Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segitseték légyszives. Mit...

Segitseték légyszives. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Május végén leszek 18.

Van egy barátom. 2 hetente találkozunk 3 napra. Mert kint dolgozik.

A szüleim folyton minden egyes nap lecsesznek valamiért. Mindig megkapom hogy én soha nem fogom vinni semmore sem. Es egy 0 nulla vagyok. Barátomtól már lassan el akarnak tiltani pedig így is ritkán látjuk egymást. A barátom normális, becsületes. Nem a mai szakadt "kislány"-ok közé tartozik. Normális férfi de komolyan. (Szüleim szerint is). És 20 éves. Azt mondják az elfogadható lenne még ha 2 hetente találkoznánk. Mondtam nekik hogy nálam pont hogy ez a szitu. Ha elmegyek valahova és nekik nem tetszik egyből jön az hogy rád hívom a rendőrséget! Soha nem mehetsz többet sehova! Nem találkozhatsz senkivel sem!

Mit csináljak? Nagyon elegem van már.

Minden nap rosszul érzem magam emiatt. Mindig rossz kedvem van és sokszor sírok emiatt.

Ha 18 leszek és azzal fenyegetnek hogy rendőrt küldenek rám, a rendőrök elfognának engem? Lecsuknának? (Ugyanis a szuleim képesek lennének arra hogy azt mondják hogy én elszöktem.) Pedig én nem vagyok az ilyen fajta. Sokszor szót fogadok a szüleimnek, de már kezdem úgy érezni hogy túlzás amit csinálnak. Iszonyatosan érzem magamat és már lelkileg is ki vagyok mivel éveken át ezt kaptam. Mit tegyek?



2018. jan. 9. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert csak 24 óra elteltével kezdnek el eltűnt emberetek keresni.
2018. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg 18 leszel, akkor a rendőr nem csinál veled semmit. Nem tudom, hogy hol akarsz tovább tanulni, de ajánlanám, hogy menekülj a szüleid városából.
2018. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha már elmúltál 18 nem tudnak mit csinálni, oda mész ahova akarsz. Kerestethetnek rendőrrel mint eltűnt személyt de a rendőr max elmondja nekik, hogy még élsz...de nem vihet haza mivel nagykorú vagy. Ha nem adsz rá engedélyt lehet a zartózkodási helyed sem árulhatja el....ezt nem tudom, de haza tuti mem vihet. Igazoltat és visz lát.
2018. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Hallottál már a mérgező szülő fogalmáról? A leírásodból az derül ki, hogy a te szüleid az élőpéldák...

Menekülj tőlük, amint tudsz! Keress munkát, vagy menj ki a barátodhoz, lehetőleg minél távolabb tőlük.

2018. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

A 18. életévét betöltött cselekvőképes nagykorú oda megy, ahova akar. Ha a hozzátartozói bejelentik az eltűnését (erre van csak lehetőségük), és a rendőrség megtalálja a nagykorút, utána a nagykorú nyilatkozhat arról, hogy a hatóság kiadja-e a címét a családjának, vagy sem. Pont.


Várd ki, míg betöltöd a 18-at, aztán menj az ország másik végébe. Jobban jársz, és nem tehetnek semmit.


FONTOS: a felnőtt, cselekvőképes állampolgár NEM SZÖKIK EL, oda megy, ahova akar!

2018. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sajnos még meg kell várnom mire leérettségizek. Érettségi nélkül nem megyek sok mindenre és sajnos még 1 évem hátra van. :( igen gondolkodtam már azon hogy én 1 percig sem maradok itt tovább. De sajnos még ki kell szenvednem a 18. születésnapomig. Valahogy ki kell bírnom :(. És eszemben volt az is, hogy ha ez így fog folytatódni továbbra is, akkor én fogom magamat és kimegyek a barátomhoz aztán lesz ami lesz. Csak hát kint meg nem szeretnék takarítóként dolgozni. De én ezt így nem bírom. Tényleg iszonyatosan érzem magamat. Meg hogy mindenhez engedély kell..akárhány barátom volt, mindig a szüleim miatt lett vége. És én most ezt nem akarom feladni a mostani barátommal. Nagyon szeretem, és végre olyat találtam aki tényleg normális, jószívű és odaadó. Nem akarom hogy vége legyen. Nagyon félek :(
2018. jan. 9. 23:39
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz! Voltam már kint nála többször is. Ideje nem lenne elmenni valahova, egy köpésre van a munkahelye, ráadásul több barátjával van egy szobában. Én ismerem hogy milyen. Igen sajnos távkapcsolat..de nem tervezi kint örökre. Azt mondta haza fog jönni. Csak gyűjt. Bízunk egymásban. Erről ennyit.
2018. jan. 10. 00:16
 8/15 A kérdező kommentje:
De itt nem ez a lényeg. Ne tereljük a témát.
2018. jan. 10. 00:18
 9/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg mondtam már hogy nem tartozik a tipikus mai fiúk közé.. megmaradt embernek. Tudod?! És én a mai "kislányokat, pávákat" messziről kerülöm. Mint innen Mekka. :)
2018. jan. 10. 00:23
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Ha már eldöntötted, hogy a az érettségiig maradsz, szenvedsz, akkor miért tetted fel a kérdést, hogy mit tégy?

És tegyük fel elköltözöl ki tesz ételt az asztalra?

Mi az oka, hohy ilyeneket vagnak a fejedhez? Valami oka csak van?


Na nem is folytatom, mert én leszek a szemét, hogy le ostobázok egy buta tinit....

2018. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!