Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszatarthatnak a költözéstől...

Visszatarthatnak a költözéstől 18 évesen?

Figyelt kérdés

Szeretnék elköltözni itthonról. Apámmal, bátyámmal és apám anyukájával, tehát mamámmal élek. Bátyám aggresszív alkoholista, testvér létére apámnak érzi magát és parancsolgat, megtilt dolgokag. Apám mindig a bátyámnak ad igazat és őt védi mert, hogy ő az egy szem kisfia aki teszem hozzá most lesz 24 éves, munkanélküliként él itt mert lusta elmenni dolgozni. Ezek mellett apám nagyobb részben tesz arra magasról velem mi van, egész nap maximum 3 szót szól hozzám de abból 2 kötekedés vagy leszólás. Ha beszélgetni szeretnék vele mindig kitalál valamit miért nem ér rá. Ha nem dolgozik és szabadnapon van itthon az egész napja abból áll, hogy tv, számítógép, telefon. Mindenben segítek itthon, sőt mindent én csinálok és nem azzal van a problémám, hogy "jaj, segíteni kell" hanem azzal, hogy a bátyámra sosincs rászólva egésznap fekszik, ráadásul még csicskáztat is. Sosem csináltam semmi rosszat, nem volt még kapcsolatom, szinte kiváló tanuló voltam de még így is volt mikor le lettem hordva k.rvának, amikor el akartam menni a barátnőmmel találkozni kb. 2 utcával arrébb. + Apám oldaláról szinte lelki terror, viszont a többit nem fejtem ki mert ez így is hosszú lett. Tehát, elterveztem elköltözök itthonról de ezt muszáj lenne úgy csinálnom, hogy ők ne tudják. Mit tudok tenni ha apám utánam jön vagy a bátyám? Ha kerestetnek rendőrséggel akkor azok nem visznek haza tudomásom szerint. Apám feljelentheti azt akihez költöznék? Bár nem tudom milyen hülye okot találna ki a feljelentéshez, de képes lenne rá. Volt már valakinél hasonló helyzet? Ha igen, akkor hogy vészelte át?

Köszönöm előre a válaszokat. 18/L



2018. febr. 25. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy. Nem csinálhatnak semmit.
2018. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőzhetnek, hogy ne költőzz, de mivel nagykorú vagy, így nem tarthatnak vissza.
2018. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

18 vagy, nem tarthatnak vissza, maximum akkor ciki, ha nem tudod magad eltartani és vissza kell kuncsorogni magad.


De menj csak :)

2018. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Eltartani eltudnám magam mert munkalehetőségem van, úgyanis nővéremékhez költöznék és nővérem férjének van egy kissebb péksége ahol dolgoznék. Kertesházuk van és a portán van egy vendégház féle. Nővérem mindig mondta, hogyha bármi van akkor oda mehetek nyugodtan.

2018. febr. 25. 13:59
 6/21 anonim ***** válasza:
A nővéred se oknélkül lépett le,nem vihetnek haza,engem is kerestek rendörőkkel,cimet se adhatják meg neki, persze csak azért kerestek buzgón,mert már nem volt kitől lopni a piájukra... :(
2018. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6.válaszoló

Velem apám közölte mikor megemlítettem neki egyszer, hogy költözni szeretnék, hogy nem mehetek sehova mert kell neki a pénz és hogy itt fogok dolgozni, azt amit ő választ nekem. Ráadásul azt is mondta, hogy az összes fizum elveszi.:/

Nővérem is ezért lépett le mikor ő 18 volt de ő az akkori párjához költözött akivel azóta is együtt vannak, boldog házasok és gyerekeik is vannak. :)

2018. febr. 25. 14:42
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem tartozol nekik semmivel. Összeszeded a cuccodat és szépen elmégy.
2018. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk piara kellett a pénz.. Gondolom nálatok se különb,menekülj,ha kell jelentsd fel személyiszabadság korlátozásásért v kérj segitséget nővéred férjétől.. A gyerek nem rabszolga a szülő piájához..
2018. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Menekülj ahogy tudsz!!!!
2018. febr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!