Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek magamtòl. Súlyosabb...

Félek magamtòl. Súlyosabbnak érzem a depressziòmat, mint ahogy a környezetem érzékeli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szòval kb 12 éve időszakosan pànikrohamok, szorongàs kìnoz. 3 éve 1 hajszàl vàlasztott el a kòrhàztòl. Azòta szedek ugyan gyògyszert, rendszeresen jàrok a pszichiàteremhez. Az antidepresszàns ùgy-ahogy összetart, de sokszor vagyok iszonyùan mélyen. Az a legijesztőbb ebben, hogy mikor a legjobban a padlòn vagyok, akkor is képes vagyok kedves lenni, vidàmkodni, stb. A pàrom ilyenkor mindig azt hiszi, hogy jòl vagyok és megnyugszik, holott belül haldoklom, csak valahogy rohadt jòl tudom àlcàzni. 2,5 év begubòzàs utàn végre sikerült munkàt talàlnom, igaz csak 3 napja dolgozom, de nagyon nem akarom feladni. Ez nekem nagyon nagy előrelépés, hogy dolgozni kezdtem ennyi idő kihagyàs utàn. Viszont pszichésen semmivel sem vagyok jobban. Erre vàrtam, hogy bàrcsak dolgozhatnék, örülök is neki, de nem vagyok boldog, és a depressziòm sem enyhült. A szorongàsom és a pànikrohamaim valamelyest igen. Félek, rettegek, hogy egyszer olyan mélyre csùszom, hogy kàrt teszek magamban. Nem akarok, csak félek tőle, hogy nehogy odàig jussak. Tanàcs ilyen esetben? 27/N
2017. okt. 2. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja dolgozom (szintén munkanélküli voltam előtte), nekem nagyon jót tesz. Egyre jobban vagyok! Illetve pont előtte kezdtem el egy új gyógyszert szedni, ha ennyire padlón vagy időnként, meg kéne fontolni egy gyógyszerváltást. Szerintem kérdezd meg a dokidat, hogy mi erről a véleménye.


A környezeted nyilván olyannak érzékel, amilyennek te akarod, hogy érzékeljenek. Ha mosolyogsz előttük és vidámkodsz, akkor nyilván nem fogják azt gondolni, hogy totálisan padlón vagy. Senki nem gondolatolvasó. Beszélgess velük a gondolataidról, ha azt szeretnéd, hogy megértsenek.

2017. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kaptam màsik gyògyszert, de iszonyatosan fàj tőle a gyomrom, hànyingerem van és egész nap borzasztòan szédültem tőle. Nem bìrnék 2-3 hétig ìgy dolgozni, hiànyozni meg nem akarok emiatt. Ìgy szedem tovàbb a régit, ami eleinte nagyon jòl helyretett, aztàn fokozatosan elvesztette sajnos a hatàsàt. Az emelt adagjàtòl meg tùlpörgök :(
2017. okt. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!