem dolgozni, vettem új ruhákat, cipőket, de az másoknak is feltűnt. És egy új ruhatár nem egy olcsó mulatság, de szükségem volt rá a munkaköröm miatt is. De utána elkezdtem félre tenni, csak az első 2-3 hónap volt olyan, hogy 10 ezer körül maradt hónap végére, de én egyedül élek.


Ha ennyit keres, akár el is költözhetne. Mármint értem, hogy kinyaljátok a fenekét, és ezért eszébe se jut, de tényleg jó lenne vele beszélgetni a jövőjéről. 28N

2017. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!