Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apukám folyton idegbeteg,...

Az apukám folyton idegbeteg, mi lehetne erre a megoldás?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most vagyok elsős az egyetemen. Albérletben lakom, úgyhogy hol ott hol itthon vagyok.

Viszont mikor haza jövök mindig borzalmasan bánt, hogy apukám torkaszakadtából kiabál, ha én valamit elrontok nem tetszik neki akkor is anyukámat szidja, hogy ő cseszett el engem és hogy az ő hibája, ha valamit nem tudok.

Nagyon undorítóan beszél, a lehető legtrágárabbul.

Külföldön dolgozik és ez tette ennyire tönkre szerintem. Hetente jár haza Ausztriából, de én akkor lennék a legboldogabb, ha nem menne sehova se már hanem keresne végre itthon állást. Tesóm is felnőtt már, suli mellett én is dolgozom, anya is dolgozik. De esze ágába sincs ott hagyni a munkahelyét. Mert hogy innen milyen nyugdíjat kapna, semmilyet. Ilyeneket mond. Ezzel én nem értek egyet, de teljesen tönkre teszi a családot.

Csak saját magával van elfogalalva kint ül egesznap a kocsijába aztán este bejön ordítozni. Hirtelen megváltozik.

Régebben volt egy olyan is, hogy felszaladt és elkezdte ütlegelni anyukám és nővérem. Én leszaladtam és elbújtam a zuhanyzóba. Ott sírtam és remegtem, soha senkinek nem kívánom azt az érzést mikor bejött a fürdőbe és azt hittem beleveri a fejem a csempébe, mert tudom hogy utál engem.

Az a baj, hogy az ilyen dolgokat nem tudom elfelejteni. Soha se fogom tudni és nem tudom őt már szeretni és szörnyen kiábrándultam.

Anya szereti tudom. Anya nagyon sok mindent lenyel neki. Tűr, hallgat. Nem mer szólni, mert akkor kikap és apa rá kiabálja, hiszen ő a főkereső.

Ma az történt hogy leadtam neki a fát és mikor mentem ki a huzat miatt becsapodott az ajtó. Elkezdett kiabálni és olyanokat mondani, hogy alig várja hogy nekem is legyen lakásom és elmegy majd és befogja bszni százszor az ajtóm. Nem érdekli majd hogy gyerek fog aludni semmi se. Es hogy o nem felejt.

Számomra ez nagyon bántó volt. Neki is becsapodott az ajtó a huzattol, de azt nem vette észre..:( hiába mondtam hogy sajnalom veletlen volt csak fújts es fújta.

De mindegyis alapból úgy érzem nem vagyok kész kapcsolatra es hogy engem ilyen korulmenyek kozott nem is fogadna el senki. Mert ki akarna egy ilyen csaladi hatteru baratnot?

Elmennek kulfoldre legszivesebben es soha visszase jonnek.

Csak anyukamat sajnalnam szivbol. Nekem ő jelent mindent. Nekem csak ő van aki meghallgat es elmondhatom neki barmi bant. Nem akarom őt elveszíteni. :(

De én ezt nem bírom.:(



2018. jan. 14. 19:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Anyukáddal van a itt legnagyobb probléma,nem bántásbol de én már rég kivágtam volna Apádat az elso utlegelésnél,foleg h titeket is ütlegelt ahogy hallom. :(
2018. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%
Nyugtató hatásúak: magnézium tartalmú kaják, olyan magféleségek pl mogyoró mák dió bab meg ezek asszem; meg még van az orbáncfű-citromfű-tea kombó ami pl jó. Meg esetleg lehet, hogy csoki is segíthet, mer az is segíti az endorfintermelést.
2018. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
És a citromfu meddig segit? A kovetkezo orditozásig,v verésig. Citromfü,naná. Talán kikéne tenni az agressziv pasit az életükbol.
2018. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Ne menj haza, maradj az albérletben.
2018. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Tipikus nárcisztikus idegbeteg ember. Volt ilyen időszak nálunk is. Én lelépnék ha tudnék végleg.
2018. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
És anyukámmal mi legyen?:(
2018. jan. 14. 20:17
 7/32 anonim ***** válasza:
98%
Majd o eldonti mit lép,te lépj,ne kovesd a példáját.
2018. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%
Anyukád felnőtt ember. Ha ő áldozat akar maradni, akkor az is marad.
2018. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%
Borzasztó, de anyukádat nem tudod megmenteni. Amit tehetsz, hogy beszélsz vele. Mondd el neki, hogy bántalmazó kapcsolatban él, ki kellene lépnie. Ha kell, kérjetek segítséget civil szervezetektől, akik a nők védelmével foglalkoznak. (Nane, patent) Kié a lakás, amiben anyukád lakik? Ha anyukádé, akkor apukádat kell kitenni. Ha faterodé, akkor anyudnak kell költözni. Ha közös, az szívás. Akkor kell egy válóperes ügyvéd, aki segít kimászni ebből a helyzetből. Te mindenképp menekülj. Anyukádnak meg tartsd nyitva az ajtódat, ha egyszer elszánná magát.
2018. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Az apukám miatt nem tartjuk a kapcsolatot egy rokonunkal egy nagyszülőmmel sem.

Mindenki szar a családban szerinte.

Nem szeretném, hogy a gyerekeim, ha még is találnék pár aki elfogad így..., úgy nőjenek fel, mint én, csonka családban. Szeretném, hogy legalább nekik legyenek nagyszüleik. Mindig is nagy családról álmodoztam. Nem szeretnék megszakítani anyával a kapcsolatot. De ahol anya van, ott kell lennie apának.

Apát az sem érdekli, hogy anya lábát most mutottek ra se tud allni. Neki elkell mennie vele mindenhova ígyis. Ugrania kell egyből. Pl. ma is elment vele egy masik varosba vasarolni egy boltba meg tankolni a kocsiba. Orakig eltuntek mikor anyanak pihennie kell.

De anya azert is megteszi hogy vele lehessen. Mikozben apa csak kint ul egesznap a kocsijaban es le se szarja mi folyik bent. Es hirtelen este megvaltozik minden es elkezd uvoltozni, mint akinek elgurult a gyogyszere.:( ez minden hetvegen megtortenik. :(

2018. jan. 14. 20:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!