Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lehetnek ilyenek a...

Miért lehetnek ilyenek a szüleim? Jól feltételezem a dolgokat vagy sem?

Figyelt kérdés
Szerintük ők szentek, nem hibáznak, ellenben velem, mert én minden helyzetben rosszul döntök. Mindig irányítani akarnak engem. Viszont szerintem meg azért, mert ők másokkal szemben nem tudnak nemet mondani és így kell valaki, akit ők is tudnak irányítani. Legyen bármiről szó, bele szólnak a dolgaimba és pukkasztgatnák az álmaimat és a teljesíthetőbb életcéljaimat is. Barátaik, magánéletük nincsen, ellenben mindent minden rokonért feláldoznának. És nem csak a közeliekről beszélek, hanem azokról is, akivel nincsenek jóban vagy pedig tartani akarnák a kapcsolatot, de azok lerázzák. Nővérem is addig volt jó, amíg itt az egyetemen tanult és itthon volt. 21/f

2018. febr. 13. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te is kövesd a nővéred példáját,ne aggódj nem kapálóznak majd utánad csak a pénz fog hiányozni amit leadsz. :( Az álmaidat céljaidat pedig vidd véghez,ez fog nekik a legjobban fájni. Nem oknélkül rázzák le őket a rokonok se gondolom.
2018. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Akkor ebben az esetben dönts jól, és lépj le otthonról. Az egyetem egy másik városban erre jó "kifogás", ha nem akarod csinálni, akkor fél év után akár abba is hagyhatod, vagy befejezed, az már mindegy. A lényeg, hogy ha vége, kereshetsz munkát abban a másik városban. Rendszeres szociális támogatásból, ösztöndíjból, diákmelóból, vagy végszügség esetén diákhitelből meg tudsz élni az egyetem alatt. Tapasztalatból mondom, hogy nem lesz jobb. És mindenképpen beszélj a nővéreddel erről, illetve hogy milyen volt mikor ő még otthon lakott. Ketten biztosan találtok valami megoldást.
2018. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!