Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szuleim vernek?

Mit tegyek ha a szuleim vernek?

Figyelt kérdés
Olyan 1-2 éves koromban kezdődött, hogy a szuleim szinte napi rendszereseggel verni kezdtek.Elmondasuk szerint azért,mert sírtam és nem bírták elviselni.Volt hogy kézzel,különféle botokkal de egyszer apám a szekrény sarkába is beleverte a fejemet. Ezek az első gyerekkori emlékeim.Ez a szokásuk nem mult el akkor sem,mikor kisiskolás lettem, pedig semmi okuk nem volt rá,mert mindig is egy nagyon szorgalmas kislány voltam. Most gimnáziumba járok,túl vagyok számtalan öngyilkosságon,depressziós vagyok es több eve küszködök alvaszavarokkal.Persze a depressziót csak én állapítottam meg magamról,anyám soha nem fogadott volna mellem pszhologust,annak ellenere sem,hogy az osszes kiserletemrol tud.Annyit mondott hogy lehetek ilyen hálátlan,hogy ra nem is gondolok,pedig o most nem tudna kifizetni egy temetést.Mostanában mar nem vernek,bár néha anyám meg mindig nekemugrik ha valami olyat csinalok pl.tul sokaig zuhanyzom. 18 vagyok de nem lehet baratom,nem elhetek nemi életet,barátaim se lehetnek,mert anyám szerint nincsenek barátok csak ellensegek. Eddig 1 kivételével az osszes baratsagomat sikerult tonkretennie. Itthon egyebkent nem hív a nevem csak k***anak vagy r**bancnal es foyton fenyegetőzik h igy meg ugy megver...stb. Most fogok érettségizni ezert muszaj lenne tanulnom de igy nem megy. Gimi nellett ha dolgoznék is tuti romlana a tanulmányi atlagom es havi 50000bol egy albérletre se telne. Rokonaimat nem ismerem mert anyamekkal senki nem tartja a kapcsolatot,nagyszüleim meghaltak. Mit tehetnék? Kihez fordulhatnek?
2018. jan. 2. 04:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Ha hiányszakmába mész továbbtanulni (legalábbis itt csepelen), az ikolába jelentkezéskor kapsz 60.000et. Ha nem hiányszakma akkor csak 30.000at. Van havi 25.000 "ösztöndíj", ha hiányszakma akkor erre még + 10-35ezer tanulmányi átlagtől függően. Van koli, INGYEN + 3.év végén kipengetnek egy Bs jogsit. Persze ha kell egy semmirevaló bölcsészdiploma akkor ez nem a te utad.
2018. jan. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
En orvosira szeretnek menni továbbtanulni. Ezert tanulok most bioszt és kémiát,csakhát senki nem fizeti az egyetememet.
2018. jan. 2. 05:03
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem vagy szuper jó tanuló, akkor ne akarj orvosira menni, mert baromi drága.

Szerintem először el kéne húznod otthonról, így nem lehet élni. engem faterom vert meg sokszor, de nem ennyire, mint téged, de nekem ez is bőven sok volt, tönkretette az életemet. Hagyd ott és felejtsd el ezt a két görény szemétládát :(

2018. jan. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szuperjo tanuló vagyok bar ez lehet kicsit egoista kijelentés es egy szupereros gimibe jarok. Koszi utolso ezt szeretnem én is, csak nincs hova 😢 Valaki valami ötlet?
2018. jan. 2. 05:32
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Hat az erettsegiig huzd ki valahogy. Es ha tenyleg szuperjo tanulo vagy akkor tanulj tovabb az orvosin, es menj kollegiumba. Jarj utana mindennek, vegyel igenybe minden letezo segitseget. Eloszor kezdd el a gimiben, beszelj egy tanaroddal akiben megbizol, mondj el neki mindent es kerdd ki a tanacsat, es ha van, akkor kerd meg hogy foglalkozzon veled iskolapszichologus. Ha ilyen konkret terveid vannak a jovoddel kapcsolatban, es jol is tanulsz, akkor biztosan tudnak segiteni rajtad.

Barmi tortenik is otthon, ne vedd a szivedre, a sajat eletedet eld, ne engedd hogy elvegyek azt toled.

Sok sikert es erot kitartast kivanok neked!

2018. jan. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezd meg az osztályfőnököd,hogy nincs-e számodra kollégiumi férőhely.. Annak idején nyílt titok volt az osztályom előtt,hogy ver engem az anyám. Végzős évem elején aztán úgy megvert,hogy közöltem az osztályfőnökömmel,hogy vagy kolesz vagy a híd alá,de haza nem megyek. Végzős évem előtti augusztusban lett az első párom(20 éves volt), mert nem engedték 18 éves koromig,hogy bárkim is legyen,viszont utána elég nagynak nyílvánítottam magam :)

Szóval a koleszból hozzájártam haza, tárcsás mosógéppel mostuk ki a ruháim, aztán tőle is indultam vissza. Végül május elsején összeköltöztünk a párommal egy albérletbe.(Előtte is abban lakott,de 1 szobáért fizetett annyit,mint aztán mi később egy egész lakásért)

Szóval megvártuk,míg lemegy az érettségi, aztán elkezdtem dolgozni én is.

Azóta is együtt vagyunk, 21 leszek most vasárnap, ő pedig már 23.

2018. jan. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen szülök egyszerűen undoritoak!!

Nagyon sajnálom hogy igy kellett felnőnőd!

Csak az az egy esélyed van ha továbbtanulsz és elmész kollégiumba.

2018. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem akarlak megbántani, de ha nincs pénz egyetemre, abból nem lesz semmi. Ismerősöm is 12 éven át tanult mint az állat, fel se állt a tankönyvek mellől. Állatorvosira akart menni, kb egy évet húzott,utána ott hagyta az egyetemet, mert nem volt miből fizetni. Nem mondom, hogy nem volt elkeseredve, de elvégzett egy szakiskolát és most elég jól keres mint kozmetikus. Nem bánta meg végül.


Plusz ott van az is hogy az orvosi sokáig tart, nehéz, utána pedig nem dolgozhatsz egyből. Ha nincs rá pénz ez van, ne ragadj le feltétlenül ennél a pályánál.

2018. jan. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy anyád "fogadjon melléd pszichológust", ugyanis vannak ingyenes lehetőségek, te is fordulhatsz pszichológushoz, ráadásul mivel 18 éves vagy, már nem kell a szülő beleegyezése sem. Az iskolapszichológust fel tudod keresni, de ha nincs a sulidban, akkor se aggódj, mert a Pedagógiai Szakszolgálatnál is ellátást biztosítanak. Muszáj lépned valamit, nem csak azért, mert a szüleid nem élhetnek büntetlenül így, hanem azért is, mert ha nem tudod feldolgozni ezeket a traumákat, akkor borzasztóan szenvedni fogsz egész életedben.
2018. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Van valami abban amit a nyolcas mond. Egy kicsit tényleg sántít ez a sztori. Anyám engem is rendszeresen "meggyepált" fiatalabb koromban. Folyton csak parancsolgatott, semmibe nem nézett. Ahhoz képest, hogy az IQ-m alapján lehettem volna kitűnő tanuló is, nagyjából 3,5 volt a tanulmányi átlagom gimiben, néha 3,8. Szóval szerintem a lelkiállapot is befolyásolja a tanulmányi eredményt. Ráadásul egyetemre is csak azért mentem mert a gimi után már lényegében elkerülhetetlen volt. Egyáltalán nem voltak saját céljaim. Ha te ennyi bántalmazástól meg szidalmazástól nem törtél meg lelkileg, nem vagy depis, vannak céljaid akkor Te magad is valami pszichopata lehetsz, kérdező.
2018. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!