Jogosan van bűntudatom?

Figyelt kérdés
Elég rosszul érzem magam emiatt,erős bűntudatom van..Jövőre jelentkezni szeretnék egyetemre.A szüleim el akarják adni a hegyet,elvileg azért,hogy legyen pénz a tanulmányaimra.Igaz,apámnak nem szíve csücske a hegy,ahogy nekem se.De a papám szerette a hegyet.De én ugye állami szakra fogok jelentkezni és 32 km-re bejárós leszek,szóval nem fogok albérletben lakni,de még kollégista sem leszek.Szóval nem kell miattam eladni a hegyet.Anya azt mondja,menjek Pestre vagy nagyvárosba,de nem várom el/várhatom el,hogy más fizesse az albérletet.Meg nem is szívesen laknék sem albérletben,sem kollégiumban.Jó lesz nekem ez a kis vidéki egyetem,ami itt van a közelben,oda fogok jelentkezni.Vagy egy másikra,de ktt meg 100%,hogy adnak kollégiumot-közelező is a kolesz-.Szóval nem kerülne semmibe.Szóval elagyják a hegyet,már meg is beszélték a vevővel..

2017. nov. 10. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
milyen hegyet?????
2017. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

...borászatokról még nem hallottatok? Tokaj, Eger stb? Ott "hegyek" vannak. Vagyis dombok, de azokon vannak a szőlőültetvények. Gondolom a kérdezőéknél is hasonló lehet a hegy.


Kérdező, nem kell bűntudatodnak lenned, nem te kérted hogy megtegyék, és papád is örülne, ha ezzel az eladással neked biztosíthatna jobb életet.

2017. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó indok nekik, hogy megszabaduljanak egy rengeteg munkát adó dologtól, amit nem is szeretnek. Ne érezd magad rosszul.
2017. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem ragaszkodnak a hegyhez (akármi is az). Ez egy jó alkalom arra, hogy megszabaduljanak tőle.
2017. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

A Dunántúlon, Zalában, Vasban is így emlegetik.:-)

Kérdező, gondolom, amúgy is eladnák, ha dolgoznak és nem nagyon van idejük művelni. Az meg nem árt, ha van egy kis tartalék, amikor a gyerek egyetemre megy, lehet, hogy abban is gondolkodnak, hogy legyen egy kis kezdőtőkéd, amikor végzel és önállósodsz. Ne legyen emiatt bűntudatod.

2017. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Egyet értek a többiekkel, hogy nem ez lesz az eladás oka, de azért ez "veszélyes", mert ha bármi miatt összevesztek, simán a fejedhez vághatják ezt az "áldozatot", akkor is, ha nem rád költötték azt a pénzt.

Szóval én kategorikusan kijelenteném, hogy ha AMÚGY el akarják adni, adják, de NEKEM nem kell a pénz.

2017. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!