Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyire nem...

Normális, hogy ennyire nem ismernek a szüleim?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nem voltunk egy mintacsalád, de már nem neheztelek ràjuk vagy ilyesmi.

Viszont egyre inkább tudatosul bennem, mennyire nem ismernek, holott ök neveltek.

Évek òta külön élek, de tartjuk a kapcsolatot.

Amikor gyerek voltam, anyu mindig dolgozott. Délutànonként ott ültem a „gyerekmegörzöben“ (napközi), vagy a nagymamànàl, nyàron meg végig falun a nagyszülöknél.

Most felnöttként döbbentem rà, hogy a szüleim nem utàltak, hanem csak soha nem volt ràm idejük, ezért nem ismertek.

Nem voltam problémás gyerek, jòö tanultam, csak nagyon introvertàlt voltam (vagyok) mindigis.

Gyerekként ezzel nem volt baj, az a típus voltam, akit letettek és ott maradt. Tiniként se jàrtam el sehová, maximum a könyvtàrba.

A komoly gondok 17-19 évesen kezdödtek. Szép lánynak szàmítottam, így sok fiú iskolatàrsam, néha még gyakornok tanàrom is kereste a tàrsasàgom.

Egyikükkel se volt kapcsolatom, és le se feküdtem senkivel. Csak beszélgettünk. Otthon viszont ment a balhé, mert megint X-el làttak a parkban ülni, Y-nal a városban sétàlni, Z-vel a könyvesboltban, és mèg sorolhatnàm. Apu ilyenkor örjöngött, hogy nem igaz, hogy muszàj mindenkinek odatartani, ö megmondta, ö màr 6 éves koromban megmondta, hogy òcska nö leszek.

Nem akart elengedni 17 évesen az iskolabàlra, mert hogy 20-an fognak megdugni a mosdóban.

19 évesen lett elöször komoly kapcsolatom, azóta màr hozzà is mentem. 20 voltam, amikor összeköltöztünk. Eleinte ezért is àllt a bál otthon, hogy a pàrom màr dolgozik (26 éves volt akkor), biztos csak a pénze kell.

Aztàn így az évek alatt beletörödtek. Sose mondtam volna, hogy egyszer még kedvelni is fogjàk a vejüket, de így van.

Viszont màs téren se ismernek. Amikor elmondtam otthon, mit tanulok (munka melletz, persze), akkor megkaptam, sose tudtàk, ez engem érdekel. Vagy amikor apu kérdezte, milyen telefont kaptam (jõ, oké, a férjem tényleg jobban keres nàlam), megmondtam, a kérdésre, ez a legùjabb-e, mondtam, nem, ez a kettövel koràbbi modell, az volt a reakciò, hogy miért vagyok kiakadva, hogy nem a legújabb, ez olyan tipikus ràm.

Holott nem vagyok kiakadva, nem is tudtam, hogy telefont kapok, magam nem készültem venni.


2018. jan. 15. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha valakivel nem foglalkoznak, meg magad is írtad, le voltál passzolva nagyszülőkhöz is pl. Nem is voltak túl sokat veled.

Igen, vannak olyan szülők, akik ennyire nem ismerik a saját gyereküket. Ez miatt ne legyél szomorú. Ez nem a te hibád, hanem az ő saruk. Nekik kellett volna többet foglalkozniuk veled. Te ahogy írtad, soha nem tettél igazából semmi rosszat.

Gondolom gondolkodásra is elég maradiak, ami látszik is rajtuk, amiket mondtál, hogy fiúval láttak, akkor már tuti lefektettek, stb. Gondolom nekik sincs túl sok barátjuk az ellenkező nemből, így úgy néz ki, nem is értik és nem is hisznek a fiú-lány közti barátságban.

Mivel nem ismernek, így ezért látnak beléd olyant, ami lehet, sőt biztos, hogy nem vagy.

Szóval fel a fejjel.

2018. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nyugi én is ugyanezt érzem, mint te (nagyjából)- hogy amit én csinálok abban valahol van valami kifogásolni való, vagy egyszerűen csak látom, hogy nem bíznak/hisznek nekem.

Jelenleg 26 vagyok már, tehát nem értem az okát, szintén férjnèl.vagyok

2018. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Folyt (2. válasz).

Szóval 16 évesen ha láttak egy sráccal, tuti tetszik nekem, azért vagyok vele. Egyszer sokat voltam egy tanárommal, biztos tetszik nekem.

Biztos lefekszem valakivel és felcsináltatom magam. Nem fogok leérettségizni, stb stb.

Megoldásom: sajnos sok dolgot nem osztok meg velük, vagy kamuzok. De így legalább békén hagynak...

2018. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ja és egyszerűen képtelenek felfogni, hogy a férjem mellett vannak fiú barátaim (inkább haverok, kollégák)- biztos azért vettek fel a munkahelyemre mert bejövök az amúgy családos, velük egykorú főnökömnek- meg vigyázzak vele stb.

Egyszerűen hányinger, hogy nem értik meg, hogy nőként nem csak a micsodámmal érvényesülök.

2018. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is.. :(
2018. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád,sajnos sok helyen idegenek élnek egyutt kifelé meg családként vannak feltüntetve. :(
2018. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez volt én is hasonló személyiség vagyok. Ha már mellém ült egy fiú ismerősöm a buszon és váltottunk pár szót már ment otthon a balhé, hogy én ezzel-azzal járok. Holott egy barátom volt egész életemben, aki ma már a vőlegényem, de anyum váltig állítja, hogy előtte már volt vagy 5 kapcsolatom, mikor nem is.


Állandóan azzal vádoltak, hogy nem is iskolába járok, hanem ki tudja kihez, mikor semmi valóságalapja nem volt. Ilyenekből szűrték le, hogy pl. rám köszönt az utcán egy srác a suliból, aki nem az osztálytársam, de anyum nem tudta, hogy a mi sulinkba jár és levonta a következtetést, hogy honnan máshonnan ismerhetném, ha nem onnan, hogy járunk.


Karácsonykor megjegyeztem húgomnak, hogy milyen fehérnek tűnik most a bőre (amúgy nagyon könnyen lebarnul és ezen szoktunk viccelődni, mert én meg nagyon fehér vagyok) erre anyum kiakadt, hogy mit kell belekötni, nézzek már szét, itt egyedül mi (párom is nagyon fehér bőrű, vörös hajú) vagyunk olyanok, mint akik hipóba fürdenek, mit kell kötekedni. Mikor én nem is kötekedtem, csak viccesen megjegyeztem tesómnak. Még csak nem is neki.


Egyszer meg szerettem volna nézni velük egy filmet, de anyum elhajtott azzal, hogy ha nekem tetszik akkor biztos valami hülyeség. Most 21 éves koromra megéltem, hogy hajlandó volt megnézni az egyik kedvenc filmemet.


Én is jártam már úgy, hogy valamiről beszéltem neki már felnőttként és csak nézett, hogy én ezeket honnan tudom, meg nem is tudta, hogy én ilyeneket is tudok, meg érdekelnek. Vagy, hogy én milyen vicces tudok lenni.


Mikor elköltöztem is az volt, hogy sírva fogok hazajönni nemsokára, mert életképtelen vagyok, aztán ezt is nemrég mondta, hogy nem nézte volna ki belőlem, hogy ilyen önálló vagyok.


Rossz érzés, hogy ennyire nem ismer az, aki elvileg felnevelt. Egy normális ajándékot nem tud nekem választani, mert fogalma sincs, hogy miket szeretek. Mindig azt mondta, hogy nekem nem lehet venni semmit/velem nem lehet beszélgetni, mert hülyeségek érdekelnek, de érdekes, párom és a barátaim mégis meg tudnak olyannal lepni, aminek örülök, tudják a kedvenc színem, kajám, filmem, könyvem, zeném, stb. Egyedül anyum nem ismer és úgy állítja be, hogy ez az én hibám, mert ennyire nem vagyok érdekes, ami persze nem igaz, csak nehéz olyan iránt érdeklődést mutatni, akiről semmit nem tud az ember.

2018. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem töltöttek veled annyi időt, mint amennyit szülőként kellett volna, akkor sajnos normális, hogy nem ismernek. A rosszindulatú megjegyzésekkel meg ne foglalkozz, még akkor sem, ha a szüleid mondják. Úgy éld az életed, ahogy neked jó.
2018. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyenek, de hát ez van.
2018. jan. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!