Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűntudatom van. Mit csináljak...

Bűntudatom van. Mit csináljak szerintetek? 20/L

Figyelt kérdés
A kamasz korom szörnyű volt... végig lázadoztam.. ittam, cigiztem, elszöktem otthonról, rosszul tanultam. A szüleimnek csak bosszúságot okoztam. Nagyon hülyén viselkedtem. Aztán ez elmúlt, van egy normális párkapcsolatom, egyetemre járok. Viszont van bennem egy egyre erősödő bűntudat. Utálom azt a régi önmagam. Most hogy lenne lehetőségem inni/ bulizni, semmi kedvem hozzá a régi dolgok miatt... ma is pl a barátaimmal bulizni mennénk, megvan a jegy a buliba, minden, de nem akarok menni mert a gondolattól is rosszul vagyok.. azt érzem, hogy nem érdemlem meg ezt az egészet mert kamaszként olyan rossz voltam
2017. dec. 31. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Minden kamasz így viselkedik vagy még rosszabbul feleslegesen van bűntudatod ,addig menj bulizni amíg megteheted és jól esik .Majd egyszer eljön az a pillanat amikor azt mondod este indulás előtt hogy áá inkább pihenek olvasok itthon na akkor leszel felnőtt :) .
2017. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne sajnáld magad amit, ami már ezer éve megtörtént és visszacsinálni nem tudod. Ha még nem tetted, kérd amiatt bocsánatot, hogy ennyi fejáfást okoztál, aztán lapozz. Ha bulizni akarsz, bulizz, nem kell magadból mártírt csinálni néhány kamaszkori hülyeség miatt.
2017. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki a multon kesereg orokre ott ragad. Nem tudsz mit tenni,megtörtént,elmult megbántad,lépj tovább, de ne akarj 20 évesen keseru lenni. Menj és érezd jol magad. Inkább most mint késobb ezert panaszkodni bezzeg mások éltek,én meg..
2017. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vagyunk ezzel így kamaszkorban,ahogy te voltál,ez egy ilyen lázadós időszak az ember életében.

Viszont azóta,mint írtad,megkomolyodtál,jó útra tértél.

Szóval a régi dolgok miatt ne érezz bűntudatot,ha amúgy szívesen mennél a barátaiddal,akkor menjél nyugodtan szerintem.

2017. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy már egyikkel sem élsz. Menj el nyugodtan és tartsd a mértéket. Kamaszként pedig mindenki rossz ilyenek sokszor előfordulnak. Ezért ne legyen bűntudatod.(valaki annyi évesen drogozik meg még rosszabb szóval...)
2017. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen hozzáállással biztosan tudod kontrollálni magadat, fel a fejjel

!

2017. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A múlton már nem tudsz változtatni, legfeljebb annyit tehetsz, hogy bocsánatot kérsz azoktól, akiknek sok bosszúságot okoztál. Most az a dolgod, hogy elfogadd, hogy megváltoztál, ami történt, megtörtént, már más ember vagy. Tedd azt, amit helyesnek tartasz. Ha szeretsz inni és bulizni, akkor nyugodtan menj, nem kell bűntudatot érezned miatta. Kamaszkorodban sem maga az ivás és a bulizás volt az, ami miatt "problémás" voltál, hanem a személyiséged: az, hogy nem voltál tekintettel a szüleid érzéseire. Ha tényleg megváltoztál és figyelsz rá, hogy ne okozz gondot a szüleidnek, szeretteidnek a viselkedéseddel, akkor nincs semmi baj időnként egy-egy bulival. Szerintem a legtöbb szülő megbocsát egy ilyen "botlást" a gyerekének kamaszkorban, főleg ha látja rajta, hogy tényleg megbánta és mindent belead, hogy többet ne forduljon elő ilyesmi.
2017. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
kérj bocsánatot a szüleidtől
2017. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

A bűntudat nem visz előbbre, teljesen értelmetlen és felesleges dolog.


A bocsánatkérés a szülőktől is csak akkor célszerű, ha a fiatalkori "rosszalkodásaid" nem a szülők magatartására vezethető vissza.

De sajnos legtöbbször a gyerek azért lesz olyan, amilyen, mert a szülő is olyan, amilyen. És ezért nem jár bocsánatkérés.

Inkább meditálj rá az elengedésre és az önszeretetre. A youtubeon sok ilyen hanganyag és videó van, ami segíteni tud.

#önszeretet #meditáció #elengedés #jelenbenélés #önbecsülés #öntisztelet #személyiségfejlesztés



Amúgy meg menj el és szórakozz jól, senkinek nem fogsz ártani vele. Az óévbúcsúztatás egy nap csak.

2017. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legyen büntudatod, mindenki másképpen éli meg a lázadó kamaszkort, és nem biztos, hogy az a legjobb, hogy nem lázadnak, tapasztalatom szerint ebben az esetben ott később lesz gond. Ha már ezt így átlátod, és tudod, hogy a szüleidnek okoztál akkor nehéz perceket, akkor most ragadj meg minden lehetőséget, kimutasd a szeretetedet, nem a büntudat miatt, hanem mert így érzed, hidd el nekik ez igazi örömet fog okozni. Közben pedig örülj az életnek, szórakozz, érezd jól magad légy boldog és kiegyensulyozott, hidd el akkor vannak ők is jól, ha azt látják, hogy Te már rendben vagy. Én legalábbis így éreznék szülőként. Előre nézz, ne hátra.
2017. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!