Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő, köztükna, enyémek...

Sok szülő, köztükna, enyémek is miért bánnak durvábban a lányokkal és miért a fiú a nagy szám?

Figyelt kérdés

Mitől más?

Ugyanazért még csak rá se szólna, a pénz nem érdekel, de az is. Pedig szerintem egy lány úgy mond "többe kerül".


2018. febr. 11. 15:14
 1/10 anonim válasza:
25%

Mert a lányokra jobban kell vigyázni általában egy fiú könnyeben megvédi magát mint egy lány.

Biztos azért nem engedik el ide meg oda mert nem akarják hogy valami idegen csak betuszkolja valami furgonba és soha többé nem látják a lányukat.

2018. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezért van az a nevelés, hogy velem mindenért üvölt vagy éppen megütt. Amit neki szimplán elnéz.
2018. febr. 11. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert baromi primitívek, az érték nekik ha valaki pö.csösen pottyant a világra. Amúgy egyszerű a válasz. a lányokat gyengébbnek, ezáltal kihasználhatóbbnak tartják. a fiúknál meg ott a későbbi esély hogy leverik rajtuk a szemétkedést. Magyarán: azt hiszik,hogy a lányoknak nincs ereje megvédeni magukat velük szemben.
2018. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez hagyományos berögződés, hogy a lányok kevésbé értékesek. Szomorú, hogy így van, de sajnos tényleg előfordul. Tarts ki, aztán majd felnőttként figyelj oda, hogy te tegyél emiatt különbséget.
2018. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
4-esnél a pont. Történelemben visszatekintve a fiú utód az 'örökös' aki 'hoz majd a házhoz' amíg a lány csak elvisz(hozomány). A fiú vitte régen tovább a nevet, a lány nem. Sajnos sok helyen ez még ma is dívik.
2018. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja aztán ki szüli meg a csoda fiúkat??? Igen, szerintem is ez van.
2018. febr. 11. 16:38
 7/10 Metionin ***** válasza:
90%
Igen, a hülye "hagyomány" miatt. Sajns a mai napig sok szülőnek a fiú az értékes csak. Emlékszem anno apámnak is beszóltak az öregek a faluban, hogy milyen sokára ejtette teherbe anyámat és még így is csak egy lányt tudott csinálni. Meg ha valakinek lánya születik, mondogatják neki hogy nem baj, a következő hátha fiú lesz. No komment.
2018. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Én anno megkérdeztem a szüleimet ,hogy miért csak engem fognak az öcsémet pedig alig .. akkor jött a válasz .. :„ Nem mindegy ,hogy a fiam végig dugta az utcát vagy a lányom dugta végig az egész utca ” Sokáig nem értettem .. és manapság ahány kérdést elolvasok itt egyre inkább megértem mit is jelent ez .
2018. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Csanád12345 válasza:
Nálunk ez fordítva van,én takarítok az egész házban,rendezem a kutyákat,mosogatót és mosógépet kb mindent amit ketten kéne végezzünk...ezt még tetőzi az is ha ő felhúzza őket utána,mivel én vagyok közelebb velem ordibálnak,és ha ezt elmondom nekik utána felhozzák minden kicsi hibámat...
2018. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsombi55 ***** válasza:
#4,5 Sok helyen amikor a nő terhes esetenként gyereknevelés alatt is, ami elhúzódhat 2-3 évig is, nem dolgozik vagy nem járul hozzá annyira. Ilyen szempontból a nők/ lányok "értéke" valóban kevesebb. Ha nem dolgoznak nem termelnek elég anyagi hasznot vagy egyáltalán semmit.
2019. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!