Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinál úgy az anyám...

Miért csinál úgy az anyám mintha fontos lennék neki?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és van 3 testvérem,egy 8 éves, egy 5 éves és egy 14 hónapos.Anyukám mindig is nagy család párti volt és elvileg imád minket.Azomban mióta apukám kb másfél éve lelépett szinte csak a kisebb testvéreimmel foglalkozik.Nem jön el velem sehova mert a gyereket nincs kire bíznia(nincs segítségünk) szinte soha nem beszélgetünk mert mindig sír a legkisebb tesóma ha nem vele foglalkoznak.Tavaly a szülinapomkor (15.) izgatott voltam hogy mit kapok.Nem voltak irreális elvárásaim hogy nekem iphone kell stb.Éppen akkor beteg volt az 5 éves húgom és anyám még fel se köszöntött.3 héttel később mondtam neki hogy ja amúgy 15 lettem nekem nem kell ajándék meg semmi de meglátszik kinek ki számít és ki nem.Most hogy volt a 16. szülinapom tortát sütött nekem mert meg akart lepni engem.Az 5 éves tesóm konkrétam felfalta az egész tortám még mielőtt odaadták volna nekem.Én erre azt vágtam hozzá hogy gonosz kisgyerek és ő elkezdett bömbölni.Anya engem szídott le és kárpótlásul vett neki egy legót míg én egy szelet tortát se ehettem.Persze most meg anya mondogatja hogy mennyire szeret...Én elfogadom hogy valaki elfelejti a szülinapom azt is hogy nem jött el a ballagásomra mert hisztis volt a hugom és otthon akart maradni, megértem hogy a saját szülinapomon a tesómnak vesz 20 ezerért legót és én még egy szelet sütit se kapok de miért kell a szemembe hazudni hogy szeret??
2018. márc. 1. 19:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#11

Mondd, hogy nincs gyereked és soha nem is lesz.


Bár a többiekét sem irigylem #9-10 kivételével...

2018. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
86%
Hiába véditek az anyukát, nem mentség erre a három kistestvér! Szerintem attól még szereti, csak nem éppen mutatja ki.
2018. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Gábor t normális hangvételű válaszokat adott, és lehet, hogy reálisan látja a dolgokat, de abba is bele kéne gondolni, hogy egy 16 éves nem felnőtt még olyan értelemben, hogy kell neki is a figyelem, törődés, őt ugyanúgy ott hagyta az apja, egyedül az anyjára számítHATNA, de sajnos rá se tud, mert csak a kicsik léteznek :/
2018. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
A kisgyerekek nem adnak okot arra, hogy elhanyagolják a 16 évest. Nem kell védeni az anyát, kizárt, hogy egy kis ideje se lenne a nagylányára. 20 ezres legóra meg volt pénz, de egy kis ajándékra nem? Hagyjuk már. Meg milyen anya az, aki a saját gyereke szülinapjára se emlékszik?
2018. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

" egy 14 hónapos.Anyukám mindig is nagy család párti volt és elvileg imád minket.Azomban mióta apukám kb másfél éve lelépett " - na, mibe hogy azért "lépett le" apuka, mert nem támogatta anyuka irreális gyerekvállalását, anyuka viszont hajthatatlan volt...

Kérdező, apukáddal milyen a viszonyod?

2018. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%
"azért "lépett le" apuka, mert nem támogatta anyuka irreális gyerekvállalását"=> Igen, anyuka egyedül, saját döntéséből esett teherbe, apukának semmi köze nem volt, ő nem volt ott, mikor az a gyerek készült...
2018. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Gábor t ***** válasza:
26%

13.Köszi , jól esett. :)

A többség, gondolom fiatalabb, én is le pontoztam volna, egy ilyen választ amit adtam. Egyszerűen más szemmel látjuk a dolgokat. De ez így normális. :)

2018. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de anyák napján, vasárnap volt a hugodnak a fogadóóra?
2018. márc. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!