Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinál úgy az anyám...

Miért csinál úgy az anyám mintha fontos lennék neki?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és van 3 testvérem,egy 8 éves, egy 5 éves és egy 14 hónapos.Anyukám mindig is nagy család párti volt és elvileg imád minket.Azomban mióta apukám kb másfél éve lelépett szinte csak a kisebb testvéreimmel foglalkozik.Nem jön el velem sehova mert a gyereket nincs kire bíznia(nincs segítségünk) szinte soha nem beszélgetünk mert mindig sír a legkisebb tesóma ha nem vele foglalkoznak.Tavaly a szülinapomkor (15.) izgatott voltam hogy mit kapok.Nem voltak irreális elvárásaim hogy nekem iphone kell stb.Éppen akkor beteg volt az 5 éves húgom és anyám még fel se köszöntött.3 héttel később mondtam neki hogy ja amúgy 15 lettem nekem nem kell ajándék meg semmi de meglátszik kinek ki számít és ki nem.Most hogy volt a 16. szülinapom tortát sütött nekem mert meg akart lepni engem.Az 5 éves tesóm konkrétam felfalta az egész tortám még mielőtt odaadták volna nekem.Én erre azt vágtam hozzá hogy gonosz kisgyerek és ő elkezdett bömbölni.Anya engem szídott le és kárpótlásul vett neki egy legót míg én egy szelet tortát se ehettem.Persze most meg anya mondogatja hogy mennyire szeret...Én elfogadom hogy valaki elfelejti a szülinapom azt is hogy nem jött el a ballagásomra mert hisztis volt a hugom és otthon akart maradni, megértem hogy a saját szülinapomon a tesómnak vesz 20 ezerért legót és én még egy szelet sütit se kapok de miért kell a szemembe hazudni hogy szeret??
2018. márc. 1. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Gondolj bele, hogy édesanyádnak mennyire nehéz egyedül helyt állnia. Légy vele elnézőbb! Ha besegítesz neki, több ereje lesz, hogy többet foglalkozzon veled.
2018. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
25%
A kérdésedben részben meg is adtad a választ... Mivel anykád egyedül maradt négyőtökkel, és ez amúgy két szülőnek sem lenne egyszerű nem hogy egynek. Te már 16 éves vagy, így rád most már inkább felnőttként tekint, míg a kisebbek valóban több figyelmet igényelnek...Akinek sok problémaja van, az türelmetlenebb is, főleg ha nem tudja meg oldani azokat. Persze jogosan érzed magad el hanyagoltnak, (Saját szempontodból) De ezzel nem segítesz rajta, sem pedig saját magadon...Muszáj leszel felül emelkedni ezen. Azért mert nem mutatja ki kellő képpen hogy szeret téged, az nem jelenti azt hogy nem szeretne...Ha renbe jönne az élete, akkor biztos más lenne minden. Ha nem tudsz neki ebben segíteni, akkor legalább ne nehezízsd meg még jobban...Amúgy is az élet korodból adódoan lassan meg lesz a saját életed. Inkább arra öszpontosíts.
2018. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Gábor t ***** válasza:
40%

Szia. Anyukád szeret. De ő sem tökéletes ő is csak egy ember mint te. A kissebbekel többet törödnek. Te már nagy vagy téged is szeret de te jobban meg érted a világot, a kissebb gyámtaltalan , jobban kell vele törödni.

Volt olyan szülinapom amit el felejtettek, (vagy csak nem köszöntöttek meg)nagyon fájt. :(

De nem akar neked rosszat, csak ő nem szupermen csak egy ember, .. az anyukád, aki jobban törődik a kissebbekel, mert nekik több törődés kell.

2018. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Minden nap segítek neki minimum 1 órát a háztartásban.Én elnéző vagyok vele és mondom nem zavar az a tény hogy elhanyagol csak akkor ne hazudja a szemembe hogy szeret.Nekem az is oké lenne hogy őszintén megmondja hogy nem akar velem foglakozni és akkor attól még én ugyanúgy segítenék neki.Viszont ne keltse bennem azt a reményt hogy fontos vagyok neki mert ha fontos lennék ilyeneket mint amit irtam nem csinálna velem.
2018. márc. 1. 20:33
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Jaj de butus vagy még! Szeret téged!


Mit csinál most az anyukád? Menj öleld meg őt. Meglásd nem fog elzavarni.


Tudod tiniként mindenki harcolt a szüleivel, meg a világgal, de mind rájöttünk, hogy nem feltétlen volt igazunk.

2018. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Gábor t ***** válasza:
19%
Hidd el , hogy szeret, és baromira fáj neki, ha téged nem lát boldognak.
2018. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És szerintetek milyen érzést azt látni hogy tavaly mindenkinek a ballagására elmentek csak nekem nem jött el anya mert a hugom bedurcizott.Milyen érzés szerintetek hogy tavaly hónapokig készéltem anyák napjára verrsel és külön ajándékkal de helyette a tesóm fogadóorájára ment mert ő kapott egy intőt...nagyon rossz..nagyon rosszul esik hogy minden nap kitakarítok de ezt anya észre se veszi...és az is hogy konkrétan soha nem tudok 5 percet vele kettesben lenni
2018. márc. 1. 20:45
 8/18 Gábor t ***** válasza:
15%
Szia. az itt válaszólók közűl, mindanyian voltunk, így-vagy úgy hasonló helyzetben mint te, és nem könnyű. Talán nem tudom át érezni , hogy neked menyire fáj. De azért vidik itt sokan anyukádat, mert neki ugyan ugy vannak nehéz pillanatai, mint neked.
2018. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem anyád szemét módon bánik veled. Ha 18 leszel, hagyd ott a fenébe! Az én anyám elsüllyedt volna szégyenében, ha elfelejti a születésnapomat, mondjuk mi csak 3-an vagyunk. És a ballagásomra 100 km-t utazott! Téged is ott hagyott apukád, nem csak a kisebbeket, és neked is szükséged lenne törődésére. A kamaszkor semmivel sem könnyebb, mint az ovis, neked is járna némi figyelem! Az anyának kell felnőttnek lennie, nem a 16 éves gyereknek! A többi válaszoló gyerekét sajnálom, akik szerint neked 0 szülői támogatás jár, mert te már 16 éves vagy, ráadásul fogd be a pofádat, nehogy megbántsd "szegény" anyádat, amiért ő teljesen semmibe vesz. És mi ez az idióta válasz, hogy öleld meg anyádat és tiniként ne harcolj vele? Szó sincs lázadásról és harcról! Mondd meg anyádnak, h teljesen elrontja a kisebbeket ezzel az abnormális elkényeztetéssel, és h te ki fogsz lépni az életéből, és felnőttként majd pont annyi figyelmet szentelsz neki, mint amennyit ő most neked.
2018. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok, ha van 20 ezer Ft-ja az elkényeztett kis szörnyetegre a te születésnapodon, akkor bébiszitterre is lenne pénze a ballagásodon! Nem igaz, hogy nincs segítsége!
2018. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!