Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor és hogyan mondjam el a...

Mikor és hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy egyetemet és szakot váltok?

Figyelt kérdés
Szóval külföldre mentem tanulni, most vagyok első éves, de nagyon nem jött be, szerintem meg is fogok bukni. Nem is részletezném, lényeg az, hogy nem akarom ott folytatni, hanem itthon akarok egyetemre járni olyan szakra, amit ugyanúgy szívesen csinálnék. Nem tudom, hogyan közöljem ezt a szüleimmel és mikor, mert február 15.-éig le kell adni a jelentkezést. Apukám biztosan megértené, anyukám viszont vagy elkezdene ordítozni vagy depós lenne napokig. Ő soha nem értett meg és már letettem arról, hogy valaha megért. A helyzet azért gáz, mert a szüleim elváltak, alapvetően ketten élek anyukámmal csak most ugye külföldön vagyok kolis, de ha elmondanám Neki senki nem lenne más itthon, aki eloszlatja a feszültséget. Nem tudom, hogyan közöljem ezt úgy, hogy érezze ez az én döntésem és ne ordibáljon meg lebeszélő szövegbe kezdjen.

2018. jan. 20. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk nöj fel? A te életed, attol mert ö nyávog, ne hagyd magad.
2018. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Elmondod nekik, külön-külön ha nincsenek együtt. Elmondod, hogy miért és kész.

A te döntésed, ez nem arról szól már, hogy általános iskola alsó tagozatában nem akarsz járni külön órára.

Felnőtt ember vagy,a te döntésed, hogy hogyan tovább.

2018. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy mégsem olyan az egyetwm mint vártad, nem is megy, rosszak a jegyeid, ezért inkáb itthon szeretnél egy olyan szakra járni ami tetszik, és jobban menne.

Én pár hét után hagytam abba az egyetemet, először szüleim nehezen fogadták, de most már olyan szakra járok ami tetszik, és ők is örülnek a jó jegyeimnek.

2018. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Aki azt tanacsolta, hogy nolj fel, te eleted stb. Elkepzelhetoleg sosem jart egyetemre. A korod ellenere nem vagy fuggetlen felnott es sajnos rajuk vagy utalva, fizetniuk kell a koltsegeket, azt tanacsolom, ne dobd egyszeruen a kepukbe a tenyt, hanem ulj le, mint egy felnott es mondd el, hogy nem azert hagyod ott mert gyerekes vagy es gyenge hanem pont azert mert celtudatos vagy es olyan szakmat szeretnel ami a jovoben boldogga tesz.
2018. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy éreztem szakváltás előtt. Végül önállóan szakot váltottam, csak nyáron szóltam hogy azt a gyalázatot ott hagytam, kiábrándító volt, soha nem akarok azzal foglalkozni, és végre azt fogok tanulni, ami ENGEM érdekel. Nem tudtak mit mondani rá, mert kész tények elé voltak állítva. Nekik még most is csalódás, de én még mindig annak örülök, hogy magamra hallgattam. Sok dologra mondták, hogy megbánod még, meg megköszönöd még ezt meg azt, és nem! Minden döntésem jobb volt, mint mikor bele akartak avatkozni. Végül munka mellett csináltam meg azt az államvizsgát amire igazán vágytam, azt már én fizettem stb, végképp semmi beleszólásuk nem volt. Azt csináld, ami téged érdekel, egy életed van, úgy éld, azt tanuld, amit bírsz és érdekel! Én támogatom a szándékodat, anyukád pedig ne a saját illúzióiban éljen, hanem érezze át, hogy milyen az, mikor egy ilyen fontos döntést hozol, hogy valami mást kell csinálnod, mert ennek így nincs jövője, főleg nem, ha csak az ő kedvéért teszed. Hajrá!
2018. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!