Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon tényleg hülye lennék...

Vajon tényleg hülye lennék ahogyan a szüleim gondolják?

Figyelt kérdés

A helyzetem elég bonyolult. 24 éves vagyok, de sajnos nem vagyok felnőttes. Bizonyos dolgokat eltudok rendezni egyedül, bizonyosokat nem. A szüleim és a testvérem is mindig hülyének gondolt, mert 4 éves koromban tanultam meg beszélni. Az orvosok nem mondtak rám semmit, még azt sem hogy autista lennék. Viszont a beilleszkedéssel voltak problémáim, nem nagyon voltak barátaim az iskolában sem. Viszont jó tanuló voltam. Igazi párkapcsolatom sem volt még eddig. Már sokszor azon gondolkodom, hogy mi lehet bennem a hiba.

Zárkózott, csendes, és néha túlérzékeny is vagyok. A családom is mindig bánt, mindig belém kötnek valamivel. Azzal lehet a legkönnyebben kihozni a sodromból, ha valaki azt mondja, hülye és bolondok közé való vagyok. A családom pedig állandóan ezt mondja. Elmondom a problémámat, és azt mondják a pszichiátriára való vagyok. Pedig csak annyit mondtam, hogy a fejem annyira fáj, hogy még a fájdalomcsillapító sem viszi ki. Sokat stresszelek.

Ha valami nem sikerül, akkor anyám biztos azt hajtogatja, mint aki azt élvezi, hogy belém rúghat. Belemászik az életembe, nem hagy semmit sem nyugodtan csinálni, pl. fürdés közben is zavar.


2018. febr. 25. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Talán az a probléma hogy túl sokat törődsz a véleményükkel. Nagyon sokaknál előfordul hogy a családja cseszteti azért mert másabb beálítottságú természetileg mint a legtöbb ember de ezzel nincs semmi gond. Későnérő típus lehetsz szerintem. Egyszer majd úgyis "benő a fejed lágya" és akkor csak leszállnak rólad. Ne foglalkozz velük, élj ahogy jónak látod.
2018. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Próbálj mihamarabb a saját lábadra állni, és hagyd ott a családodat, mert az otthoni környezet sajnos mérgező a te esetedben. Érdemes lenne keresned egy jó pszichológust, ha telik rá.
2018. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, miért élvezik, hogy ilyen rosszindulatúak, lehúzóak. :-(

Lehet élvezik hogy látják: fáj neked amit mondanak.

Nem tudom milyen helyzetben vagy, legjobb lenne mihamarabb elkerülni onnan. :-(


Meg lehet próbálni visszaszólni olyanokat, hogy "élvezed hogy megpróbálsz lehúzni, fájdalmat okozol nekem, a saját gyerekednek/testvérednek, élvezed ezt, mire jó ez neked?"

Bár ha ilyen degenerált idióták, nem tudom ez ennyire érinti meg őket...

2018. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Tudom,egyszerűbb mondani, de költözz el.
2018. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
A megoldási paletta attól függ, hány éves vagy és milyen anyagi körülményeitek vannak.
2018. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
72%
Probalj felszabadulni es elvezni az eleted. Ne torodj senkivel aki azt gondolja hulye vagy, megis miert lennel az? Probalj kevesebbet kommunikalni a rossz indulatu emberekkel es akkor lehet nem fogsz annyit stresszelni, idegeskedni sem:) sok sikert kivanok mindehez es legy laza!
2018. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagy "hülye", de sajnálom, azt kell mondanom, hogy valami tényleg nincs veled rendben mindent kiértékelve. Tényleg nem ártana szakember (pszichológus). Ebben persze akár szüleid is ludasak lehetnek, és talán tényleg jobb lenne eltávolodni tőlük.
2018. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk, ha egy erős fejfájás miatt panaszkodsz, és családodnak erre az a reakciója, hogy pszichiátriára vagy való, akkor tényleg bennük van a hiba, nem benned.
2018. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Mintha csak rólam írtál volna, engem az anyám meg a nővérem cseszeget napi szinten ezzel, hogy idióta, gyogyós vagyok...

És a fejfájás is passzol, sajnos elég gyakran van migrénes fejfájásom, főleg stresszesebb időszakban, amikor nem tudom magam napokon keresztül kialudni, de akár az is előhozhatja, hogy nem viszek magammal elég kaját az iskolába. És már rendesen titokban kell beszednem a fájdalomcsillapítót is, mert ha anyám meglátja, hogy beveszek egyet, rögtön elkezd üvöltözni, hogy miért gyógyszert szedek be, ilyenkor nem gyógyszert kell bevenni, hanem enni :D Mindenre ezt mondja amúgy, volt, hogy olyan erősen fájt a fejem, hogy már szédültem és hányingerem is volt, minden szagra meg a fényre is érzékeny voltam, erre csak azért is ott ordibált mellettem, hogy azért van hányingerem meg azért fáj a fejem, mert nem eszek.

Valamint anyám meg nővérem nem ismerik a magánszféra fogalmát, azaz ha épp öltözök, zuhanyzok, vagy akár a budin ülök, akkor is benyitnak és ha rájuk merek szólni, hogy menjenek ki, még ők vannak felháborodva és megint én vagyok a nemnormális és engem kéne bezáratni valami pszichiátriára, mert beteges, hogy ennyire félek, hogy meglátnak pucéran vagy a wc-n ülni :D

Bocsi, hogy nem tudtam érdemleges választ adni, de talán megnyugtat valamennyire a tudat, hogy másnak is ilyen rokonai vannak :/ Szerintem nem veled/velünk van a baj.

2018. febr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk költözz el, és keress és JÓ pszichológust, aki segítségével helyreteheted a dolgokat.


De ezt csakis mikor már nem élsz velük!

2018. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!