Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elfogadnátok ha a...

Szülők! Ti elfogadnátok ha a felnőtt gyerekeitek nem tartanák egymással a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A hugommal sosem voltunk jót testvérek. Gyerekkorunkban is állandóan ment köztünk a féltékenykedés, rivalizálás. Először csak apróságok, játékok meg ilyesmi miatt, később ahogy nőttünk komolyabb dolgokon is martuk egymást.

A szüleink mindig csak legyintettek hogy "Á, majd úgyis benő a fejetek lágya, és megszeretitek egymást. Ha majd felnőttként messze éltek majd egymástól, örültök ha találkozhattok." Nos, közben felnőttünk, de nem lett igazuk. Mindketten elköltöztünk már otthonról, neki is van élettársa, nekem is vőlegényem. Egymástól 30 km-re lakunk, de egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot egymással, nekem fogalmam sincs hogy mi van vele, azt sem tudom hol dolgozik, mit, hogy vannak a barátjával stb. De szerintem jobb ez így, mintha folyamatosan háborúznánk egymással.

A szüleink viszont ebbe nem akarnak beletörődni, folyamatosan erőltetik, hogy béküljünk ki, legyünk jó testvérek. Nagyon szeretem őket, de már kissé kezd kiakasztani, hogy akárhányszor találkozunk mindig előjön a téma. Folyton azt mondják, hogy hívjam fel, beszélgessek vele, találkozzunk, tegyem meg az első lépést (neki is ugyanezeket mondják), nem értik meg, hogy ezt nem akarom.

Legutóbb pl azt csinálták, hogy mindkettőnket áthívtak ebédre hozzájuk, persze a másik tudta nélkül. Nem tudom, hogy mire számítottak, de borzasztóan kínos volt az egész, főleg h egymással nem beszéltünk csak velük, de ők meg mindig direkt mondogatták h pl "kérdezd meg a testvéredet, mi újság a munkahelyén", mintha még mindig gyerekek lennénk.

Amikor legközelebb találkoztam velük, megkértem őket, hogy többet ne hozzanak ilyen helyzetbe, de ők meg azon voltak kiakadva h nem kerültünk közelebb egymáshoz.

Őszintén szólva nagyon fárasztó már ez a folyamatos csatározás a szüleimmel. Hogyan értethetném meg velük végre, hogy nem akarom a hugommal tartani a kapcsolatot, és ne erőltessék ezt? Felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, hogy kíváncsiak vagyunk-e egymásra.

Valaki van még hasonló helyzetben akár szülőként, vagy testvérként? Mit tanácsoltok, hogy oldanátok meg ezt a szituációt?



2018. febr. 27. 11:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell tartani a kapcsolatot. De ha nincs harag, és nem is egy konkrét ügyön vesztetek össze, csak nem álltok közel egymáshoz, akkor a szüleiteknél egy-egy alkalommal csak együtt tudtok lenni egy családi ebéden.
2018. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor viselkedtünk volna paraszt módján, ha balhéztunk volna, vagy beszólogatunk egymásnak. De semmi ilyesmiről szó sem volt. Én is beszélgettem a szüleimmel, meg ő is, csak egymással nem kommunikáltunk közvetlenül. Bár "jót akartak", de szerintem akkor sem volt szép dolog tőlük, hogy így kijátszva próbáltak meg intézkedni.

De amúgy én mindig azt vallom, hogy senkivel sem kötelező azért jóban lenni, mert családtag. "A családot nem a vér határozza meg, hanem hogy ki az, akire számíthatsz a bajban". Ez egy nagyon igaz mondás szerintem.

2018. febr. 27. 12:32
 13/38 szántóvető ***** válasza:
29%
adott esetben odaadnád neki a fél vesédet kérdező?ha ezen múlna az élete.
2018. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
96%

A nővéremmel semmi közös nincs bennünk, a kinézetünkön kívül.

Én falusi típus vagyok, imádom a természetet, állatokat, a célom egy önfenntartó gazdaság passzívházzal.

Nővérem városi lány, imádja a pörgést és egy zámiapálma se éli túl nála :D

Az egész gyerekkorunk háborúk sorozata volt (a lányok lehetnek egy szobában, nem?)

Volt egy elég hosszú utálkozós időszakunk, de kinőttünk belőle.

Simán végigülünk egy ebédet, beszélgetünk, de leginkább ahhoz tudnám hasonlítani az egészet, mint egy régi osztálytárssal találkozni.

Ami kicsit közelebb hozott minket az az, hogy a nagylányom olyan mint ő, a kislányom meg mint én. Még a korkülönbség is csak ket hónappal kevesebb :D

Fájna, ha ők is úgy töltenék a gyerekkorukat, mint mi.

2018. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
82%
A páromnál is hasonló volt a helyzet, ott mindig őt, a testvérét meg az unokatestvérét vitték együtt nyaralni kiskorukban, bár veletek ellentétben akkor még jóban voltak. De ez mind tényleg elég kicsi korban történt. Ahogy nőttek, teljesen eltávolodtak egymástól, a párom lóg ki leginkább a sorból, mert teljesen más a világlátása, mint a rokonainak. De a rokonságnak az maradt meg, hogy ők milyen jól elvoltak (kb.7-10 évesen), ezért folyton össze akarják hozni őket közös programokra - amiknek az eredménye, hogy mindenki unatkozik, meg bosszantják egymást már csak azzal, hogy mennyire ellentétes személyiségek. A párom sem nagyon mert ebből kilépni, inkább végigkínlódta ezeket a kényszer-találkákat, de egyszer aztán kifakadt a rokonoknak, hogy minek erőltetni egy emberi kapcsolatot, ha ennyire nem értik meg egymást. Szerintem is így van. Nem választatjuk meg a testvérünket, így ha esetleg más irányba megyünk, nem szégyen ezt bevallani és inkább olyan emberekkel időt tölteni, akikkel jól érezzük magunkat. Az élet rövid, ne pazarold olyanra, akivel csak egy biológiai szál köt össze. A szülők kérdése nehezebb, talán ha erélyesebb vagy, az használna, de neked kell kitapasztalni, te ismered őket.
2018. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
43%

12: Egy idegenhez is tudok egy-két szót szólni egy ebéden, pl. munkaebéden. Nem is ismerem, nem is valószínű, hogy egyformák vagyunk, stb. És? Ettől még válthatunk pár szót.

Ez olyan gyerekes, durcás viselkedés.

Persze, értem, hogy nem tetszett, hogy anyukádék direkt teremtettek egy helyzetet, hogy együtt legyetek. De fájt volna hozzászólni? Nem barátkozni, meg bájologni. De tényleg felnőtt emberek nem tudnak egymáshoz szólni normálisan pár szót? És ehhez nem kell jóban lenni, meg összejárni. A buszmegállóban sem sértődök meg, ha egy tök idegen megkérdez valamit, hanem értelmes ember módjára válaszolok.

Sajnálom a szüleiteket.

2018. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
79%

De itt most nem arról van szó, hogy "nem igaz, hogy felnőtt emberek vagytok és nem bírtok ki egy családi ebédet", "nem igaz, hogy egy-két szót nem tudtok beszélgetni, mikor idegenekkel is el lehet csevegni", "milyen gáz, a viselkedésetek, meg kellene ezt beszélnetek felnőtt ember módjára" stb....Ha állsz a buszmegállóban, unatkozol és szóba elegyedsz a melletted álló emberrel, aki szintén a buszt várja, akkor azt azért teszed, mert te beszélni akarsz azzal az emberrel, hiszen úgyis unatkozol, nincs jobb dolgod és így gyorsabban elrepül az idő. Ha családi ebéd alatt váltasz egy-két szót az xy unokájának az unokatestvérének a barátnőjének az anyukájával, mert úgyis ott van, nincs mit csinálni, esetleg még érdekel is, amit mond, mert úgysem ismered stb., akkor az megint azért van, mert benned erre megvolt a szándék, kíváncsi voltál, kedved volt hozzá stb. Ezekben a helyzetekben te akarsz beszélgetni vagy belemész a beszégetésbe, önként és nincsen ott melletted két másik ember, aki odalök, hogy "na, na mondjál már valamit, beszélgessetek", nem akarja senki sem ráderőszakolni a másikat. Ez itt a különbség és szerintem ez nagyon fontos! Senki nem fog jópofizni, beszélgetni, cseverészni stb., egy olyan emberrel, akivel valamilyen oknál fogva nem akar.


Szerintem nem a kérdező viselkedésével van a probléma, hanem a szülőkkel, akik erőszakosak és rá akarják erőltetni az akaratukat a gyerekeikre. Egy szülőnek biztos nem jó azt látni, hogy a gyerekeik nincsenek jóban, nem szeretik egymást, de el kellene fogadniuk a helyzetet, felnőtt emberek módjára (ha már ennyire szeretjük ezt írogatni a gyakorin). Ez a viselkedés, amit ők produkálnak, borzasztó, idegesítő és nevetséges is és nincsen semmi értelme...a kérdező helyében én is mérges lennék, szerintem teljesen jogos a részéről, hogy ez zavarja. Egyszer le kell ülni a szülőkkel és elmagyarázni nekik, hogy nem utáljátok egymást, nem haragszotok egymásra, de nem is vagytok jóban és nem szeretitek egymást, kb. semmi közötök nincsen egymáshoz, nincs miről beszélgetnetek, nem véletlenül nem tartjátok a kapcsolatot stb., és ezen ők nem tudnak változtatni és ez nem az ő dolguk. Ha majd ti úgy érzitek, hogy jobban meg szeretnétek ismerni egymást, találkozni, beszélgetni stb., akkor ti ezt majd elintézitek és megteszitek a szükséges lépéseket, de a világon semmi szükség nincs arra, hogy ők itt "kerítőset" játszanak, kicselezzenek titeket, a hátatok mögött szervezkedjenek, mert semmi haszna nem lesz, sőt ellenkezőleg, feszültséget szít. Meg kell őket kérni, hogy ezt fogadják el. Ha nem tartják tiszteletben ezt a kérdést, akkor én egy időre a velük való találkozást, beszélgetést is szüneteltetném, hogy érezzék, hogy ennek igenis van jelentősége.

2018. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
77%
Èrdekes. Mi hárman vagyunk testvérek. Gyerekkènt szó szerint véresre vertük egymást. Sokszor monoklikkal mentünk suliba , és mindenki kezdve a tanároktól a szülőkig azt mondták, hogy hihetelen, hogy 3 lány ennyit verekedjenek. Voltak gonoszabb tetteink is. Én pl egy éjszaka levágtam az 1 évvel idősebb nővérem derékig érő haját. A 2 évvel fialabb húgom meg egy verekedés alkalmábal , anyu kötőtűjét döfte a karomba ( persze ebből sürgősségi lett) A szüleink minden nap ideggel jöttek haza, hogy most melyikünk sérült meg. Ég és föld voltunk. Mégis felnőttként nagyon össztartunk. Szinte mindig ott vagyunk egymásnak. Ha baj van akkor mindenki számíthat a többiekre. Támogatjuk, segítjük egymást. Minden évben 1 hetet együtt is nyaral a 3 család. Apum szerint gyerekként annyi gyűlölet, verekedés volt, hogy most a nagy szeretett maradt. Mindig lehet változni, és igenis fontos a testvér, csalàd.
2018. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sok múlik a szülökön. Már kicsi korotokban sem legyinteni kellett volna szerintem, hogy majd megszeretitek egymást. A testvéri kapcsolatot is irányítani kell szülőként. Az én gyerekeim nagyon szeretik egymást. Erre neveljük őket. Tiszteletre, szeretetre egymas iránt amióta élnek. Sok kiélezett helyzetben legyinthettem volna,hogy majd megszeretitek egymást. Most nem itt tartanánk.

Ha korrekt kötődés alakul ki, szépen bánnak a gyerekkel, a szülőket is szeretni fogják, annak ellenére, hogy a személyiségük nagy mértékben eltér. Igaz ez a nagyszülőkre, tesókra is. Ezért nem jogos most erőltetniük a dolgot.Ezt már elrontották sajnos.

2018. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

ugyanez a helyzet nála, csak nekem bátyám van, és nem a rivalizálásra ment rá, hanem az után, hogy kis korunkban sokat játszottunk együtt, amikor ő nagyobbacska lett, durván lerázott, aztán annyiban maradt a dolog. nálunk sincsen utálat, semmi bajom vele, ha szüksége lenne a vesémre, megkaphatná, de nem ismerjük egymást, leginkább közöny van köztünk. egy lakásban nőttünk fel, de mindig is kínosan kerültük egymást. a szüleink ugyanúgy próbáltak erőszakosan közelebb hozni minket, mint titeket, kérdező, és nagyon kellemetlen volt, mindketten feszengtünk, szerencsére leszoktak róla. szomorúak miatta a mai napig, de nem szólnak már bele.


25n

2018. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!