Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért tiltanak el...

A szüleim miért tiltanak el mindentől és mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Most jött el nálam az a korszak hogy mindent megakarok valósítani :D Szeretnék jogsit, utazni, felsőfokút, tanfolyamra járni szórakozni. Persze mindent sorjában. De valahányszor felvetem apukámnak hogy szeretnék jogsit hogy ne kelljen este 10 kor biciklivel járnom a várost ha hazajövök a munkából. Vagy szeretnék Barista tanfolyamra járni mert hogy hátha találnék valami jó diákmunkát... Mindig azt kapom meg minek neked.... Meg hogy fizesd magad...... (mellesleg diákmunkázom hogy a tandíjam felét álljam másik felét apáék fizetik) Nem tudom hogy ez emberi fukarság de nagyon rosszul esik hogy szinte könyörögnöm kell azért hogy kapjak otthon valamire pénzt...

2018. febr. 4. 20:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem tiltanak, csak nincs rá pénzük, mind nagyon sokba kerül, amiket felsoroltál.
2018. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Bicikli,van busz is,ha meg dolgozol költözz el,hány éves vagy?
2018. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Végül is nem tiltják, csak nincs anyagi fedezetük rá.

Amúgy én felnőtt fejjel szereztem meg a jogsit, és lassan 1 éve megvan, de alig vezettem (talán 15 órát) . A jogsi csak egy lépés. Az sem olcsó mulatság, de egy kocsi fenntartása sem. Autó vásárlás, biztosítás, tankolás, a kocsi javítgatása mert mindig akad valami hiba stb.. Ehhez, hogy szerzel pénzt? Ahogy utazáshoz is pénz kell. Ha majd dolgozol akkor arra költheted a pénzedet amire akarod. Nem vagy elkésve még.

2018. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom ha tandíjad van akkor már nem középsulis vagy (ha csak nem magánba vagy). Nagyon drágák a felsorolt dolgok, nem várható el hogy ezekért fizessenek a tandíjad felét sem lennének kötelesek fizetni és akkor még erre rá fizessenek jogsit meg utazást?
2018. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Szerettem volna elköltözni de abból a 30 ezer forintos diákmunkából nehéz fizetni a kolit :D
2018. febr. 4. 20:24
 6/26 A kérdező kommentje:
persze nyilván és nem is azt kérem, hogy egyből mindent meg én is beleadnék amennyit tudnék :)
2018. febr. 4. 20:26
 7/26 anonim ***** válasza:
46%
A megoldás az hogy megkeresed rá a pénzt.
2018. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
amit leírtál, abból nem az derül ki, hogy tiltanak. csináld, amit szeretnél, csak fizessed magadnak, ha most nincs rá pénzed, majd akkor csináld, ha összejön. kiírhatnám én is, hogy a szülők nem engednek el nyaralni, mert nem fizetik :D az átlag emberek, akik melóznak, akkor csinálhatnak ilyet, ha megkeresik rá, sajna így működik a világ, akkor lesz valamid, ha van rá pénzed, nekem mai napig nincs autóm mondjuk, pedig senki sem tiltja... csak nem két nap, amíg összeszedem rá a pénzt.
2018. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Örülj neki, hogy a tandíjad felét fizetik. Felnőtt vagy, menj el rendesen dolgozni, költözz el és azt csinálsz, amit akarsz. 😊
2018. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
Te akartál fizetős iskolába menni, tedd össze a két kezed hogy azt fizetik, és ne követelőzz a többi luxusdologért. Ha jogsit meg plusz tanfolyamot akarsz, gyűjtsd össze rá a pénzt. Mindkettő többszázezres tétel.
2018. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!