Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő örökölhet?

Rossz szülő örökölhet?

Figyelt kérdés

Anyukám másfél éve meghalt, ugye a tesóm és én örököltünk utána.


Ha meghalnék, a 20+ éve nem látott apám örökölne utánam, nem a tesóm.


Tudom, hogy a bankban köthetek elhalálozási rendelkezést, de azt csak a folyószámlán lévő pénzről tehetem. Az örökség nagy részét állampapírba fektettem, erről nem lehet külön rendelkezni, a hagyaték részét képezi.


Azt is tudom - a közjegyzőtől - hogy írhatok kézzel, aláírva végrendeletet, érvényes lenne.


Ha belevenném a végrendeletembe, hogy apám verte anyukámat, azzal ki tudom zárni az örökségből? Megtaláltam a régi válási jegyzőkönyvüket, amiben ez le is van írva. Ez elég bizonyítéknak?


2018. febr. 10. 13:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az eltartási szerződés is jó ötlet, a másik lehetőség, hogy kötsz egy befektetéses életbiztosítást, és kedvezményezettként a tesódat jelölöd meg. Erre fizethetsz be pénzt, meg kell nézni, mennyi a limit, az enyémnél egy összegben max 5 millió, ha jól emlékszem. Ez a biztosítás még a hagyatéki leltárba se kerül be, mindenféle cirkusz nélkül kifizetik a tesódnak és kész. Ha meg netán mégis lenne menet közben más, akire hagynál valamit, bármikor megváltoztathatod a kedvezményezett személyét, megjelölhetsz akár többet is.
2018. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!