Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vielték a szüleitek, ha...

Hogy vielték a szüleitek, ha gimiben nár nen voltál kitűnő?

Figyelt kérdés
4,7 körüli átlagaim vannak, első félévben csak két négyesem volt. A tanárok dícsérnek, de anyámék őrültek. Már kitalálták, hogy tanulási problémáim is vannak.
2018. febr. 2. 19:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%

Hát megértem anyudékat.


A kérdésedben kapásból minden második szót képtelen vagy leírni. :D

2018. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Szüleid csak tönkretesznek ezzel. A szüleim nem korbácsoltak és mégis felvettek államira utána.
2018. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

11.es vagyok.

Idén 4,23as átlagom volt, ez volt az eddigi féléviim közül a legjobb.

17/L

2018. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Hagyd hogy elcipeljenek tanulási tanácsadóhoz, ott majd jól beégeti őket a szakember. Nekem egyébként konkrétan nem szóltak semmit amikor már nem voltam kitűnő.
2018. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
Úgy látom nem vagy valami nagy koponya. A helyesírás tükrözi az egyéb tárgyakat is. Lesz ez még rosszabb is. Előbb-utóbb kénytelenek lesznek a szüleud is beletörődni. Tanulj inkább valami jó szakmát; egy kis malter, egy kis mész, a kőművesnek nem kell ész.
2018. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
4.7es átlaggal tanulási problémák? hagyd, vigyenek csak el szakemberhez - jól beégetik magukat ezzel.
2018. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Húha, az élet nagy problémái.... De szüleid se százasok, már bocs. Én nem voltam jó tanuló a gimiben mert nem volt kézzel fogható tétje (pl ösztöndíj). Végig bukdácsoltam, de évet nem ismételtem, sikerült a pótvizsga, érettségi után elmentem szakközépbe, két szakma után fősulira mentem, ott végig 4es 5ös vootam, mert ösztöndíj járt érte, államvizsga 4es átlaggal, ami ugyanazt éri mint egy full 2es, senki nem nézi. Túl van lihegve ez az osztályzatosdi, pláne a "színötös" elvárás. Semmi mást nem érnek el vele a szülők, csak azt, hogy állandó stresszben tartják a gyereket, aki ezért egy szaros 4es miatt már gyomorideggel megy haza. És mit érnek el vele? Csak annyit, hogy sokan 20 éves korukra (vagy hamarabb) kezdenek szellemileg kiégni, önbizalomhiányosak, depresszióval küzdenek, szoronganak, mert meg akarnak felelni az elvárásoknak, mellette szeretnének fiatalok is lenni, de persze a nagytudású szülők és tanárok rásütik hogy hisztis a gyerek.

Lényeg, szard le. A sok felesleges tantárgyból amit bele akarnak tölteni a gyerekekbe kettő 4es lesz a többi 5ős mellett, engedd el, hidd el, másnap reggel ugyanúgy felébredsz, és a világ sem fog elpusztulni.

2018. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Ja, lemarad

34/F, egy lányom van

2018. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Iskola,mire tanit,a lányok tudják a gyürüsféreg szaporodását,de itt kérdezik az oldalon meg h teherbe eshetnek e ha lenyelik a spermát. Talán nem gyürüsférgeket kéne tanitani hanem saját anatomiájukat..
2018. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Metionin ***** válasza:
63%

Utolsó, az a fsza hogy a sajátot is tanítják de elfelejtik a gyűrűsférgekével együtt. Csak ha a férgekét elfelejted, abból nem sok problémád lesz az életben, ellenben ha elfelejted hogy a saját tested hogy működik, akkor könnyen kicseszhetsz magaddal.


Amúgy nekem is nagyon szigorúan vette anyám a tanulást, a dogáimban egy hiba sem lehetett mert különben hetekig úgy beszélt velem mint valami senkiházival. Én tényleg azt hittem hogy minden gyereket az alapján szeretnek otthon, hogy milyen tanuló és sajnáltam azt aki rosszul tanult mert őt biztosan nem szeretik emiatt a szülei.


Amikor felvettek egy jó gimibe, leültem vele és megbeszéltük hogy mivel én egy elég szar falusi iskolából megyek az erős gimibe, először biztosan nehezebb lesz és lesznek négyeseim, de nagyon tanulni fogok és megpróbálok kitűnő lenni. Végül a legrosszabb átlagom 4.7 volt, a matekkal volt gondom. Ezt negyedikre 4.9-re tudtam feljavítani de addigra anyám is belátta hogy matekból sosem leszek ötös.


Én azt mondom, hogy először is ne a szüleidnek akarj megfelelni, hanem magadnak. Az érettségi tantárgyakra figyelj, a többiből az sem baj ha gyengébb vagy csak próbáld meg kihozni magadból amit tudsz. Nem mindenhez van az embernek egyformán érzéke, nem kell mindenből kitűnőnek lenni. Mondom én ezt tizenplusz éb megfelelési kényszer és lelki terrorizálás után. Mennyivel boldogabb lettem volna ha erre időben rájövök.

2018. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!