Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellnem kellene magam emiatt?

Szégyellnem kellene magam emiatt?

Figyelt kérdés
Anyám szégyelli mások előtt, ha kérdeznek tőle felőlem, hogy nincsen párkapcsolatom 26 évesen, nincsen még unokája. Szerinte ezzel azt mutatom másoknak, hogy én nem kellek egy férfinak sem.
2018. jan. 6. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellenne mások véleménye alapján élnünk,az ilyenek a akik mások véleménye alapján élnek,nem boldogok. Pl.: A család kedvéért nem merik lemondani az eskuvojuket meg ne szolják oket,inkább 10 éve csalják egymást odavissza. Szard le. Éld az életet,egy van belole,ne a szomszéd néni kedvéért tegyél ezt meg azt.
2018. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Téékáá ***** válasza:
50%
Hát ezt neked kell tudnod h miért nincs parkapcsolatod. Gondolom meg nem találtad meg az igazit.Vagy nem is keresed?
2018. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is lenéz emiatt a családom. A rokonaimat sajnos nem lehet emiatt leállítani. Ráadásul mivel nem szeretek erről beszélni, méginkább zaklatnak a kérdéssel. Egyszerűen nehéz, hogy nem fogadják el, nem feltétlenül az emberen múlik a sikertelensége a párkeresés terén.

Én úgy érzem idővel megunják majd, hogy ítélkezzenek, és ha nem válaszolok Nekik, talán megszűnik, hogy emiatt sértegessenek.


Kedves Kérdező! Nem szabad szégyellned, hogy nincs párkapcsolatod. A társadalmi nyomás végett nem érdemes belemenekülni egy párkapcsolatba. Magad miatt tedd meg, enélkül egy hamis illúzió lenne csupán a kapcsolat, amelyben nagy eséllyel nem vagy boldog.


25/N

2018. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Anyád el van tévedve!

Sokkal inkább egyedül, mint akár csak egy "semmilyen" kapcsolatban!

2018. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

35 vagyok, nincs pasim, nem akarok férjhez menni és gyereket sem akarok!

Üdvözlöm anyukádat meg a másokat.

Éljenek az önálló nők!

2018. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, persze, mi mást is mutatnál ezzel? Hogy mondhat ekkora baromságot (már bocsánat) egy anya a FELNŐTT gyerekének?


Ne foglalkozz senki véleményével, akkor legyen kapcsolatod, amikor te is nyitott vagy, a szerelmet amúgy sem lehet erőltetni.

2018. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ugyanezt mondja, bár én még csak 19 vagyok. Meg szinte napi szinten kapom meg azt is, hogy más lányok állítólag ennyi idősen már szülnek is (wtf, akkor hogy lehet, hogy az osztályom, évfolyamom kb fele szintén lány?), nekem meg még barátom sincs, majd vénlány maradok, stb...

Szerintem nem normális, ha valaki ennyire bele van már őrülve abba, mit gondolnak róla meg a családjáról mások.

2018. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 DuplaKV ***** válasza:

Ez ismerős, csak nálam a rokonok mondták ezt, aztán egy idő után átcsapott abba, hogy biztosan "ferde" vagyok, mert még nincs férjem.

Aztán baromira meglepődtek, mikor 24 évesen összejöttem a párommal (első kapcsolat mind a kettőnknek). Egyikünk sem akar házasságot, sem gyereket.

2018. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!