Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban bölcs döntés mindent...

Valóban bölcs döntés mindent ráhagyni egy 18 évesre mindent, csak azért, mert elmúlt 18?

Figyelt kérdés
Szóval a szülő nem szólhat bele a kábszeres/piás/semmittevő/felelőtlen szexkapcsolatokba kezdő gyerekének az ügyes-bajos dolgaiba, és végig kell néznie, hogy a gyerekéből egy lecsúszott, szánalmas alak, hajléktalan lesz, akit kihasználnak mások vagy ő használ ki másokat? Ez volna a JOG, amit annyira hajtogatnak itt a kérdések alatt, amikor egy szülő a felnőtt gyerekének a dolgairól panaszkodik? Miért gondolkodtok így, akik így gondolják?

2015. szept. 15. 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%

Engem meg 20 evesen is nevelget anyukam az eletre, es szerintem sosem fog magamra hagyni. Bar neha en is piszkalaanak erzem, jo hogy o probal terelgetni.

Viszont ugy is kell nevelni hogy szokjon hozza a tanacsadashoz a gyermek.

2015. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Na, azért itt a többségnek nem a drog miatt szólnak be, hanem mert be akarja zárni a szobaajtaját.
2015. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
2-es vagyok, még annyit, hogy azt elég nehéz elképzelni, hogy valaki 18 évig kisangyal volt, és csak utána szorul nevelésre. Ha addig jól lett nevelve, nem lesz hirtelen egy lecsúszott alkesz.
2015. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Ez azért elég szélsőséges eset. Ez függ attól is, hogy veled él e még a gyerek, vagy nem. Ha nem, akkor sajnos nem tudsz vele mit kezdeni. Ha pedig nálad lakik, és valóban semmittevő (már ha ezt úgy érted, hogy nem dolgozik) akkor ne adj neki pénzt, és máris nem lesz pénze drogra és alkoholra. Ha az én gyerekem ilyet csinálna, nyilván nem repesnék az örömtől, de az biztos nem jönne számításba, hogy kirakom a szűrét. Nem tudom hogy mit tennék ebben a helyzetben, szörnyű lehet, egy szülőnek (és gyereknek) sem kívánnék ilyet.
2015. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Bölcs vagy nem bölcs, de a szülőnek nincs is más lehetősége - szerencsére:)
2015. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
2-es/3-as. A 2-es válaszban- lehet, hogy hülye vagyok -, de nem esett le, mire céloztál. Arról meg szó sincs, hogy előtte jó gyerek lett volna, de 18 éves kora előtt a szülőnek állítólag joga volt még beleszólni, hogy milyen alakkal van párkapcsolata, megvonhatja tőle a piát, elküldheti drogtesztre, ráparancsolhat, hogy tanuljon, bár ezeknek ilyen esetben 18 éves kor előtt sincs semmi haszna, de legalább megtehet a szülő még bizonyos dolgokat. De 18 éves kor után mi van? Tudom, hogy egy ilyen gyereket már nem lehet felnőttkora után megjavítani, de még arra is ki vannak akadva egyes válaszolók, hogy a szülő emiatt panaszkodni merészel.
2015. szept. 15. 20:18
 7/25 A kérdező kommentje:
5-ös. Szerencsére??! Hány éves vagy és mivel próbálod meg a szüleidet a sírba tenni?
2015. szept. 15. 20:19
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A szülőnek nincs "joga" beleszólni, viszont "kötelezettsége" sincs már a gyerek felé. Ilyen esetben szépen ki lehet rakni a gyereket, és boldoguljon egyedül. Mondjuk szerintem aki ennyire elrontja a nevelést, hogy ilyen lesz a nagykorúvá váló gyereke, az tűrje csak a következményeket.
2015. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező (#7) 50, úgyhogy nekem már tök fölösleges ilyen próbálkozásba energiát fektetnem... egyéb kérdés?
2015. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9-es, mondtál valami elképesztően hülyeséget, a kérdésre meg nem válaszoltál... Olyan 13-14 éves lehetsz, a szüleiddel meg valószínűleg azért lehet problémád, mert biztos nekik is ilyen "szép" stílusban válaszolsz. Menj aludni, kicsi kamasz, holnap is lesz iskola, hiába akarsz majd lógni. Nincs is szükség semmilyen kérdésedre válaszolnod, mert látszik, hogy mi az ábra nálad.
2015. szept. 15. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!