Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire nagy hiba,...

Tényleg ennyire nagy hiba, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Ugye általában olyenkor nyaggatnak nagyobb családi összejöveteleken, hogy mikor lesz gyerekem, mikor lesz barátnőm, stb. Én meg azt válaszoltam hogy nem akarok gyereket, erre mindenki felháborodott, hogy mi az hogy nem örökítem a családot, meg hogy ez bűn, hogy egyedül akarok maradni és nem akarok gyerekkel bajlódni. Persze hogy nem mert se húgomat nem tudták megnevelni se az unokahúgaimat sem, mind elkényeztetett libák lettek, ki tudnak kergetni mindenkit az őrületbe és neveletlenek. Én sem kaptam jó nevelést így nincs jó alapom a neveléshez és elég volt hogy nekem kellett foglalkoztatni a hugom mert szüleim semmit nem foglalkoztak vele. Így is megőrülök a gyerekektől, nem kell több. Ezt a család nem akarja elfogadni. Hogyan fogadtassam el velük a tényeket hogy ne utáljanak ki ezért?

2017. dec. 30. 17:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Kinek mi köze hozzá? Magánügy.
2017. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Elég hibbant család, 18 éves gyereket gyerekvállalás témával zaklatnak.
2017. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Nyugi, sokan vagyunk így ezzel. 22 éves lány vagyok és frászt kapok a gyerekektől, egyszerűen irtózom a gondolattól, hogy gyerekem legyen. Sokak szerint nem "normális", de ártani nem ártok ezzel senkinek, így senkinek sincs hozzá köze. :) Majd megbékélnek ezzel a rokonaid.
2017. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik hogy magánügy de szerintül ez családi dolog amit muszáj betartani ha törik ha szakad...
2017. dec. 30. 17:35
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Muszáj a francokat. Különköltözöl viszonylag messzire, aztán meg már pampoghatnak, max rájuk rakod a telefont. Na meg még félig gyerek vagy, ki az isten gondol ilyenkor gyerekvállalásra!? Pláne egyedülállóként, zéró saját anyagi háttérrel. Hülye a családod.
2017. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
96%
Mondd azt, h szeretnél. Úgy sincs most barátnőd,vagy ha igen, akkor vele megbeszéled, h nem szeretnél, de a családodnak a béke fenntartása érdekében mondd, hogy majd szeretnél.
2017. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Mégis manapság hány 18 éves gondolkozik gyerekvállaláson? Megérteném, ha 10 évvel idősebb lennél, de 18 évesen még sokan be se fejezték a gimnáziumot... Talán később megváltozik a témáról a véleményed, ha nem is, nyugtasd meg őket azzal, hogy jelenleg a tanulásra koncentrálsz, azt biztosan szívesebben hallják, mint hogy nem lesznek unokáik. :D
2017. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nyilván nem most akarják hogy legyen gyerekem, mert még nem tudnám eltartani, de kb 10 éven belül akarják hogy a nagyszülők megélhessék a dédszülőséget és szüleim is nagyszülőséget ha lehet, ez a nagy álmuk a lakodalmam megélése mellett.
2017. dec. 30. 17:40
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy magánügyi téma.

Nincsen közük hozzá. Nincs ebbe beleszólásuk. Ez a te életed,azt csinálsz amit akarsz.

2017. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
18 évesen az lenne a bűn, ha akarnál gyereket. Lehet persze, hogy később se fog változni a véleményed, de ez kizárólag a magánügyed. Viszont olyan párt kell majd választanod, aki ugyanígy gondolkodik erről a témáról, különben állandó veszekedések jönnek, majd a szakítás.
2017. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!