Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a szüleimmel?...

Mit tehetnék a szüleimmel? (hosszú kifejtés lett)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég talán annyit tudni, hogy egy kamasz, eléggé zárkózott, introvertált fiú vagyok. Szívesebben töltöm az időmet az internet és könyvek világában (persze főként tanulás és tájékozódás céljából, a játék csak kis része), mintsem másokkal. A szüleim már ezt sem nézik jó szemmel, s ehhez társul még az, hogy öltözködésben, zenei ízlésben, filmes ízlésben is merőben eltérek a család és az átlag ember érdeklődésétől. Ha Ők x, akkor én biztosan y. Azt szeretnék, ha birka lennék és beállnék a nyájba. Nagyon jó a kapcsolatom velük, de lényegében sosem egyezik a véleményünk. Ha én eltervezek valamit, akkor általában olyan reakciókat kapok, amik nagyon rosszul esnek. ("Ilyen zenét hallgatsz? Jól vagy?" / "Ilyen ruhát veszel fel? Bohócnak fognak nézni." / "Miért nem hallgatsz rendes zenét?" / "Ez a stílus nem jellemző a mai fiatalokra, olyan vagy, mint egy öregember." stb.) Egyébként anyukám ebben a korában csak feketében járt, a szobája teli volt poszterekkel. Egész nap nézegette magát a tükörben, nagyon sokat adott magára. Apukám a szöges ellentéte, akit nem érdekelt, hogy a nadrág három mérettel nagyobb rajta, mint kellene. Ez most is így van mindkettőjüknél, s a saját nézetüket szeretnék rám erőltetni, holott nekem is kialakult már. Szerintük nem vagyok elég "férfias", és kemény, fizikai szakma iránt kellene érdeklődnöm, nem pedig a művészetek iránt. Régi vágyam, hogy megtanuljak zongorázni, ám mikor előhozakodtam ezzel anyukámnak, Ő kinevetett. Azt mondja, hogy nem nekem való. Ugyanez van minden egyes ötletemnél. Rendre megkapom azt, hogy "egy férfi legyen férfi". Mi ez a borzalmas marhaság? Apukám és papáim is úgy nevelkedtek, hogy már gyerekkorukban is dolgozniuk kellett a ház körül. Nem képesek megérteni, hogy változnak az idők. De ami a legszörnyűbb, hogy nem veszik észre azt, hogy ezzel a folyamatos vegzálással csak ellöknek maguktól. Ezektől függetlenül mindent megkapok, de a legfontosabb időszakban - egyetem előtt állva - úgy érzem, hogy nem szeretnének támogatni a továbbtanulásban. Azt gondolják, hogy a pénzükkel megvehetnek. Ha problémám van, akkor vesznek valami drágát, aztán le van tudva. Még egyszer sajnálom, hogy hosszú lett. :-) Várom a véleményeket!



2018. febr. 21. 23:39
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Menj egyetemre és költözz el,ennyi a megoldás.. Le kell válni és élni kell a saját életedet. Apám a 8 általános agyával azt is gyülőlte h én érettsigizni ohajtok anno lányként,mivel szerinte a nő kb segédeszkőz az ágyban.. Volt más gond is otthon,igy 18 évesen szépen elhúztam a csikot egy szó nélkül mig épp piát kajtattak vhol.. Na azota se láttak..
2018. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 1Léna ***** válasza:

Szia!

Nem az a kérdés, hogy kinek van igaza, hanem az hogy Te mit gondolsz, mit tartasz helyesnek?

Ha tanulsz és tájékozódol, akkor mit tudtál meg?

Ki a férfi? Mi a férfi? Mi a férfiak szerepe? Mi a férfiak felelőssége? Milyen életfeladata van egy férfinek? Láttál-e, találkoztál-e olyan férfival aki szerinted példamutató férfi? Te hol tartasz a férfiszereped betöltésében?

2018. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!