Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves vagyok és jövő héten...

18 éves vagyok és jövő héten lesz egy diszkóban buli, ahová el szeretnék menni, de nem merem elmondani a szüleimnek. Szerintetek mit mondjak hogy elengedjenek vagy ilyen idős korban gáz ha nem engednek el?

Figyelt kérdés
Nem szoktam csatt részegre berúgni,csupán bulizni és ismerkedni megyek

2018. jan. 6. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen ne félj megkérdezni tőlük, elvégre fiatal vagy. Ha mennek veled megbízható barátok, akiket mondjuk a szüleid is ismernek, említsd meg őket nekik. Bár nem értem, miért nem engednének el.
2018. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Megyek bulizni ,majd jovok,sziasztok,és mész. Mi olyan nehéz ezen.
2018. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Idegenekkel ismerkedni és inni (akár milyen keveset) nagyon rizikós. Önthetnek a poharadba olyasmit, amitől nem tudsz magadról. Csak akkor menj, ha van néhány megbízható ismerős, aki veled megy.
2018. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is ennyi idős vagyok és nem szoktam engedélyt kérni, ha megyek valahová. Szimplán csak szólok a szüleimnek, hogy ekkor és ekkor, ezzel és ezzel ide megyek és majd kb. ekkor jövök, hogy tudjanak róla és ne tervezzenek akkorra semmi olyat, amihez én is kellek vagy, ha eselteg valami olyan program van, amit nem lehet elhalasztani/fontos, akkor én halasztom el az enyémet egy másik alkalomra. Ezeket így előre meg szoktuk beszélni, hogy minden oké legyen és senkit ne érjen váratlan meglepetés, de nem szoktam engedélyt kérni és ők is természetesnek veszik, hogy azt csinálok, amit szeretnék, nem tiltanak semmit.

Ha szimplán csak félsz a reakciójuktól és nem tudod, hogy mit szólnának hozzá, hogy buliba mész, akkor szerintem csak egyszerűen mond el nekik, hogy hová, kivel, mikor szeretnèl menni és akkor majd látod, hogy hogyan reagálnak. Ezt másképpen igazából nem lehet. Max. ha azt mondják, hogy nem (bár nem hinném, hogy megtiltják mert már 18 éves vagy, teljesen normalis ha szeretnél elmenni szórakozni és ezt szerintem a legtöbb szülő is így gondolja), akkor kérdezd meg, hogy konkrétan miért, mi vele a problémájuk stb. és akkor kezdetnek kössetek egy kompromisszumot aztán majd idővel alakul a dolog és engedékenyebbek lesznek. Ha pedig már volt rá példa, hogy megtiltották, hogy elmenj és tudod, hogy hevesen, durván reagálnának rá, kiakadnának, abszolút elutasítják stb. , akkor bármennyire is csúnya dolog hazudni, de lehet, hogy inkább azt mondanám, hogy egy barátnőmnél alszom és akkor onnan mennénk discoba.

2018. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem eleve ne kérd, csak jelentsd ki, hogy elmész bulizni. Semmiképpen se egyedül menj, hanem társasággal.
2018. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Attól is függ, kinek milyenek a szülei. Nálunk pl. az van amit ők mondanak, ellentmondani nem lehet, mert akkor faterom agyonver. Szóval a "majd jövök cső" nem működik minden családban.
2018. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát aki 20 30 évesen turi h elvegyék a szabadságát irányitsák,meg is érdemli..
2018. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem se kérd, csak simán jelentsd ki hogy mész.

Vagy meg mond azt hogy valamelyik haverodnál alszol.

2018. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is 18 vagyok, és kb 1-2 éve nem igazán kérek engedélyt ezekre. annyit mondok hogy anya lesz egy buli szombaton/elmennék xyékkal buliba.

megbíznak bennem annyira hogy tudják nem lesz bajom és elengednek.:) ameddig olyan 16 körül voltam nyilván jobban vigyáztak rám tehát ez inkább házibulikra vonatkozott de mostmár bárhova bármikor elmegyek gond nélkül. nyilván ismerik azokat akikkel vagyok, tehát miattuk sem aggódnak.:) de azért anyának küldök smset hogy minden ok:D

2018. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!