Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözéstől szorongás?

Költözéstől szorongás?

Figyelt kérdés
Pár hete költözünk új lakásba a kutyámmal. Írtam is ki kérdést, hogy mennyi idő míg megszokja. Három hét telt el, de ha egyedül marad ugat, vonyít, nyüszít, tegnap még be is csinált. A régi helyen sosem hangoskodott, volt, hogy megrágott valamit. Itt viszont semmihez nem nyúl, csak ugat, zihál, szenved szegény. Mit tehetnék, hogy megkönnyítsem neki? Miért viseli meg ennyire? Reggel rendesen lefárasztom, jó 1-1,5 órás séta szabadon.

2018. jan. 11. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A bútorok újak? Első körben arra gondolnék, hogy nem a te bútorodat vitted és mindennek más szaga van. + esetleg a régi helyen volt egy hely a lakásban, ahol ki tudott nézni az utcára, vagy udvarra.
2018. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vannak új bútorok, vannak régiek. Az ő cuccai, ágya ugyanazok. Egyébként itt jobb helye is van, több a fény, a nappaliban hagyom egyedül, ahol van kanapé is, oda is felmehetne. Eddig a sötét előszobában volt.
2018. jan. 11. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
5 perces szabályt alkalmazod? Megérhet egy próbát. Gondolom nem érzi magát biztonságban az új helyen, tart tőle, hogy nem mész haza. Csak egy ötlet, de szerintem segíthet.
2018. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, igyekszem nem azonnal üdvözölni. De egyébként nem parádézik nagyon, mikor végül megérkezem, csóvál meg néz nagy boci szemekkel. Tegnap például kifejezetten szégyenkezve jött oda hozzám, pedig nem csesztem le a produkcióért. Utána a sétán is gyökkettővel közlekedett :/
2018. jan. 11. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit csinalsz mikor elmész?


Nekem úgy szűnt meg mebhelyes kutyánál a szeparációs stressz, hogy a reggeli séta után mikor hazértünk egyáltalán nem foglalkoztam vele. Ha még el is köszönsz tőle, akkor csak tovabb stresszeled, mert tudatoaítod bwnne, hogy elmész. Ez tökugyanolyan, minthogy az allatorvosnal sem babusgatjuk a kutyát, mert azzal csak azt mutatod, hogy félni kell, mert a gazdi is, a főnök is fél. A kutyának a hely biztonsaganal fontosabb az, hogy a falkavezért, azaz a gazdát biztonsagot jelentőnek lássa. Lehet hogy bejön itt is, a fent említett tipp, de felkeresnék egy kiképzőt is a helyedben.

2018. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak tudjátok az az érdekes, hogy az előző lakásban nem volt ilyen gond. Ott még falkavezér voltam, itt már nem? Nem szoktam búcsúzkodni, babusgatni, de azt érezheti, hogy stresszelek. Bár első nap még egyáltalán nem idegeskedtem, és teljesen váratlanul ért, hogy így reagált.


Webkamerán figyeltem amúgy, nem látni be az egész szobát, de kb ez történt. Az első fél órában elvolt a kongjával. Volt neki kirakva más is, (csont, rágócsont, játékok - azokhoz hozzá sem ért). Utána nyüszítés, vonyítás, ugatás. Volt, hogy már rendesen csaholt is. Fel-alá járkál, egy-egy percre lefekszik, az ajtót lesi. Aztán délután mintha elvágták volna, elaludt. Ma kb ugyanez volt.


Lehet, hogy pont a nagyobb tér lehet rá rossz hatással? Ilyen létezik? :D

2018. jan. 11. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
A régi házban megvoltak a szokások, a szabályok, a rend. Itt most minden új, joggal gondolhatja a kutya, hogy esetleg majd egyszer nem mész haza. Nem véletlenül mondják a kutyasulikban azt, hogy jó ha épp bejön egy költözés kilátásba, mert vadiuj szabályokat állíthatsz fel a kutyának. Felejtsd el hogy mi volt, új ház, új szabályok.
2018. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Légyszi írjatok még, a probléma azóta is fennáll. :(
2018. jan. 15. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!