Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő örökölhet?

Rossz szülő örökölhet?

Figyelt kérdés

Anyukám másfél éve meghalt, ugye a tesóm és én örököltünk utána.


Ha meghalnék, a 20+ éve nem látott apám örökölne utánam, nem a tesóm.


Tudom, hogy a bankban köthetek elhalálozási rendelkezést, de azt csak a folyószámlán lévő pénzről tehetem. Az örökség nagy részét állampapírba fektettem, erről nem lehet külön rendelkezni, a hagyaték részét képezi.


Azt is tudom - a közjegyzőtől - hogy írhatok kézzel, aláírva végrendeletet, érvényes lenne.


Ha belevenném a végrendeletembe, hogy apám verte anyukámat, azzal ki tudom zárni az örökségből? Megtaláltam a régi válási jegyzőkönyvüket, amiben ez le is van írva. Ez elég bizonyítéknak?


2018. febr. 10. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Nem, mivel nem téged vert. Azért arra nem sok reális esély van amugy, hogy apad örököljön utanad. Először a gyereked jön szóba, ha majd lesz.
2018. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Mármint hogy ez nem bizonyítja azt, hogy rossz szulo volt, így igen, elvileg örökölhet utánad
2018. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem lesz gyerekem, pont ezért akarom, hogy a tesóm örököljön.


Tehát benne van ebben a válási papírban, hogy fojtogatta anyumat, mi meg a tesómmal sírtunk és féltünk tőle, attól ő még lehet jó szülő, és megkaphatja, amit anyukám összegyűjtött? Ez azért szép. Meglepett volna az igazságosság.

2018. febr. 10. 13:55
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha lejár az állampapír, akkor a következőre mondjuk felesben vedd a tesód nevére. Attól függ, benne mennyire bízol.
2018. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

Nézd, ha téged nem bántalmazott, akkor igen, bármilyen hülyén is hangzik, jó szülő volt. Vagyis nem jó, de megfelelő. Ha téged is súlyosan bántalmazott volna vagy örökbe adott volna, akkor nem lett volna az.

Nem tudom hány éves vagy, benne van e még a lehetőség, hogy később meggondolod magad és lesz gyereked. Nem tudom miért félsz ennyire attól, hogy apad örököl majd, hiszen reálisan nem sok esély arra, hogy a szulo tulelje a gyerekét. Ha mégis ennyire aggodsz, akkor ingatlanba fektess be, ahol a tesód legyen a haszonélvező. De az a lehetőség nem zavaró, hogy ha a tesod hal meg, akkor is apad örököl utána?

2018. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem lesz gyerekem.


A nagypapám is túlélte anyukámat.


De, az is zavar, hogy a tesóm halála esetén az apám örököl, de ha erre találok megoldást, az arra is megoldás lesz.

2018. febr. 10. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Írjál végrendeletet. Menj el ügyvédhez, és kérdezd meg, hogy mi a módja, hogy biztosan érvényes legyen.
2018. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%
Ha irsz egy alakilag ervenyes vegrendeletet, akkor a tesod fog orokolni, viszont apad kotelesresz irant indithat ellene pert, hiszen a torvenyes orokles szerint ot illetne meg az orokseged gyerek es anya hianyaban. Ki kell tagadnod apadat, aminek a meneterol a kozjegyzo vagy egy ugyved tudni fog teged tajekoztatni.
2018. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Van egy tippem, ha érdekel akkor ügyvédnél kérdezz rá. Tesóddal köttök kölcsönösen eltartási szerződést. Így apátok soha nem fog örökölni, mert ez ha alakilag érvényes szerződés, akkor megtámadhatatlan. Még a köteles rész sem fog neki járni.


A mi családunkban sajnos így volt "kitagadás".

2018. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Ptk-ban megtalalod a kitagadas címszot. Ha valamelyik feltetelt bizonyitani tudod, nincs koteles resz. Ha 20 evig nem keresett, foleg, ha gyt-t sem fizetett, akkor sztem siman lehetseges. De amugy keress fel egy ügyvédet, o ad tanacsot.

[link]

2018. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!