Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki 30 felett...

Van itt valaki, aki 30 felett szülte legelső gyerekét, miben láttátok hátrányát, vagy épp előnyét a később szülésnek, későbbi gyerekvállalásnak, mennyire kell felkötnöm a gatyám, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
30 éves leszek idén és még nem szültem. Azt tapasztalom itt az oldalon, hogy a legtöbben 30 alatt szülnek és egynél több gyereket vállalnak. Tényleg ez az általánosabb? Nekem nem kell több gyerek szerintem egynél, de még egy-két éven belül nem szeretnék, mert még csak most fogok biológusit tanulni, vagy nővérnek külföldön és nem férne bele egy gyerek és nem is állok készen rá még. Viszont szeretnék pár éven belül, csak mindenki azzal ijesztget, hogy kifutok az időből, már idős leszek, szó szerint lelkiismeret furdalást keltenek bennem, hogyha most nem, akkor már soha nem vállaljak, mert túlkoros leszek. Nekem úgy alakult az életem, hogy későbbre tolódott minden, még csak most rakosgatom az életem építőköveit és mivel pár szint összedőlt, újra kell raknom. A tapasztalatotok, véleményetek, tanácsotok érdekelne erről a témáról. Köszönöm.

2012. jún. 18. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Anyu engem 31 évesen szült. Közben elvégezte levelezőn a 2.diplomáját, aztán visszament tanítani, ment az élet tovább. Egyáltalán nem tartom túlkorosnak így 46 évesen, bár tényleg a legtöbb velem egykorúnak maximum 37 éves az anyukája.
2012. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nincs gyerekem, nem is lesz, de anyukám 33 évesen szült. Egyke vagyok, és ő a legjobb barátnőm.

De persze ez nem ma volt...

2012. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
én anyum is 30 volt mikor szült és ő is utána ment vissza tanulni, közben meló. ha nem vagy kész, ne szülj, nem biztos, hogy ó vége lesz. azt nem tudom mondani, hogy túlkoros, szegény hamar elment.
2012. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Hát 30 felett azért veszélyes a terhesség.Mamának is, és a babának is.Engem anyukám 35 évesen szült, és a végén már kórházban feküdt velem.

Ha valaki elmondhatja, hogy "na most jó minden a babához", az igazán szerencsés ember.Mindig ledől valami, mindig vannak buktatók..de az írásodból sugárzik, hogy te még nem akarsz gyereket.Így szerintem nem kérdés, hogy mit kell tenned.

2012. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha egészséges vagy nincs hátránya még most.

Majd csak 50-55-60 évesen érzed, amikor nem leszel elég energikus, hogy a felnőtt gyerekedet támogasd, akár anyagilag akár másképpen.

2012. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

én és szinte minden barátunk, ismerősünk 35 körül szülte az első gyereket. (Egyetem,munka, másod, harmaddiploma, jóállás és utána gyerek)

Az orvosok szerint ma már 40 éves korig nincs gond az első gyerek szülésével, hiszen minden eltolódott 10 évvel (ahogy a klimax is mamár 50 év felett jelentkezik a nők 90%-ánál)

Tehát nincs mitől tartanod és szerintem el se vagy késve, sőt a társadalom is teljesen normálisnak tartja, ha valaki 35 felett szül.

Amit magamnál tapasztaltam, sokkal türelmesebb, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabbak a késői mamák, sőt sokkal fiatalosabbak is. (én ma is naponta futok, úszom, kilóra annyi vagyokmint 18 évesen. Sok huszonéves aki szintén szült 3 gyereket meg úgy néz ki mintha az anyám lenne. Látom az oviban,iskolában őket. N

2012. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Anyám 40 évesen szült. Mivel sportol, nem hagyja el magát, most, 70 évesen is fitt, energikus. Kinéz 50-nek.


Nem a koron múlik.

2012. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Én 32 évesen szültem, a terhességgel semmi gond nem volt, lenyugodva, megfontoltan neveljük a gyerekünket. Számomra semmi hátránya! De a későbbiekre is gondolni kell, most még oké, de 10 év múlva 42 leszek, ő meg még mindig csak 10 éves...
2012. jún. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtató. A 6-os válasza különösen segített. Általában azoktól kapok negatív és sürgetős tanácsokat, akik korán szültek és ők úgy gondolják az a normális.
2012. jún. 18. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Előny:

- Érettebben vagy anya, jobban láthatod a dolgokat.

- Megvan az anyagi egzisztenciád.

- Több ismeretet adhatsz át a gyerekednek.


Hátrány:

- Genetikai problémák, betegségek előfordulásának az esélye többszörösére nő. Nagyobb az esély, hogy beteg gyereked születik.

- Kevesebbet élhetsz a gyerekeddel, esetleg nem élheted meg, hogy nagymama vagy dédi legyél. Ebből fakadóan nem tudsz annyit segíteni neki.

- Több lehet a konfliktus, mert 50 évesen leszel egy tinédzser anyukája. Türelmetlen lehetsz, és a generációs szakadék állhat fenn. Ez nem feltétlenül van így, de én több osztálytársamnál tapasztaltam.

- Neked egy kis pisissel kell még foglalkoznod, amikor már a nyugalmat és pihenést igényelnéd.


Mindezek természetesen egyénenként változnak. Nem mindenki való szülőnek sem!

2012. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!