Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy kezelnétek a depresszi...

Ti hogy kezelnétek a depressziòs anyátok kirohanásait?

Figyelt kérdés

Mint ìrtam, èdesanyàm depressziòs. Amikor jobban van, nincs vele semmi baj, viszont amikor "elszakad nàla a cèrna", akkor kìgyòt-bèkàt mondd bàrkire, nem èrdekli, hogy megbànt e velem vagy sem. Ìgy törtènt ez most is.

A pàromat kritizàlta, mire èn a vèdelmère keltem, ès ebből alakult a vita. Olyanokat mondott, hogy ha ùjra kezdhetnè, akkor biztos nem szülne gyereket, bàr èn se születtem volna meg, haszontalan vagyok, semmire se vagyok jò (ilyenkor elfelejti, hogy bàrmire kèr èn mindent megcsinàlok,èn viszem az öcsèmet mindenhova, èn jàrok bevàsàrolni, èn àpolom a beteg nagyimat), könyörög Istennek, hogy reggel ne èbredjen fel, meg akar halni. Illetve èdesapàm a csalàdi vàllalkozàsunk egy rèszèt az èn nevemre szeretnè ìratni, ès apukàm fejèhez vàgta, hogy amìg ő èl (anyukàm) addig èn az ő rèszesedèsèből biztos nem kapok, mert nem èrdemlem meg. Pàr èv mùlva tervben van a lagzi a pàrommal, arra is azt mondta, hogy vègig aludnà azt a napot. A pàrom sűrűn nàlunk alszik ès megjegyezte, hogy ez nem egy szàlloda.

Èrtem èn, hogy beteg ès ő is egy àldozat ebben az egèszben, de annyira fàjnak a mondatai, hogy egyszerűen elmar magàtòl. Ti hogy kezelnètek ezt? 20/L



2018. febr. 1. 13:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
A depressziós igenis beszél igy a gyerekével. Az más dolog mikor utána bánja de nagyon. Ne altalanositsuk be azért a depressziot mert nem minden esetben kakal le mindent maga körül
2018. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Hát ennek a viselkedésformának tényleg nincs sok köze a depresszióhoz. Simán csak egy féreg (már bocsánat). Egyszerűen tojd le magasról. Ha majd összeházasodsz a pároddal és elköltözöl, nem kell tovább elviselned.
2018. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szed gyògyszereket az idegei miatt, hogy pontosan mit, azt nem tudom. Sok kèrdèst ìrtatok, sajnos màr nem tudom, hogy ki hanyadik volt, de vàlaszolok ràjuk. Valaki kèrdezte, hogy màssal is ìgy beszèl e. Igen, van, hogy apukàm kapja el az "adagot". Gyerekkoromban kedves volt, sokat foglalkozott velem, emlèkszem mindig tökèletesnek làttam őt, inkàbb tinèdzserkoromban kezdődtek ezek a problèmàk. Egy màsik vàlaszolò arròl ìrt, hogy azok szoktak ìgy viselkedni, akiknek nem ùgy alakult az èletük ahogy elkèpzeltèk. Ebben lehet valami, anyukàm első babàja 1 èves koràban meghalt, a mamàm elmondàsa szerint azt nem tudta feldolgozni.

Egyèbkènt a bèke kedvèèrt mèg èn kèrtem tőle bocsànatot, de nem fogadta el, azòta se szòl hozzàm, nem hinnèm, hogy bűntudata van.

Megpròbàlok türelmes lenni, de annyira megbàntott :(

2018. febr. 1. 16:07
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérlek, ne csússz már előtte, pont ezt akarja elérni... ezt mondom, a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapelvet vallja. Depressziós, igen, szarul van, ezért eléri hogy te is szarul legyél. Ez nem a depresszió hatása, hanem egyszerűen csak ilyen megkeseredett ember. Ne hagyd már magad.
2018. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha ennyit ér a gyógyszerezés, vagyis semmit, akkor az a gyógyszerezés rossz. Az orvossal közölni kell, hogy ez így semmit nem ér, tök fölöslegesen szedi, és ha az orvos nem hajlandó változtatni, akkor másik orvost kell keresni. Ennek így semmi értelme nincs. Nem szabad, hogy te is megbetegedjél még mellette. Neked nincs közöd az ő betegségéhez. Azt már nem jelenthetem ki, hogy nem vagy felelős az anyádért, mert elvileg felelős vagy, de ha ő a kapcarongyának néz, akkor mégse. Veszekedni nem éri meg, nem használ, ott kell hagyni, ha beszól és figyelmen kívül hagyni. Nem te tehetsz róla.
2018. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez személyiségvonás, a tragikus élete miatt főleg.

Ne hagyd magad, ha így viselkedik veled, ne találkozz vele. Nehogy már te csússzál előtte!Tönkre fog tenni lelkileg, ezt ne várd meg.

2018. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Igen, nekem is ez a legnehezebb, hogy bàr nagyot nyelve, de ne vèdjem meg magam. Tudnèk neki mit mondani, de akkor jönne azzal a szöveggel, hogy mit kèpzelek magamròl, nehogy màr èn oktassam ki a sajàt anyàmat, stb. Attòl fèlek, ha odamondom neki a vèlemènyem, akkor öngyilkos lesz, ilyenkor tènyleg ennyire labilis. Azt meg nem tudnàm megbocsàjtani magamnak, ha miattam törtènne meg a baj... :-(
2018. febr. 1. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!