Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják a mai fiatalok...

Miért gondolják a mai fiatalok, hogy okosabbak szüleiknél?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon látni, hallani, tapasztalni, hogy a fiatalok szidják szüleiket és folyamatosan elégedetlenek. Mi még hálásak voltunk a szüleinknek, hogy világra jöttünk, ma azt hallani, ha megkérik öket valamire, hogy "azért szültél, hogy a cseléded legyek?" Mi, szülök rontottuk el? Vagy ennyire más a világ? Rendben van, hogy a gyermek ítélkezik az anyja, apja felett? Hogy elégedetlen, ha nem kap meg mindent, amit csak akar (nem kér, akar)? Persze nem minden fiatal ilyen, tisztelet a kivételnek.

Félreértés ne essék, nem szidni akarom a mai fiatalokat, de szerintem ez egy létezö probléma. Szívesen olvasnám fiatalok nézöpontját is, ök hogyan látják.


2017. nov. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
71%
De, szidni akarod a fiatalokat. Ezért született ez a kérdés. Egyébként akaratos kis hisztigéppé a szülők nevelik a gyereket. Illetve nem nevelik csak ráhagynak mindent, aztán nőjjön mint a gaz. Utána meg megy a csodálkozás.
2017. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%

Elsovel egyertek! Sok szulo nagyon elrontotta a gyereknevelest (vagy inkabb nem nevelest)!

Nem lenne ilyen a korosztalyunk, ha a szulok nem ilyenne nevelik. A tolem fiatalabbak meg meg gazabbak.

23/L

2017. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

#1: Köszi, hogy jobban tudod, miért írtam ki a kérdést.


#2: szerinted mit rontottunk el? Hogyan lehetne jobbá tenni? vagy hogyan kellne / kellett volna csinálni? Mi az, amit Te biztosan másképp csinálnál? Komolyan érdekel.

2017. nov. 24. 13:16
 4/47 anonim ***** válasza:
33%

Te 23 évesen marha bölcs vagy.

A környezetemben tudok neked mondani pár olyat akik tisztességesen nevelik a gyereküket de a társaság annyira elviszi őket hogy kezelhetetlenek lesznek.


Kérdésre meg a válasz az hogy a mai fiatalok azt látják hogy akkor vagy menő minél menőbb ruhád, cipőd, telefonod, autód van. Mert mindenhonnan ez folyik és ha a szülő ezt nem tudja megadni a gyerekének még neki áll feljebb. Szomorú hogy itt tartunk, mert minden a külsőségről szól.

2017. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
72%

A világ változik. Az idősebbeknek pedig el kell fogadni, hogy ehhez a gyorsan változó világhoz a fiatalok jobban alkalmazkodnak és éppen emiatt jobban is ismerik azt.

A valói probléma itt nem a fiatalokkal, hanem a szüleikkel van, akiket még neveltek az ő szüleik. Ők viszont a sajátjaikat mindössze etették, taníttatták, de nem nevelték. Elkényeztették, ezért a gyerek nem tanult meg kérni, várni, vagy elfogadni a nemet.

Nem azért nem tanulták meg, mert eredendően bunkók, hanem mert nem volt, aki megtanítsa nekik.

Ha egy gyerek addig jut, hogy ítélkezik a szülei felett, ott a szülő a valódi hibás, nem a gyerek. Mert a gyerek azt mondja, csinálja, amit látott otthon, amire "nevelték".

25/N

2017. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon meg kellene válogatni, hogy ki szülhet gyereket. Az én tapasztalatom szerint a gyakorló szülők, házaspárok 99%-a teljesen alkalmatlan a szülői szerepre. Felelőtlenül gyereket hoznak a világra, de aztán nem képesek gondoskodni róluk, sem idejük, sem energiájuk, sem pénzük nincs arra, hogy biztosítsák a gyermekeik lelki, szellemi, fizikai és anyagi szükségleteit. Úgy szülnek kisbabát, mint amikor az óvodás nyafog a kutyusért, hogy az milyen édi, és mindent megígér, hogy majd ad neki enni, meg sétáltatja, meg takarít utána, meg kutyaiskolába viszi, de aztán csak simogatni akarja vagy végül már azt sem.

Nagyon gyakori az is, hogy önző célból szülnek gyereket, hogy idős korukra ne legyenek egyedül.

2017. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
46%

Nekem erről ez az eset jutott eszembe:

egy 13 éves gyerek , osztott ki engem olyan állattartási dologgal kapcsolatban ami leginkább tapasztalat kérdése, neki (elmondása alapján) max. 1, nekem 23-24 év tapasztalatom volt, ráadásul támadóan személyeskedően esett nekem. (Arról nem is beszélve, hogy állategészségügyi területen is tanultam.) Nem voltam se indulatos, se leereszkedő, hogy az indokolta volna.

2017. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy van egy 14-15 éves gyermek, aki problémás. Esze volna, de mindig valami hülyeségen töri a fejét és nem is a legjobb tanuló. Jó tanuló, de esze alapján lehetne sokkal jobb is. Felnöttekkel tiszteletlen, magatartása problémás, ráadásul még kamasz is. Ki mit gondol, hogyan lehetne jó irányba terelni? Hagyni kell? Szigorúnak de következetesnek kell lenni vele? Büntetni valamilyen módon? Egyéb ötlet?
2017. nov. 24. 13:22
 9/47 anonim ***** válasza:
79%

Azért gondolják a fiatalok, hogy okosabbak, mert:

a: valóban azok

b: mivel sötétek, így ezt hiszik

Mióta világ a világ, azóta szidják a gyerekek/fiatal felnőttek a szüleiket és hiszik, hogy okosabbak az őseiknél.

Én is ezt hittem, most 41 éves vagyok, és biztos vagyok benne, hogy az én gyerekeim is ezt fogják gondolni rólam (még kicsik).

Ez a természet rendje, csak tudni kell, hol vannak a határok.

Ez az idióta szöveg, hogy "azért szültél, hogy a cseléded legyek?" meg ennek a hülye liberális nevelésnek az eredménye. Szegény Petikét nem szabad visszafogni, nehogy vmi baj érje a kis lelkét, nem akadályozom meg, hogy a Pistike fejét péppé verje a homokozóvödörrel. Nincs a gyereknek kötelessége, csak joga. Na, ez a szülő meg is érdemli, amit kap a gyerekétől.

2017. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
88%

A gyermeknevelés nagyon nem könnyű feladat, és a nevelés hiánya bizony sok problémás gyermeket eredményez. De nem szabad megfeledkezni a kamaszkori lázadásról, illetve a generációs problémákról. A gyermeked olyan lesz, amilyenné neveled, vagy éppenséggel nem neveled.


"Mi még hálásak voltunk a szüleinknek, hogy világra jöttünk" A gyermekvállalásról ők döntenek, nem a gyermek, ezért nem kell hálásnak lenni szerintem. Azért viszont igen, hogy valaki szerető gondoskodó családba születik, vagy egészséges gyermeke született. Ezért lehet hálás valaki.


A cselédség terén is egy eléggé nem szokványos példát ragadtál meg. Egy átlagos családban mindenkinek van feladata, amit el kell végezni, hiszen a család egy közösség. :) Persze vannak olyanok akiket elkapattak, és így reagálnak, ahogy leírtad. De nem gondolom hogy ők vannak többségben. Hogy milyenné válik a gyermeked a nevelés, és szülői példamutatás kérdése.


Egy szó, mint száz: Amiket leírtál, azok létező problémák. De nem gondolom, hogy egy példamutató szülők által nevelt, gyermekre ez jellemző lenne. Ha a gyermekeddel foglalkozol, odafigyelsz rá, neveled, akkor sokkal kevésbé fog úgy viselkedni, és gondolkozni, ahogy leírtad. Ettől még lesznek problémák, de sokkal kisebbek. Valljuk be őszintén, a szülők többsége nem ismeri eléggé a gyermekét, vagy rosszul ismeri.


Rengeteg pro és kontra érvet fel lehetne hozni a szülők és gyermekek szemszögéből. De felesleges, amit gondolok azt leírtam. :)

2017. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!