Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha vágyom arra,...

Mit tegyek, ha vágyom arra, hogy büszkék legyenek rám a szüleim?

Figyelt kérdés
Már 24 éves vagyok, de legbelül fáj, hogy a szüleimet nem érdekli, hogy mit szinálok. Amíg otthon jártam iskolába, addig elvárás volt, hogy legalább 4-es legyek mindenből. 3-as 4-es tanuló voltam, így általában alulteljesítettem az elvárást. De minden nap megkérdezték, hogy volt-e dolgozat, milyen jegyet kaptam, stb. Érettségi után kijöttem kölföldre és most egy egyetemre járok ami nagyon színvonalas és maga a szak is nehéz. Tudom, hogy érettségi után kimaradt 5 év, addig gyárban dolgoztam és spóroltm pénzt, de már azt tanulom amit szeretnék és az egyik legjobb vagyok a csoportomból. Apámnak amikor mesél az egyetemről, akkor azt mondta, hogy "legalább tanulsz valamit és nem egész életedben a gyárban fogsz kínlódni" anyám meg ha bármit mondok, akkor "aha, oké, tudtam én, hogy ügyes vagy" de ezt mind olyan érzelemmentesen. Nyilván nem nekik tanulok, hanem magamnak, de akkor is jól esne a nagyobb érdeklődés.

2018. jan. 22. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogsz megfelelni nekik ezt el kell fogadni,ők ilyenek,sok szülő irreális elvárást támaszt,érzelem mentes aztán csodálkozik ha a gyerek látogatásai is elmaradnak. Le a láncokkal béklyókkal,ne mások elvárása szerint élj,ne görcsölj, és éld a saját életedet és igen értékes vagy és ügyes. :)
2018. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


A szüleidnek mi a legmagasabb képesítése? Nem lehet, hogy egyszerűen csak nem is tudják igazán, hogy mi az az egyetem? Az én nagymamámnak akkor esett le, hogy apa komoly eredményeket ér el a tanulásban, mikor meglett neki a phd. Tudta ő, hogy okos fia van, de azért azt nem, hogy kiemelkedő. A nagyi gyárban dolgozott, a nagypapa szakmunkás volt, nem mozogtak olyan otthonosan az egyetemi világban. Sajnos gyakori, hogy ilyen esetben a szülő szándékosan kicsit hátráltatni próbálja a gyerekét, nem rosszindulatból, csak fél az ismeretlentől és nem tudja, hogy mire jó ez az egész egyetem dolog. Szóval az már a szüleid beléd vetett bizalmát mutatja, hogy legalább biztatnak egy kicsit :-)

2018. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs ebben semmi különös. Hiszen dicsérnek, nem? Annak, hogy látszólag érzelemmentesen teszik, nyilván az az oka, hogy nem erről álmodtak, hogy majd távolra szakadsz tőlük. Biztos félnek, hogy kint ragadsz, ott lesz családod, és ők csak évente párszor láthatnak téged meg az esetleges unokákat. Nyilván arról álmodtak, hogy majd itthon tanulsz és dolgozol ügyesen. De nem állnak az álmaid útjába, és ez tiszteletre méltó. De irreális lenne tőlük azt várni, hogy olyan nagyon örüljenek ennek a helyzetnek.

Az első nem tudom, milyen béklyóról beszél, hiszen szabad vagy, talán pont azért érzed magad rosszul, hogy túlságosan is elengedtek. De hát mit tehetnének?

Egyébként te mennyit tudsz róluk? Hiszen nem vagy ott velük, nem ismered, milyen gondjaik vannak otthon, miért vannak kicsit megkeseredve esetleg. El fog jönni az az idő is, amikor ők szorulnának a te támaszodra, ha anyagilag nem is, de lelkileg, érzelmileg. Ők is emberek, ne várd el, hogy csak érted éljenek még mindig. Most fordított a helyzet, neked vannak nagyobb elvárásaid velük szemben, mint amit ők teljesíteni tudnak.

2018. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korodban már rájöhettél volna, hogy sose leszel nekik elég jó.
2018. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, ezt abból szűrted le, hogy azt szerették volna, hogy 4-es tanuló legyen? Melyik szülő ne ezt szeretné? Ettől még nem kellene őket elítélni, és azonnal ezeket az individualista közhelyeket nyomatni.

Amúgy a kérdésből most az ellenkezője látszik: a szülők nem elég érdeklődőek, tehát nem felelnek meg a kérdező elvárásainak.

2018. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, abból szűrtem le, hogy a kérdező 24 évesen még azon aggódik, hogy nem büszkék rá. Ha valaha is azok lettek volna, nem lenne ez a vágy.
2018. jan. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akikre sokszor voltak büszkék a szülei, mégis szeretne nekik megfelelni még felnőtt fejjel is. Pl. én is.

Különben sem tudhatod, hogy tényleg nem voltak-e rá büszkék soha.

2018. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es!

Ez igaz, de aki ennyire "kényszeresen" foglalkozik vele, az vagy az egyik vagy mindkettő szülő büszkeségére túlzottan vágyik. Ez akkor szokott így lenni, ha ez eddig hiányzott.

Persze, én is örülök, ha büszkék rám, de soha semmit nem csinálok, azért, hogy azok legyenek.

2018. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!