Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának meg kell mondani a...

Anyának meg kell mondani a jegxet egyetemen?

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

Az egyetemek nem tartanak szülőiket és nem fogják behívni, de azért ha jó a kapcsolatod vele elmondhatod.

Eltitkolni el lehet még a pótvizsgát meg az ismételt tárgyfelvételt is ha ki tudod fizetni a díjakat, talán ha már kiraknak valakit és az egyetem mellé jár, azt könnyebb kiszagolni.

2018. jan. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Az egyetemre felnőtt, nagykorú emberek járnak, a szülőknek semmi köze hozzá, hogy hogyan teljesítesz vagy milyen balhékba keveredsz. Nőjj fel. Most komolyan.
2018. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésed hangneme alapján igen, még jobb ha beszámolsz neki mindenről.


Amúgy nem, nem létfontosságú minden részletről tudnia, az is elég, hogy sikerült-e a vizsga vagy sem. De ez a ti viszonyotoktól függ, hogy mennyire vagytok benne egymáséletében.

2018. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

"Anyának meg kell mondani a jegyet egyetemen?" - te jó ég, elmúltál már 12 éves, nem?

Amúgy én mindig elmondom, de engem már felnőttként kezelnek itthon, és nem balhéznak. Bár általában 4-5 vagyok, ha becsúszik egy-egy hármas, még anyám szokta mondani, hogy egyetemen már nem számít, ne emésszem magam:D - nem, mintha annyira izgatna, csak ha sokat készültem, és meglett volna az esélyem reálisan a jobb jegyre, akkor mégis bosszant pár napig.

2018. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy jegyelmondás jutott eszembe - részegen hazamásztam, anyám másnap mesélte, hogy az ajtóban először szomorúan mondtam, hogy a matekom 1, utána számoltam, hogy 2, 3, 4 lett. A matek elég mumustárgy volt felénk, elsőre nem is lett meg, ünnepeltünk.

Én nem emlékszem ebből semmire. :D

2018. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Az a tapasztalatom,hogy az a szülő,aki járt egyetemre(Főleg nem rég) az jobban megérti ezeket a dolgokat, nyugodtabban meg tud előtte nyílni a gyereke.

Viszont ha soha nem járt egyetemre a szülő,akkor hajlamos túldramatizálni a dolgokat és úgy felfogni egy bukást, mintha általános iskolában történt volna, nem egyetemen.

Ilyenkor sok gyerek inkább nem mondja el, azt mondja minden ok.

Szülő függő,hogy kinek mit lehet elmondani.

Az én szüleim nem jártak egyetemre, de értik hogy működik és mi van, nem akadnak ki,ha valami nem sikerül, de persze nem is tapsikolnak hozzá.

De van olyan szülő, aki meg nagyon túl drámázza a dolgot..

Te tudod milyenek.

Nem vagy köteles elmondani neki, de ha jó a viszonyotok,akkor szerintem illik elmondani.

2018. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Fel kellett vennem egy tárgya újra és úgy megvert apám, hogy tiszta vér volt az arcom. Utána hónapokig hallgathattam!!!

Igen, teljesen úgy fogta fel, hogy mintha általános iskolában megbuknék. Mondta is hogy szégyenszemre megbuktam, most hányadikos is vagyok.... Nem mondom azt se tudom hogy lettek meg akkor a vizsgák... Kimaradtak hetek amjre nem is emlékszem olyan zavarodott voltam, meg ami itthon volt. Tökéletesen az volt, mintha általánosban megbuktattak és évet ismételnél.

Én voltam a nagymarha már a legeslegelső vizsgámat se kellett volna megmondani, az sem sikerült. Azt se tudtam mik a követelmények. Persze következőre sikerült, de mindenféle utolsónak elhordtak. Számontartják mikor megyek, hányszor vizsgáztam, mikor jövök haza, milyen tárgyaim vannak. Volt, hogy dirket nem mentem el vizsgára, nehogy lecsesszenek utána, meg is lett az eredménye, elcsesztem üresen vizsgaalkalmakat.

Érdekes, amikor azt írtam ide ki, hogy mit mondjak anyáéknak, hova megyek vizsga helyett, akkor még mindenki leoltott.

Tényleg már gyomorgörccsel megyek be, mert mi van, ha nem sikerülne. Meg úgy érzem, éreztetik, mint egy bukdácsolós hülyegyerek lennék, aki semmit sem ér. Pedig nem rekrációra járok, van bukás.

De ezbígy nekem nem kellett volna, ha előre tudom.

2018. jan. 31. 10:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam, mert jó volt a viszonyunk a szüleinkkel. Felnőttként kezeltek, ha valami nem sikerült akkor is, inkább csak biztattak. Legtöbbször velünk együtt örültek.
2018. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyen volt otthon a hozzáállás.

A felsős általános iskolát utáltam, nem voltam jó tanuló, gyűlöltem iskolában lenni, kiközösítettek, de otthon is mert folyton csesztettek, hogy majd ku.r.va meg kukás lesz belőlem, éhen fogok halni.

Utána gimibe mentem, jó volt a közösség, érdekes módon itt majdnem kitűnő voltam, viszont ha egy 3-as, 4-es becsúszott akkor máris hallgathattam tovább, hogy mehetek majd koldulni az utcára.

Az orvosira is terveztem menni, de lebeszéltek, hogy az nekem nehéz lenne. Kösz.

Azon kívül nem sok lövésem volt mit kellene csinálni, jól ment a matek, mentem a BME-re, a mérnökök keresettek, jól keresnek - jól van, menjél. Persze 3 tárgyból is buktam, otthon amit kaptam... az nem érdekelte őket, hogy az évfolyam 90%-a bukott, valaki 0 kredittel zárt... ők megmondták, hogy mérnöknek nem való lány, ne is járjak oda tovább, csak az időmet vesztegetem.

És én barom hallgattam rájuk, egy ideig próbáltam munkát keresni de nem ment, hát bejelentkeztem egy lányoknak való büfészakra ahol nem buktam egyszer se de azért a kettesért is lecsesztek, a végére teljesen elment a kedvem az egésztől és kettesre államvizsgáztam majd elhúztam otthonról.

Ne járj így.

2018. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Apádat jelentsd fel legközelebb a rendőrségen és költözz el mielőbb otthonról.
2018. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!