Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Vissza költözhetek?

Mit tegyek? Vissza költözhetek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és a szüleim elváltak. Jelenleg anyámnál vagyok bejelentve, de tegnap elküldött apukámhoz lakni. El is jöttem de itt nem szeretnék lakni, hiszen anyámnál vannak a cuccaim, a szobám, ott az iskola. Vissza szeretnék menni, de nem anyum miatt. A ház fele a nevemre van íratva, ezért nem tudna kitenni. Egyébként meg 18 éves koromig köteles eltartani nem? Fizetésem nincsen sőt szerintem munkát sem kapnék ezért fogalmam sincs mit tegyek, mert anyukám nem fog rám főzni, mosni. :(

2017. dec. 31. 13:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért rakott ki? Ha apádnal elhelyez, csak gyerektartást köteles fizetni.
2017. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahhoz, hogy odáig jusson, hogy apadhoz küldjön lakni és ne főzzön, mosson rád, nem könnyű eljutni. Mit csinaltal?
2017. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elegem lett belőle, mert lusta és általában nem csinál semmit mindent velem csináltat és esténkènt meg eljárogat erre-arra. És hétvégén haza sem jár. Kiskoromban is mindig elment, és a kocsmában a többiekkel ott kritizálták ki az apámat hogy mekkora egy (nemmondomki mert letiltják az üzenetet) hogy otthon vigyáz testvéremre meg rám. Apum el akart minket vinni de anya megzsarolta, hogy azt mondja a családsegítőknél hogy apa engem megerőszakolt. Meg még sorolhatnám. És komolyan ki viszonyulna szeretettel egy ilyen anyához?? Nekem meg nem megy hogy jópofizzak vele és néha bunkóztam például tegnap mikor valahonnan hazacsapódott és jött hogy csináljak vacsorát én meg mondtam hogy biztos nem és felhívta apámat és ennyi elküldött...
2017. dec. 31. 13:41
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

1. Az nem jelent semmit, hogy a ház fele a neveden van, amíg kiskorú vagy, addig ennek semmi jelentösége, mert semmi jogod sincs emiatt.


2. Anyád nem küldhet el, amíg hivatalsoan nála vagy elhelyezve, kivéve, ha apáddal így egyeztek meg maguk közt.


3. Ha ennyire nem szeretsz anyáddal élni, akkor miért akarnál visszamenni?


4. Egyszerüen apád beadja a gyerekelhelyezés megváltoztatására a kérvényt és ettöl kezdve nála vagy hivatalosan (vagy adott esetben anyád kéri ezt)


5. Ahogy beszélsz róla, nem csodálom, hogy nem akar veled foglalkozni tovább.


6. 18 éves korodig ugyan köteles eltartani, de nem köteles neked fözni, elég, ha ad kajapénzt neked, illetve a lakhatásodat biztosítja - de semmiféle luxus (internet, telefon, számítógép, stb) nem "jár"

2017. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit mókás, hígy a kerdesedben még azon aggódsz, hogy ne fog mosni, főzni rád, aztán meg azt állítod, ő sosem csinál semmit, mindent neked kell.
2017. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
Ugy értette gondolom h eddig se sokat fozott mosott rá. Ezért nem kell tizen huszon évesen szulni,látom sok anya h cipeli a polyást magával még este is, mert mehetnékje van..
2017. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
Mi az, hogy semmi joga? Mivel ez az állandó lakcíme, akkor sem rakhatja csak úgy ki, ha egyáltalán nem lenne tulajdoni hányada.
2017. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kovpet ***** válasza:
22%
# 7: A lakcím nem keletkeztet jogot, ellentétben a tulajdonnal. Ha a kérdezőé a fele lakás és az apjához megy lakni hivatalosan, akkor a gyerektartáson felül bérleti díjat is kérhet a tulajdona után.
2017. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Ne röhögés már, utolsó. Kiskorú bérleti díjat kér az anyjától? ???? Érdekes lenne.

Amúgy hogy került a nevedre a lakás fele?

2017. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kovpet ***** válasza:
12%
Nem, hanem a tulajdonos kér bérleti díjat attól, aki használja a tulajdonát. És teljesen mindegy, hogy hogy lett a tulajdona. Most a tulajdona és más nem számít jogilag.
2017. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!