Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elfogadnátok ha a...

Szülők! Ti elfogadnátok ha a felnőtt gyerekeitek nem tartanák egymással a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A hugommal sosem voltunk jót testvérek. Gyerekkorunkban is állandóan ment köztünk a féltékenykedés, rivalizálás. Először csak apróságok, játékok meg ilyesmi miatt, később ahogy nőttünk komolyabb dolgokon is martuk egymást.

A szüleink mindig csak legyintettek hogy "Á, majd úgyis benő a fejetek lágya, és megszeretitek egymást. Ha majd felnőttként messze éltek majd egymástól, örültök ha találkozhattok." Nos, közben felnőttünk, de nem lett igazuk. Mindketten elköltöztünk már otthonról, neki is van élettársa, nekem is vőlegényem. Egymástól 30 km-re lakunk, de egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot egymással, nekem fogalmam sincs hogy mi van vele, azt sem tudom hol dolgozik, mit, hogy vannak a barátjával stb. De szerintem jobb ez így, mintha folyamatosan háborúznánk egymással.

A szüleink viszont ebbe nem akarnak beletörődni, folyamatosan erőltetik, hogy béküljünk ki, legyünk jó testvérek. Nagyon szeretem őket, de már kissé kezd kiakasztani, hogy akárhányszor találkozunk mindig előjön a téma. Folyton azt mondják, hogy hívjam fel, beszélgessek vele, találkozzunk, tegyem meg az első lépést (neki is ugyanezeket mondják), nem értik meg, hogy ezt nem akarom.

Legutóbb pl azt csinálták, hogy mindkettőnket áthívtak ebédre hozzájuk, persze a másik tudta nélkül. Nem tudom, hogy mire számítottak, de borzasztóan kínos volt az egész, főleg h egymással nem beszéltünk csak velük, de ők meg mindig direkt mondogatták h pl "kérdezd meg a testvéredet, mi újság a munkahelyén", mintha még mindig gyerekek lennénk.

Amikor legközelebb találkoztam velük, megkértem őket, hogy többet ne hozzanak ilyen helyzetbe, de ők meg azon voltak kiakadva h nem kerültünk közelebb egymáshoz.

Őszintén szólva nagyon fárasztó már ez a folyamatos csatározás a szüleimmel. Hogyan értethetném meg velük végre, hogy nem akarom a hugommal tartani a kapcsolatot, és ne erőltessék ezt? Felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, hogy kíváncsiak vagyunk-e egymásra.

Valaki van még hasonló helyzetben akár szülőként, vagy testvérként? Mit tanácsoltok, hogy oldanátok meg ezt a szituációt?



2018. febr. 27. 11:44
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es! Minden szavaddal egyet értek, tökéletesen látod a helyzetet.

Szerintem senki sem élvezi azt, ha rákényszerítik, hogy egy olyan emberrel kelljen társalognia, akit a háta közepére nem kíván, és teljesen mindegy, hogy az illető rokon-e vagy sem.

Ezt már többször elmagyaráztam a szüleimnek is, a leírt eset után egy kicsit határozottabban is, hogy fogadják el végre, hogy nem akarunk egymással semmit. Velük bármikor szívesen találkozom, nagyon szeretem őket, de olyan, hogy "mi 4-en a boldog család, ahol mindenki szeret mindenkit", nem lesz. Elfogadom, hogy ő is a gyerekük, és ugyanúgy szeretik mint engem, egymás ellen hangolni sosem akartam őket.

Ők mindig azt mondják, hogy üljünk le, és mindenki mondja el, hogy miért haragszik a másikra, milyen sérelmek érték, aztán nyissunk tiszta lapot, és minden rendben van. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Mint írtam, én (már) nem haragszom rá, a múltbeli, kb 25 évig tartó sérelmeket pedig napokig mondhatnám, ahogyan ő is, de ennek semmi értelme sincs.

Egyszerűen el kell fogadniuk, hogy a békesség egyetlen módja, ha ignoráljuk egymást, és így mindenki éli boldogan a saját életét, egymás nélkül. Ez az erőltetés, kényszerítés semmi jóra sem vezet.

2018. febr. 27. 14:45
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is úgy vagyok, hogy valahol a szülők is ludasak a dologban.

Mondják, hogy minden testvéri kapcsolatban, főleg gyerekkorban, vannak civakodások, nincs is olyan, ahol ez nincs. De (ezt egy pszichológus tollából olvastam), ahol azért már gyerekkorban is az örökös csetepaté megy, netán gyűlölködés is, ott a szülők azért nagyon magukba nézhetnek, mert valamit nagyon nem jól csinálnak.

(Nálunk így volt gyerekkoromban, és nekem ezért, és CSAKIS EZÉRT lett egyetlen gyerekem. Olyan mély nyomot hagyott bennem a rossz testvéri viszony a nővéremmel.)

2018. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom megoldhatod- e, mert a szülők, nyilván azt szeretnék, hogy a gyerekeik szeressék egymást, vagy legalábbis tartsák a kapcsolatot. Ha majd egyszer felnőtt gyerekeid lesznek, akik "tesznek" egymásra, lehet, hogy te is nehezen fogod elfogadni.
2018. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk, ebből is látszik, hogy nem egyformák az emberek. Nekem a bőr leégne a képemről, ha nem tudnám, hogy a testvérem hol, mit dolgozik, egyáltalán "él- e, hal- e"?
2018. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
25%
Ez elég szomorú. Nézd..én is sokat veszekedtem a bátyámmal, mert folyton parancsolgatott meg játszotta a nagyfőnököt. Természetesen most, hogy felnőttek vagyunk, van annyi eszünk és tudjuk, hogy azok az évek már mögöttünk vannak. Nem lakunk egy fedél alatt, nincsennek konfliktusok. Jó a kapcsolatunk és tudunk beszélgetni. Ti miért nem? Netán attól tartasz, hogy azon kaptok össze, hogy xx éve ki törte le a barbie baba fejét?? Gyerekes ez a viselkedés két felnőtt személytől már ne is haragudj...
2018. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
46%
Hát finoman szólva sem épp a lelkitársam a bátyám nekem sem, szinte semmilyen kapcsolatom nincs vele, a családi kajákon kívül mi se nagyon beszélünk. AZONBAN képesek vagyunk arra, hogy udvariasan ha kérdez az egyik felel a másik, vagy váltunk pár mondatot alapból is vacsora közben. Nem értem, hogy felnőttként miért kell duzzogni, és csakazértse hozzászólni a másikhoz. Nem kell a nyakába ugrani, de egy pár mondatos udvarias beszélgetést igazán megejthetnétek ilyenkor. Szerintem ez (érzelmi) intelligencia kérdése.
2018. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
71%
Én se tartom kapcsolatot hugomal én se keresem őt ő se engem ,mondjuk hugom senkivel nem tartja kapcsolatott nagyon .
2018. febr. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
77%
Döbbebetes számomra, hogy ennyien ilyen rossz viszonyban vannak a saját testvérükkel. Szülőként ezt átélni szörnyű lehet.
2018. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
65%
28 válaszolo ,nálunk nem szörnyülködik senki ezen hugom anyuval sem tartja a kapcsolatot egyátalán .
2018. márc. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
63%
#29: Igen, vannak ilyen családok, emberek. De azért valahogy sokkal normálisabb dolognak tűnik, ha a testvérek, családtagok, tartják egymással a kapcsolatot és urambocsá' még számíthatnak is egymásra, ha baj van.
2018. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!