Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 8 éves vigyázzon két 4...

Egy 8 éves vigyázzon két 4 évesre?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mivel én voltam az idősebb, sokszor rám hagyták, hogy figyeljek a húgomra (persze nem mentek el otthonról, csak mondjuk a kertbe, szemközti kisboltba, ilyenek), és nagyon kaptam, ha nem tudtam ezt teljesíteni.

Egyik reggel anyu azt mondta, elmegy kifliért, 10 perc, ha a húgom addig felébredne, nyugtassam meg, mondjam el neki, hová ment, és mikor jön.

Szegénykém felébredt, hiába mondogattam neki, hogy anyu mindjárt jön, nem értette meg, sírt, sikítozott, felmászott az ablakba és ki akart mászni, úgy próbáltam lerángatni (én voltam olyan 28kg, de azért már egy 4 évesnek is van súlya), mielőtt kiesik.

Anyu meg leszidott, hogy nem igaz, hogy erre se vagyok képes, még megtudják a szomszédok, hogy egyedül hagyott két gyereket, szégyelljem magam.

Illetve egyszer vendégeink voltak, 4 éves kisfiú és a szülei. Engem, a 4 éves húgom meg a fiúcskát kiküldtek a kertbe, hogy vigyázzak a két kicsire, amíg a felnőttek nyugodtan beszélgetnek a házban. Vigyázzak, bajuk ne essék, és ha hülyeséget csinálnak, akkor helyettük is nagyon ki fogok kapni.


Rendben van ez így?


(24 vagyok, de ezek a dolgok valahogy megmaradtak)


2018. jan. 24. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nincs rendben, anyád ritka bunkó.
2018. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

A kertben kiengedés nekem teljesen normális.

Ablakot nyitva hagyni viszont teljesen felelőtlen volt

2018. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
szégyelljem magam. Talán ő neki kéne,ki is hagyta ott a a gyerekit egy gyerekre.. Mondjuk nem lepődök meg játszotéren mi megy ,saját sztori. Anyukák flanc,múszempilla és társai, meg pletyka partit tartottak a legujjab köröm hajdivatról közbe az egyik gyereke leesett a mászokáról,egészégügyi dolgozóként segittetem, én lettem letolva h nem cukor az gyerek,majd fel kell ha akar. :O
2018. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
nyilvan nem nem normalis, de most mit varsz? hogy kollektiv szidjuk anyukad szuloi kepessegeit vagy magasztaljuk fel a 8 eves ened, aki vigyazott 2 kisebb gyerekre? ennyi ev tavlatabol nem tokeletesen es teljesen mindegy mar? olyanokon is szoktal meg rugozni, hogy 20 evvel ezelott miert nem volt fel centivel vastagabban kenve a lekvar a kenyereden? :D
2018. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Metionin ***** válasza:
100%
Nincs rendben, de ebben a korosztályban (vagyis a mostani 20-on évesek szülei) még tök normális volt. Nálunk is simán rásózták a 8-9 éves kislányokra a 2-3-4 éves tesóikat. Én egyke voltam de engem pl. simán otthon hagytak egyedül 5 éves koromtól órákra. Egy ilyen kerti-lagzi izén meg én voltam a legnagyobb gyerek (10 éves) és magától érthetően lecsesztek amikor valaki másnak a 3 éves gyereke elesett hogy miért nem vigyáztam rá, én vagyok a nagyobb. Úgy szólt anyám hogy amúgy gőzöm sincs hogy mit kell kezdeni egy gyerekkel. Igen felelőtlenek voltak de az előfordulását tekintve ez tök "normális" volt.
2018. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Metioninnak igaza van, 22 eves vagyok sok idosebb testverrel, unokatestverrel. A kozos jatszas szabalyai voltak, hogy a nagyok vigyaztak a kicsikre. Aztan ha nem jott ossze anyam/apam orditott :DDD Persze csak az idegessegtol, tudtak hogy nem a 9 eves Pisti tehet rola ha a 6 eves Sanyika osszetori magat. Ezzel egyutt remek szuleink voltak.
2018. jan. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád kicsit túltolta, de az is igaz, hogy a mostani gyerekeket meg túlféltik. Pedig simán kimehetne egyedül is játszani egy 4 éves a kertbe. Engem múltkor azért csesztek le ezen az oldalon, mert ha az én gyerekeim előbb kelnek fel mint én, akkor lemennek a nappaliba játszani egyedül, amíg fel nem ébredek. Hétvégén szokott ez előfordulni. És mekkora felelőtlen perszóna vagyok, hogy akár egy percre is egyedül merem hagyni a gyerekeket. :D
2018. jan. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te is vágod hogy nincs rendben...
2018. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
20 év eltelt lassan, mi a kérdésed?!
2018. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs rendben. Felelőtlenség.
2018. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!