Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szóltok bele a...

Mennyire szóltok bele a szüleitek a kapcsolatába? Anyám megalkuvásával mit kezdhetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim 2 éve váltak el, anyának lett is egy új kapcsolata. Én a válást feldolgoztam teljesen, mindkettejükkel jó a kapcsolatom. Szóval nem arról van szó, hogy anya új barátját akarnám fúrni...

Viszont a pasi nem igazán tudja, hol a határ.


Velünk él december vége óta és mindenbe beleszól. De olyan dolgokba, amikhez semmi köze.

Pl. hová enged el anya, mennyi pénzt kapok a szüleimtől, mit csinálok itthon (ha főzök, vagy hajat mosok, stb). Ilyenkor azonnal szalad anyához, Ő pedig engem csesz le... Vagyis csak úgy tesz, mert utána azonnal bocsánatot kér, meg mondja, hogy csináljam úgy, ahogy szeretném, de muszáj azt mutatnia a pasinak, hogy vele ért egyet, mert így nem lesz balhé, és fontos, hogy lássa, hogy egyezik a véleményük.

Múlt héten rendeltem sminkeket, és anya kártyájával fizettem. Kérdezte, mennyi volt, én hülye meg a barátja előtt válaszoltam. Aki konkrétan kiabált, hogy mégis mit képzelek, hogy ennyi pénzt elköltöttem. Anya is rákezdte, hogy ilyen többet nem lesz, és ha megjönnek a cuccok, azonnal küldöm vissza és a számlájára kéri vissza a pénzt, utána mondja nekem, hogy jaj ne vegyem komolyan, csak legközelebb ne mondjam a pasi előtt, ha veszek valamit...

Ugyanez van olyankor, ha megyek valahová, vagy ha máshol alszom.


Megjegyez valamit a pasi, anya engem szid le, utána bocsánatot kér és magyarázkodik nekem... Elhiszem, hogy szüksége van új párkapcsolatra, de ez így nem jó. Teljesen hamis képet ad magáról.

Plusz full külön kasszán vannak (külön csinálják a bevásárlást is, elosztják a rezsit), mégis a barátja úgy viselkedik, mintha az ő pénzét költeném...


Nem vagyok tökéletes, ezt tudom. De mindjárt 18 vagyok, ilyenkor már nem hiszem, hogy elkellene kezdeni nevelni. Elhiszem, hogy a pasinak teljesen konzervatív elvei vannak a gyereknevelés terén (van egy 16 éves lánya), de azokat ne akarja már ránk erőltetni.


2018. febr. 18. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Úgy vissza szolnek, h itt ott szedne össze magát!!! Mond meg neki, hogy : Rohadtul nem vagy az apám és neked semmi közöd a dolgaimhoz!

Anyádnak pedig mond meg, hogy te ezt nem vagy hajlandó elviselni a továbbiakban.

Olyan bunkó lennék ezzel a pasival, hogy nem lenne ott sokáig. Senki boldogsagaert nem tűrnem ezt..

2018. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Már próbáltam ezt is. :D

De sok értelme nem volt, annyi történt, hogy a pasi fenyegetve mondta, hogy "vigyázzál magadra", meg vegyek vissza, kinek képzelem magam. Szóval már nem is foglalkozom azzal, hogy bármit mondjak, egyszerűen egyik fülemen be, a másikon meg ki, amiket megjegyez.


Csak az zavar, hogy az anyám meg úgy állítja be, hogy vele ért teljesen egyet mindenben. Így meg jóhogy nem fejezi be.

2018. febr. 18. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet szolnek Apámnak..Anyád új kapcsolatahoz nincs köze, de ha téged fenyeget, vagy bármi negatív dolgot tesz, ahhoz már van.
2018. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Vagy: "el lehet innen költözni ha valami nem tetszik"
2018. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát, nézd, elég furcsa anyukád viselkedése. Ha képes így tenni, nagyon maga alatt lehet lelkileg. Igazad van, hogy ez egyikőjüknek sem jó. De egy felnőtt ember életébe nem nyúlhatsz bele. Próbálj meg anyukáddal minél többet beszélni erről, miért csinálja így, tényleg életképes-e őszerinte ez a kapcsolat ebben a formában, miért érzi úgy, hogy folyton hazudnia kell. Próbálj minél megértőbb és türelmesebb lenni. Az új barátját meg kerüld, ha tudod. Szerintem - az etikus viselkedés határain belül - többet nem tudsz tenni.
2018. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Nagyképű arrogáns bunkó, akivel még a közös kasszát se lehet megbeszélni? Nálam alap, ha együtt élek valakivel betesszük a pénzt, aztán együtt megbeszéljük mire költjük el. És ez jó anyukádnak? Ne legyen már ennyire igénytelen.
2018. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A közös kassza szerintem sem lenne jó ötlet, mert akkor aztán tényleg korlátozva lenne teljesen, hogy mire költhetek pénzt... Így meg fogalma sincs róla.


Tudom, hogy anyának ez egy menekülés igazából. 14 éves korában összejött apával, 20 évesen szült engem és az övéké tényleg egy tündérmese volt, egészen a válásig. Anya nagyon a padlón volt és most is azt mondja, hogy azért boldog, mert végre nincsen egyedül.

2018. febr. 18. 15:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A közös kasszához kell két kultúrált ember. Ha csak az egyik az, akkor persze nincs értelme.
2018. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Anyád egyszerűen kapcsolatfüggő, nagyon úgy néz ki, mindegy, hogy ki, de valaki legyen mellette.Ezen anyád tudna változtatni, ha akarna, de a jelek szerint nem is akar.
2018. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Költözz apukádhoz
2018. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!