Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim rám is büszkék legyenek, ne csak a nővéremre?

Figyelt kérdés

Harmadik éve minden szenteste csak a nővéremről szól. Tavaly előtt szenteste a férje eljegyezte, tavaly bejelentették az esküvőjük dátumát, ma este meg azt, hogy kisbabájuk lesz. Én nagyon örülök, hiszen én leszek a keresztanya, és a nővérem végre anya lesz, amit már régóta vár. De úgy érzem, nem tudom a szüleimet elég büszkévé tenni. Én még csak 18 vagyok, és úgy érzem sosem leszek elég értékes, oylan, mint a tesóm. Velem nem dicsekedhetnek, hogy férjhez mentem és unokát szülök nekik. Jövőre egyetemre megyek, de ez sem elég jó, ugyanis ők más szakot vártak el tőlem. Értéktelennek érzem magam. Mit tegyek, hogy egyszer talán én is legyek olyan fontos, mint ő?

A nővérem 28, én 18/L


2015. dec. 25. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred teljesen más életszakaszban van, mint te. Gondolom, már évek óta nem lakik otthon, téged meg minden nap látnak, ez is belejátszik a dologba. Azt, ahol most te tartasz, már átélték a szüleid a nővéreddel, az újdonságok vele történnek, ezért van a központban. Ez nem jelenti azt, hogy rád ne lennének büszkék, vagy ne szeretnének ugyanúgy, csak az ember úgy van összerakva, hogy többet beszél, jobban odafigyel arra, amit először él meg.
2015. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

A nővèred attól értékes(ebb) szerinted mert férjnél van meg szül? :o

Te jó ég!

Majd 10 év múlva te is pottyanthatsz, ès anyádék dicsekedhetnek, bár nem értem mitől érdem szülni...

2015. dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Férjhez menni és szülni nem egy érdem. Egyetemi felvételi szintet megugrani statisztikailag mérhető teljesítmény.
2015. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Te semmit. Ha a buta szüleidnek az a valami, hogy valaki férjhez megy, terhes lesz és gyereket szül, és te más ember vagy, mint a nővéred, akkor SOHA nem lesznek rád büszkék és soha nem becsülnek semmire.


Ezért kell egy okos lánynak más példaképelet keresni, mint a buta szülei.

2015. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Annyira nem lehetnek buták, ha elvárás, hogy egyetemet végezzenek a gyerekeik, és nem büfé-ruhatár szakon.:-) Az meg természetes, hogy olyan életesemény idején, ami nagyban meghatározza a gyerek jövőjét, az a téma, nem pedig a gimis kislány, akiről majd jövő júliusban derül ki, hogy megy-e egyáltalán egyetemre. Szó nincs arról, hogy nekik csak a "pottyantás" lenne az érdem, a nővér nyilván már végzett az egyetemen, dolgozik, és most éppen kiteljesedik a család is. (A kedves "pottyantott" kommentelők csinálják utána, ha ennyire irigylik.:D) A hugi meg legyen türelmes, és végezze a dolgát, ami jelenleg az, hogy sikerüljön a felvételi, ahelyett, hogy a 10 évvel idősebb nővérére féltékenykedik, mert nem az a központi téma karácsonykor, hogy hányas lett a fizika támazárója.
2015. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A te életed értelme ne az legyen, hogy büszkék legyenek rád a szüleid. Ne akarj megfelelni az elvárásoknak, te olyan vagy, amilyen. Ne a szüleid boldogságát keresd, inkább a sajátodét. (Ez milyen közhelyes lett.)
2015. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!