Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tavasszal töltöm a 18at és a...

Tavasszal töltöm a 18at és a barátaimmal el szeretnék menni Volt fesztiválra saját megkeresett pénzből de szüleim nem engedik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok egy erős gimiben és nem iszok,nem dohányzok de így se engednek el pedig mindent én fizetnék és nem egyedül mennék hanem barátokkal (22 év körüliek) és a kedvenc előadóim lépnek fel

2018. márc. 1. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
Igen 10-es, de van, ahol ennél szorosabb a családi kötelék. Nem minden családban eresztik szélnek a gyereket, ahogy betölti a 18-at. Hiába lett valaki hivatalosan nagykorú, a szülőknek ugyanúgy a gyermekük marad. Ugyanúgy aggódnak érte, és szeretnék megóvni minden nagy bajtól. Amellett, hogy egy zenei fesztivál nagyon jó szórakozás, bizony vannak veszélyei, amikre oda kell figyelni. De még mindig nem tudjuk, miért nem akarják elengedni a kérdezőt.
2018. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
"Ugyanúgy aggódnak érte, és szeretnék megóvni minden nagy bajtól. " - ja, ennek érdekében a nyakába vágnak egy rakás elvárást, és korlátoznák kontra a jogait... na az ilyen "csak jót akaró" szülőktől mentsen meg az ég mindenkit...
2018. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Engem sem eresztettek szélnek 18 éves korom után, sőt!

Azonban, mivel baromi szorosan fogott kamasz voltam, nekem ezek mind kimaradtak. Mármint a bulik, a koncertek. Én voltam az, aki azt mondtam, hogy most 18 éves vagyok, az én döntésem, és ha baj lesz (felelősségteljes gyereknél nem lesz amúgy, ha előtte nem volt pasim, nem leszek riban.c az első fesztiválon...), az is az én saram.

Miután megvettem a jegyet, úgy lett bejelentve, sokat nem tudott tenni a dolog ellen. Nyilván ha nagyon akart volna, akkor elvehette volna, eladhatta volna, bezárhatott volna, stb., de az már nem "szoros családi kötelék", ahogy te fogalmaztál, hanem zsarnok irányító szülő.

2018. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A családi kötelék alatt azt értem, hogy a kèrdező figyelembe veszi a szülei véleményét. Nem tudjuk pontosan, milyen a családja, csak sejtéseink vannak. Nem tudjuk, milyen a kapcsolata a szülőkkel. Azt sem tudjuk biztosan, hogy a kérdező fiú vagy lány. Nagyon sok fontos tényezőt nem tudunk, csak sejtünk, találgatunk. Így nehéz jó tanácsot adni.
2018. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Normális családnál 16 17 évesen elkezdődik a leválási folyamat,de ma még 24 30 éves felnőtt nők is könyörögnek h két éves kapcsolatukban hagy aludhassannak a párjukkal,nevetséges,ezért is van ennyi válás meg félre.. Mert az első pasihoz hozzámennek sokan h meneküljenek a kontroll alól,meg 30 évesen potolják ami kimaradt...
2018. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azzal indokolták hogy nem mehetek,hogy csak mert és nem mondtak semmi konkrétumot hiába próbálkoztam megtudni.
2018. márc. 7. 20:52
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,30 évesen is lesz majd indokuk ne aggodj.
2018. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben bátran szállj szembe velük. Jó szórakozást és vigyázz magadra!
2018. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!