Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan apával, aki nem tesz teljesen gyerekre, de a gyerekvállalásnak csak a kellemes részét akarná, és a kellemetlent meg lepasszolja az anyának?

Figyelt kérdés
2018. jan. 24. 12:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Pl. ha fegyelmezni kell vagy következetesnek lenni (nem dacból büntet, hanem mert a gyerek megérdemli) vagy beteg a gyerek vagy rossz jegyet visz haza, esetleg "problémás".
2018. jan. 24. 12:38
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Most mondanám, hogy talán meg kéne ismerni valakit, mielőtt nekiállsz kitolni a kölköket, de már oly mindegy. Te választottad a csávót, edd meg amit főztél.
2018. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anyuka, elméletben kérdeztem.
2018. jan. 24. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Ki a fene szülne egy ilyen alaknak?

Én úgy gondolom,hogy ennek vannak előjelei,amik egy kapcsolat során kiderülhetnek,még gyerek előtt.

Ha már megvan a gyerek,akkor pedig leülni vele és megbeszélni,hogy közösen vállaltuk,vegye ki a részét a feladatokból ő is. És pont,kiadni neki a feladatot,megmutatni hogy kell és vegye ki a részét ő is.

2018. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem egy ilyen családot ismerek, az apuka ott már általában nagypapa-korú. Tolja haza a pénzt/jön a magas nyugdíj, aztán naponta megsimizi a gyereke buksiját, aláírja az ellenőrzőjét, és megkérdezi hogy milyen napja volt.
2018. jan. 24. 12:55
 6/8 Metionin ***** válasza:
82%

Sajnos régebben ez volt a családmodell, anyuka otthon a gyerekkel, apuka hazajön a melóból, eszik, gyereknek buksisimi és leül tévézni. Sokan még mindig ebben élnek pedig rendesen dolgozik az anya is. Sok mostani párnál is hallom hogy pl. orvoshoz vinni a gyereket az anya dolga. Mintha nem tudná ugyanúgy az apa is megfogni és elvinni. Tehát olyan dolgok, amikhez nem szükséges fizikailag a nőnemű szülő (pl. szoptatás). Csak én azt nem értem, hogy az ilyen férfiaknak miért kell gyerek? Mutogatni meg dicsekedni vele az megy de ha fel kell neki rakni egy kúpot vagy behány a gyerek akkor jöjjön csak anya és csinálja meg.

Az ideális tényleg az lenne ha a nő és a férfi megbeszélnék ezt gyerekvállalás előtt de sajnos ez sok nőnek is természetes hogy minden rá marad.

2018. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező (#1), szerintem ebből csak a "beteg a gyerek" a kakukktojás, az ugyanis egy objektív dolog, az összes többi származhat abból is, hogy a férfi meg a nő elvei különböznek.
2018. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Metionin


+1


Több olyan családot ismerek, ahol apuka nagyon akarta a gyereket (nálunk is apám és rokonságban, ismerősi körben), aztán az apuka alig foglalkozott a gyerekkel, később sem, amikor már anyuka dolgozott. Nálunk is ez volt, apám néha elvitte síelni öcsémet, meg teniszezni, öt alkalom kb...Pedig többet volt otthon, mint anya.

Ez az edd meg amit főztél azért nem illik rá minden helyzetre, mert tényleg sokszor a férfi is biztatja a nőt, hogy na akkor baba-apám is-, utána meg jóvanazúgy. Nem arról beszélek, amikor a nő otthon van, az apa meg halálra dolgozza magát, az is más, hanem mint nálunk.

2018. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!