Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahhoz képest, amennyit vállalt...

Ahhoz képest, amennyit vállalt, mennyit teljesít nálatok az apa a gyerek (ek) körüli feladatokból?

Figyelt kérdés
Megbeszéltétek előre a feladatokat, vagy majd meglátjuk alapon ugrottatok neki? Volt olyan, hogy visszakozott, hogy neki ez mégis túl sok, nem bírja munka mellett, oldd meg te? Sok olyan történet kering, hogy “ő akarta jobban, mégsem törődik vele/elhagyott minket” ez lehet azért, mert nem fogta fel, hogy a családosdi több munka és fáradozás, mint nyugodt és boldog pillanat? Ki lett mondva valahol, hogy konkrétan a gyerek miatt ment tönkre a pár kapcsolata? Ha igen, akkor a (nagyobbacska) gyerek előtt? Van itt olyan “gyerek” akihez ezt vágták hozzá?
2018. márc. 6. 10:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszéltük meg előre, hogy kinek mi lesz a feladata. De gyerek előtt sem beszéltük meg. Alakult. Voltak, amiket általában én csináltam, és voltak, amiket általában ő. Viszont nem voltak kizárólagos feladatok. Mindketten mindent meg tudunk csinálni. És ha a másik nem ér rá, vagy beteg, akkor megcsináljuk.

Ez ugyanígy volt a gyerek után is. Mivel én voltam otthon, ezért amit tudtam megcsináltam, és nyilván napközben mindent én csináltam a gyerekkel kapcsolatban. Amikor otthon volt, akkor már ő is csinálta. De nem kellett neki szólni, hogy fogd meg a saját gyereked :D Pl. szokás lett, hogy mindig ő fürdeti. Természetes volt, hogy ő vigyáz rá, hogy legyen időm elintézni dolgokat. Vagy hogy ő csinálja a nagybevásárlást, mert az jóval egyszerűbb egyedül, mint gyerekkel.

Nekünk egyébként a munkánk is olyan, hogy mindig szervezünk valamit, intézkedünk, stb. Szóval nem okozott törést az összeköltözés, a gyerekvállalás sem. Valahogy normálisan meg tudunk szervezni mindent, és nem is értem, hogy mások miért csinálnak belőle akkora ügyet.

Ha valami nehezen ment, akkor mindig arra gondoltam, hogy mindenki megoldja, hiszen megszámlálhatatlan pár nevelt már fel gyerekeket, akkor nekünk, miért ne menne?

2018. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%
Irigyellek első. Nálunk az az általános hogy a gyerek "anyja dolga". A házimunka a "nő dolga". Főzni a "nő dolga". Lehet hogy csak falun nézik még mindig ennyire semmibe a őket?
2018. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Ja, de ha kinti munka van akkor "egyenjogúság van, csinálja a nő"
2018. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

2: Mi mindketten éltünk egyedül, mielőtt megismertük egymást, így alap volt, hogy mindketten mindent meg tudunk csinálni, mivel meg kellett csinálnunk, és nem más szoltált ki minket.

Általában én csinálom a házimunkát, mivel a férjemnek hosszabb a munkaideje. De ha beteg vagyok, akkor nyilván nem várja el, sőt, nem is engedné. Olyankor inkább kényeztet. De vannak olyan feladatok, amiket általában ő szokott csinálni, de ha nem tudja valamiért, akkor megcsinálom én is. Van, amiket meg felváltva csinálunk. Pl. a mosogatás, mert azt mindketten utáljuk :D

Munkánk is olyan, hogy kell rendszeres utazni. Így akkor is a másiknak kell mindent megcsinálni. Nem várhat napokig valami, mert épp nincs otthon egyikünk :)

2018. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

Megbeszéltük körülbelülre.


Nincsenek kőbe vésett szabályok, de nem tűröm, hogy "fáradt vagyok" (ülő munkát végez) címen kivonja magát a GYEREKÜNK körüli teendőkből :)


Okés, természetesen ne takarítson, meg főzzön, mosson, mert azt elintézem, de pelenkázás, éjjeli etetés (tápszeres baba), fürdetés, játék ezekben vegyen részt, mert nem magamnak szültem egy gyereket. :)


De szerencsére ezzel nem volt probléma, hazahozatal utántól foglalkozik vele ahogyan kell :)

2018. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
2-es, csak azokat lehet lenézni és csicskáztatni, akik hagyják. ;)
2018. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Tudod itt az a baj, hogy a többi nő is lenézi azt aki nem kér a "hagyományos" szerepből. Ez tényleg falusi sajátosság ezek szerint. Na de hogy a kérdésre is válaszoljak: Nálunk nem jellemző hogy az apuka bármiben is segítsen.
2018. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, falun nőttem fel, és nem az, nem kell általánosítani.


Vannak hülye bunkó parasztok - mint pl. a kedves férjed is -, akik szerint a nő házicseléd ÉS dugópajtás, de városban is elegen, nem kell ahhoz "falura" menni ;)

2018. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Normális apa falun is részt vesz a saját gyermeke nevelésében, sőt, tanyán is, ez nem a településen múlik. Fogalmam sincs, mi van falun (pedig hivatalosan ott élek már sok éve) s mi van városban, de ha valaki mások véleményét követve nem tiszteli, szereti és becsüli gyermekei anyját, azzal nagy bajok vannak.


Bocs, hogy beleszólok itt gyerek nélkül... Nálunk senki sem lőcsöli a másikra a saját munkáját (nem mintha szét lehetne választani vagy vonalzóval húznánk meg, mi kié), úgyhogy gyereknél is kialakulna a dolog, mint mindig máskor.

Ha pedig valaki nem akar foglalkozni a kicsivel, erőszakkal nem lesz belőle rendes, felelősségteljes apa.

2018. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

73% Nem csak falu, engem többször oltottak már nagyvárosi ismerős nők is ilyen szempontból. Én mit képzelek, hogy az élettársam is végez házimunkát. Azon ment a legnagyobb kiakadás, hogy magának vasalja és hajtogatja a ruháit, mert erre nagyon kényes. Volt nő, aki egyenesen felhúzta magát ezen. Elnézést az offért.


Nekünk még csak terv szinten van a gyerekvállalás, a bátyja nagyon gondoskodó és imádja a kislányát. Remélem vele is így lesz, bár én is elég sok negatív történetet hallok, több olyat is, ahol a férfi akarta jobban a gyereket, aztán elhagyta a családot, stb.

2018. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!