Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (anyámmal kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Régen egészen jóban voltunk anyámmal. Tök jó fej volt, megértett, csak akkor kiabált amikor „szükséges volt”. Aztán valamiért megváltozott. Pl. úgy próbál rávenni valamire amit ő szeretne és én nem, hogy nem is mondja el, hogy miért. Vags elmondja a gondját de azt nem, hogy az neki miért gond. Így leírva ez nem tűnhet nagy problémának, de átélve igen. Ha rákérdezek miért úgy csinál mintha főbenjáró bűnt követtem volna el. És (ez tipikus) konkrétan leszarja mit mondok neki mert neki most söpörnie kell. Érdekes régebben söprés közben is megértette azt amit mondok neki. És itt nem olyan hosszú időről van szó. Kevesebb mint egy év. És úgy csinál mintha a problémákból nem lenne kiút. Pedig van. Én tudom, látom, hogy van, de hiába próbálom neki elmondani és segíteni. MiveRégen egészen jóban voltunk anyámmal. Tök jó fej volt, megértett, csak akkor kiabált amikor „szükséges volt”. Aztán valamiért megváltozott. Pl. úgy próbál rávenni valamire amit ő szeretne és én nem, hogy nem is mondja el, hogy miért. Vags elmondja a gondját de azt nem, hogy az neki miért gond. Így leírva ez nem tűnhet nagy problémának, de átélve igen. Rengeteget veszekedünk. Olyan dolgokról nyit vitát amiről normális ember nem. Mivel már tényleg nem tudtam mit tenni ezért én is úgy döntöttem, hogy inkább leszarom. De félek, hogy miután teljesen eltávolodunk egymástól, meg fogom ezt bánni, mert én tényleg szeretem.

2018. jan. 28. 22:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, van a szövegben egy két hiba. És nem ennél érthetőbben nem tudom megfogalmazni a problémámat.
2018. jan. 28. 22:20
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja és igen pár sor véletlen másodjára is belekerült. :(

Ez azért van, mert először a kérdésbe kezdtem el leírni aztán átmásoltam és végül ilyen lett.

2018. jan. 28. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nem veled van problémája, valószínűleg nem boldog az életével mostanában. Szervezzetek programokat rendszeresen, nem is kell semmi komolyat mindig csak mondjuk menjetek el sétálni azt közbe tudtok beszélgetni.
2018. jan. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De „neki arra nincs ideje meg energiája”.
2018. jan. 29. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, tuti valami lelki gondja van, amin talán pont segíthetnél, de így ez egy ördögi kör lesz.

Nincs esetleg egy vele egykorú olyan rokon vagy hozzá közel álló (vagy valamikor közel állt) személy, akit meg tudnál kérni, hogy puhatolózzon?

Lehet, hogy a gyerekét nem akarja terhelni a gondolataival.

Lehet, hogy egyszerűen depis, elkeseredett, beleunt dolgokba és nem tud belőle kilépni, de már előrébb lennél annyival, ha tudnád.

Aztán ha ennyi a gond, lehetne egy kicsit erőszakosabban megközelíteni. Én vittem már el anyámat erőszakosan vásárolni és tök jól sült el.

2018. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!