Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka magyarázata a...

Akalawago kérdése:

Mi lehet az oka magyarázata a vádaskodásainak?

Figyelt kérdés
Egy 27 éves nő, aki diplomát szerzett, egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgát, maratonokat fut, hogy rendszeresen dühösen vádaskodjon a szüleivel drámai módon szemükre hányva milyen súlyos nevelési hibákat követtek el aminek ő volt az áldozata?

#vádaskosdások
2018. jan. 31. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Mik azok a nevelési hibák? A végzetségnek meg a sportteljesítménynek mi köze a magánéleti sikertelenséghez? Lehet valaki 4 diplomás is 2 olimpiai arannyal ha az magánélete romokban.
2018. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Talán az, hogy a szülők valóban elkövették azokat a hibákat, amivel a hölgy vádolja őket.

De látatlanban ezt mi nem tudhatjuk.

2018. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%

Egy 27 éves nőnek már kellene annyi eszének lenni, hogyha felismeri az esetleges "nevelési hibákat", akkor azokon önmaga alakításával kellene, hogy változtasson.

Ha erre nem képes, akkor diploma ide, vagy diploma oda ő a kretén.

Nem lehet egy életen keresztül másra tolni a kudarcaink okát, abban úgy nagyjából 18-20 éves kortól már magunknak van nagy részünk.

A leírtak alapján kapott a szülőktől az élete indulásához megfelelő alapokat, hogy mihez kezd velük az kizárólagosan az ő biznisze.

2018. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Goldmund fején találta a szöget.

Az, hogy diplomát szerzett és sportol, nem a szülők érdeme hanem a saját magáé. Lehettek attól még a világ legszarabb szülei is. Ha komoly sérüléseket okoztak neki, amik hátráltatják a hétköznapokban - mint ahogy pl. az én agórafóbiám kedves édesanyám munkásságának eredménye -, persze, hogy akárhányszor előtérbe kerül a dolog, felhúzza. Engem is fel szokott. Nem egyszer köszöntem már meg anyukámnak, hogy a sarki boltba se tudok épp lemenni.

2018. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

3-as, nem éppen. Amiket elért, azt saját maga érte el. A futáshoz a szülő mégis milyen alapot tud adni? Maradj már :D

Nem tűnik egy elveszett csajnak.

2018. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért a történet szempontjából nagyon nem mindegy, hogy mikkel vádolja a szüleit?
2018. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

#5

Ki beszél a futásról?

Arról van szó, hogy megkapta a lehetőséget a tanulásra, az önképzésre, nem pedig 18 évesen kilódították az utcára.

De ahogy az előző kérdésemben is írtam, nem mindegy, hogy mi a vádaskodás tárgya.

2018. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

De miért vádaskodik? Miért nem mondja el konkrétan, hogy mi az, amit ő rossznak gondolt a gyerekkorában.

Egyébként szerintem nincs értelme ennyi idősen vádaskodni. A szülők sem tökéletesek. A múltat már nem lehet megváltoztatni. Csak saját magát kínozza azzal, hogy a régi sérelmeken aggódik még ma is. Beszéljék meg.

2018. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Ja, mert te látó vagy és máris tudod, hogy a szülei teljes mellszélességgel támogatták és még el is tartották, és nem a vérét szívták egész egyetem alatt, miközben ő egyszerre tanult és dolgozott, nem? :D
2018. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem értek egyet a 3assal. Igenis tudnak olyan lelki sérülést okozni szülők, ami kihatással van a későbbi életre. Akármennyire is felnőtt valaki.
2018. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!