Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem? SEGÍTSETEK

Mit kéne tennem? SEGÍTSETEK

Figyelt kérdés
Én egy 19 éves srác vagyok. Édesapám már jóval a 60-as éveit éli. Konkrétan a problémám az, hogy nem tudom mit tegyek. Legutóbb pont a továbbtanulásról volt szó, érettségim van, jelenleg szakmát tanulok, ezután pedig még egyet fogok. Igaz az, hogy tanulnom kell, csak a téma ezzel kezdődött. Aztán áttért erre: Tudni kell, ő nem iszik alkoholt, valamiért még üdítőt sem. Eddig 2 barátnőm volt, 6 és 8 hónapig. A másodikról pont a példa. Nagyon haragszom apámra ezért, szerinte 60 éves tapasztalat, hogy kötelező rasszistának lenni mert így meg úgy szokásos HÜLYESÉG, ugyanis szerintem a nem a bőrszín választja a hülye embert, de még fordítva sem. Ő szerinte választanom kel barátnőt. Ez úgy megy, hogy kiválasztok egyet? Tettem fel magamban. Ő az a fajta, hogy én még nem is mondtam itthon, de már tud a barátnőmről, puhatolózik másoknál, össze vissza hülyeségeket, és nem ad esélyt megismerni senkit. Mostanra ott tartok, hogy (édesanyám meghalt, sajnos) bárcsak egyedül lennék már. Nem bírom elviselni, hogy nem mehetek helyekre, 19 éves vagyok és itthon töltöm az ünnepeket, alkoholt nem ihatok, bár nem is érzem szükségét. Barátnőt már nem merek szerezni, meggyötörten érzem magam. Már (úgy, hogy el sem kezdtem az új szakmát ami +2 év) ő munkahelyet szervezett nekem abban a szakmában. Van egy barátnője, de nem hiszem, hogy szereti, sőt, a háta mögött mondd dolgokat. Én konkrétan nem értesülök soha arról, hogy másnap például vendégül megyünk valahova. Egyre zsémbesebb, nagyon fájnak a lábai, az életét végigdolgozta, ezért tiszteletet érdemel. Na, de amikor a volt barátnőm édesanyjáról papolt, hogy ő sem makulátlan a munkahelyén, szívesen rávágtam volna, hogy na és te mennyit loptál a te munkahelyedről? Egyszerűen 20 évesen ott vagyok, hogy kezdek gerontofíliába süllyedni, nincs 5-10 rendes ismerősöm, mert nem járhatok sehova, az emberek sajnálnak, mert állítólag látszik rajtam. 20 éves vagyok.. Mit tegyek?

2018. jan. 4. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit zavaros a megfogalmazásod. Meg mi az h kezdesz gerontofíliába süllyedni? Tudod mit jelent az?
2018. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen. És így is van. Itthon vagyok 3-ból egy napot és ülök egyhelyben 0-24-ben, mert nincs lehetőségem semmire. sokszor sírok. de ebbe nem mennék bele. ne haragudj. És nem tudok társaságba menni, ahol 20-nál több ember van ott nem bírom
2018. jan. 4. 20:34
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Beszéld meg az apukáddal,az idősek szokszor azt hiszik,hogy mindent jobban tudnak. Tudom,nekem a mamámmal volt ez,de elültünk és megbeszéltük.
2018. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mit kéne mondanom? Belevág a momndataimba
2018. jan. 4. 20:46
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos,nincs megoldás. Az én nagyszüleim szinte pont ilyenek. Nem lehet velük beszélni. Ha meghallgatnak is másnapra elfelejtik(szándékosan) és nem érdekli őket. Egyszerűen meg kell tanulnod kizárni amiket mond.
2018. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
De mi köze van apádnak a gerontofíliádhoz? Hogy jön össze a kettő?
2018. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

[link]


"A másodikról pont a példa."


?????

2018. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

20 évesen simán a saját lábadra állhatsz, ha akarsz. Bármikor elköltözöl. Minden egyes napon azért történnek veled azok, amik, mert azt választottad arra a napra is.


Amíg még mindig jobb így, addig ne költözz el, de akkor viseld el szeretettel egyre idősebb édesapádat.


Amikor már túl sok, akkor meg költözz. Megteheted.

2018. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem gerontofília, nagyon buta vagyok, a társaságtól való visszahúzódottságra gondoltam. Nem tudom mi is a neve.. Valami fóbia. Nagyon sajnálom.
2018. jan. 4. 20:59
 10/20 A kérdező kommentje:
Soha sem hagynám ott. Szeretettel felnevelt. Megérdemli minden tiszteletem és szeretetem.
2018. jan. 4. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!