Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a testvéremmel és...

Mit tegyek a testvéremmel és anyával?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Van egy testvérem, aki egy tipikus "anyuci kedvence" tipus. Ha anya a közelben van, akkor ő a földreszállt angyal, viszont ha egyedül vagyunk, akkor igazi ördög. Nagyon agresszív, nagyon könnyen fel lehet idegesíteni. Olyankor meg.megver, mar, rúg, harap. Ami a keze ügyébe kerül, hozzámvágja. Most is mondtam, hogy mivel 7 órája gépezik, zárja el. Persze NEMet mondott. Ekkor odamentem, és kikapcsoltam. Ekkor nekem esett, kimarta teljesen a kezem, és a lábamba beleállított egy tollat. Aztán a pohárral vert. Egy egész hajcsomót tépett ki a fejemből. Anya, mikor hazaért, azt mondta, hogy az én hibám, és én provokáltam. Mindigvez van, mindig őt állítja ve a jónak. Mit lehetne tenni?

2017. dec. 21. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért provokálod? Mi közöd hozzà, hogy mennyit gépezik?
2017. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Mennyivel fiatalabb nálad?

Ha nem sokkal csak pár évvel egy nyaklevest simán adnék neki. Anyud előtt így és úgy is ezek szerint te vagy a hibás, akkor legalább megérti pontosabban hogy ő mit is csinál veled

Vagy amolyan kis testvéri civakodás ahogyan szokott lenni. Cuccokat elkeverni pl fürdőben direkt akkor és hosszú fürdés amikor ő szeretne fürdeni vagy ha alszik porszívózás stb.

Ilyenekkel simán lehet szívatni ugyanakkor kicsit megtapasztalja milyen kellemetlen ha ilyen helyzetbe kerül. Kb.ugyanazt adni neki amit ő. Ha a szép szóból nem ért marad ez anyukád mondjuk nem értem. Azért próbálj vele is beszélgetni

2017. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy évvel fiatalabb nálam. Persze, megpofoztam, de az mégjobban felidegesítette.
2017. dec. 21. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

1. A 1. A testvéredet nem neked kell(ene) nevelni és ezért nincs beleszólásod, mennyig gépezik.


2. Ha csak úgy kikapcsolod a gépét, mikozben valamit csinál, akkor nem csoda, ha dühös lesz.


3. Ez az, ami provokálás, és ezt nem kellene tenned többé.


4. Foglalkozz a saját dolgoddal és ne a testvéredet piszkáld!

2017. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy az se volt fair, amit a kérdező csinált (kérdés nélkül kikapcsolta a gépét), de komolyan, itt senki másnak nem tűnt fel, hogy a testvére verekedik és kitépi a haját?


Gondolom, egy osztályba is élvezet lehet járni a kisgyerekkel.

Szerintem igaza van a kérdezőnek, és hiába nem neki kell nevelni a tesóját, azért 13 éves kor alatt a napi 7 óra gépezés tényleg nem normális.


22/N

2017. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert még nagyon fiatal vagy, még legalább 5 évig nem tudsz meglépni otthonról. Hacsak a kistesód be nem kattan, és nem kerültök intézetbe, miután megpróbált kinyírni mindenkit.

Anyádékat sem áldotta meg sok ésszel a jóisten, már bocsánat, de szerintem rájuk ebben nem számíthatsz.

Ki kell kísérletezned, hogy milyen eszközökkel tudsz hatni a kis pszichora. Legyél undorítóan kedves, vigyél neki csokit, fizesd le, zsarold meg, ijessz rá, fenyegesd meg, játszd ki, ami beválik, azt alkalmazd rendszeresen.

Pl. ha 7 órája gépezik, azzal pont nem érdemes foglalkoznod. A számlát anyádék fizetik, a gyerek meg már úgyse lesz hülyébb. Ilyenekért ne szólj neki, ne is szólj hozzá. Távolodj el tőle minél jobban.

Mellette javaslom az edzést, bár lányként gondolom nem szeretnél ijesztő külsőt, de pl. néhány önvédelmi leckét megnézhetnél legalább online. Nehogy már a saját otthonodban, a saját tesód gyepáljon. Muszáj megtanulnod megvédeni magad, amikor neked megy. Az nem ér semmit, ha visszapofozkodsz. Le kell tudnod fogni és addig szorítani, amíg elcsitul.

Esetleg ha van zsebpénzed, akkor keress szakirodalmat a témában, ahogy minden mást is, úgy a hülye gyerekek nevelését is meg lehet tanulni könyvből. Ha pedig nem segít, akkor azért a keményborítóssal B tervként jól fejbe lehet csapni.

2017. dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Azert nehogy mar a kerdezo legyen a hulye, amiert BANTALMAZZA a kisteso. Mert hiaba porbafingo, akkor is komoly fajdalmat tud okozni, rmes ezt tudja is.

Az egyedulallo anyukak az egyszem pici fiukkal hajlamosak majomszeretetben elni, a lanyukat meg max megturt szemelykent kezelni. Ebbol gondolom, h elvaltak es hogy a kisteso fiu. Eltalaltam?

2017. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, nem tudom, milyen gondolatolvasó képességgel rendelkezel, de eltaláltad.
2017. dec. 24. 03:03
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

#7 vagyok. Nem vagyok gondolatolvaso, de annnnyira tipikus... Anyuci egyszem pici fia az egyetlen ferfi az eleteben. A tenyeren hordozza a fiucskat, majomszeretettel imadja. Ja es ott van meg egy kislany is, de o csak egy zavaro tenyezo.

Ilyen csaladban felnoni nem egy aldas... A latszat ellenere a fiucskanak sem, mert elkenyeztetett, kibirhatatlan kis majom lesz belole konnyen. De a lanynak meg nehezebb. Remelem, valahogy belatja majd anyud, hogy nem jo ez igy, te is megerdemled a feltetel nelkuli szeretetet!!!

37N

2017. dec. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Idiota mindketto ennyi
2023. jan. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!